Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
96%
Saját tapasztalat, és itt is sokan írták ugyanezt, hogy engedd el. Máshogy dolgozd fel. A szülők 99,9%-a nem ismeri be. Majd azt mondja, hogy ő nem emlékszik ilyenre. Nekem is jó a kapcsolatom anyukámmal, nagyon kedves, segítőkész. Nálunk is volt bántalmazás kiskoromban. Én ezt annak tudom be, hogy anyukám nagyon fiatal volt, semmi segítsége és tapasztalata nem volt, és nagyon rossz körülmények között éltünk. Ha rákérdezek, ő ezekre sose emlékszik. És meglepően sokan ugyanezt írták itt is, amikor volt korábban egy ilyen kérdés.
2023. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
91%

Kerdezz ra, hogy megnyugodjon a lelked, de en elmondom mi lesz:

Nem fogja elismerni, bocsanatot kerni meg foleg nem.

Arra fog hivatkozni, hogy nem emlekszik.

Mert igy szoktak ezt. Egyebkent meg az ilyen embernek a veres az abszolut a termeszetes eszkoze a gyereknevelesre, ez jon neki automatikusan,mert gyerekkent ezt latta, ot is vertek nagy esellyel.

Igy egyebkent se erti feltetlenul, hogy mi benne rossz.

Mi mar tudjuk, mert manapsag mar foglalkozunk a traumakkal, talan a gyerekneveles is tudatosabb mar sokkal mint regen (persze nem mindenhol), de a szuleink generacioja meg nem ez.

2023. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy válaszolni fog rá.
2023. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
94%

#1 Így van, apám is azt állítja, hogy ő csak egyszer ütött meg engem. Arra a pofonra "emlékszik", ami után többé nem álltam szóba vele. Még mielőtt valaki ebbe kötne bele: másoknak mesélte ezt, amikor kérdezték tőle, hogy miért nem beszélek vele többé, akiktől aztán visszajutott hozzám. Hát nyilván ő volt a szegény áldozat, akivel a szemét lánya nem beszél többet, mert ő, az áldott jó ember egyszer megütött, mert pont akkor akartam tanulni, amikor ő "megkért", hogy mosogassak el... annyira abszurd az egész egyébként!


Ehhez képest elég kis koromban, 6 éves koromban kezdett verni és évekig tartott a lelki és fizikai bántalmazásom. Viszont már korábban is voltak olyan dolgai, hogy ha nem mertem egyedül felmenni este a sötét szobába, akkor meztelenül kirángatott a ház elé, hogy na ott féljek a sötétben.

2023. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
5%
Mert máshogy nem sikerűlt fegyelmezni és ez hatott.. majd , ha lesz gyereked megnézzük te hogy neveled.. általában mindíg az tud jól gyereket nevelni akinek nincs..
2023. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
90%
Aha. és egy három évesnél szerinted az a nevelés hogy pálcával vered.
2023. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
11%

Engem is megvertek gyerekkoromban és én sem beszéltem erről velük, mi értelme lett volna. Szerettek, és szerették az unokáikat, sok jó emlékem van a rosszak mellett is.

Valamiért ezt látták megfelelő eszköznek, talán őket is bántalmazták a szüleik, nem tudom, és már nem is számít.

2023. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
92%
Felesleges ilyenekre rákérdezni, úgyis csak letagadja.
2023. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 Metionin ***** válasza:
92%
Kérdezz rá, ha akarsz de 99% hogy le fogja tagadni.
2023. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem is fogja letagadni, de az ő szemszögéből ezt muszáj volt megtennie. Hivatkozni fog sok mindenre, az akkori életükre, gondjaikra ami azt hiszi feloldozást nyer.

Egyébként nagyon jó a kérdésed.

2023. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!