Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy szülő néha kisgyerekként kezeli a 20 év feletti gyerekét?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenre, hogy egy anya, ha éppen rájön az ötperc, puszilgatja, ölelgeti, simogatja, becézgeti a felnőt gyerekét, gügyörészik neki, mint egy 5 éves kisgyereknek és általánosságban is gyerekként kezeli (kivéve, amikor éppen valami komoly dologról van szó).


Ez mennyire normális, mennyire megszokott?


Megjegyzem, hogy az illető szülő (anyám...) eléggé magányos, rajtam kívül se kutyája, se macskája. Ugyanakkor ez a viselkedés számomra elég kellemetlen. Mit lehet tenni ilyenkor?


2023. ápr. 10. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Eléggé, itt is sokszor van hasonlo esetröl kérdés.
2023. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Se kutyája, se macskája, te pedig az egyetlen gyereke. Ha nem komolya dolog gügyörészik, ha komoly, akkor felnőttként kezel. Neked ez kellemetlen.

Szereted te az anyádat? Bocsáss meg, de miért ne tehetné? Mi bajod? Ellöknéd magadtól legszivesebben, hogy te se légy neki? Gondolom te már egy komoly férfi ember vagy 2 gyerekes családapa ... Ja nem, mett akkor már az unokákat babusgatná. Együtt laktok? Mit szeretnél? Ne haragudj rám, de te vagy akit kiskorától egyedül nevel az anyukája? Vagy aki mindig számíthat anyura? Még mindig az a kérdésem mi a bajod? Órákig gügyög? Mert akkor bolond. De ha édes pici vabikám, megsimiz megpuszil, az szeretet ... Szereted te az anyádat? Úgy másodszor is megkérdezem!

2023. ápr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Sokkal gyakoribb mint kellene legyen.
2023. ápr. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ő hajlik erre a viselkedésre, te meg eddig tűrted, ami zöldlámpa volt a szemében. Az átlag gyerekek már 10-12 évesen leszoktatják a gügyögő, puszilgató szülőket erről. Gondolom, nálad eléggé kimaradt a kamaszkor, ha csak 20 évesen eszméltél fel erre, ugyanis kétlem, hogy egyik napról a másikra kezdett el így viselkedni.
2023. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy unoka megoldaná a problémát, de az valószínűleg soha nem lesz, de az biztos, hogy nem mostanában.

A kutya/macska is sokat segítene, de külföldre jár dolgozni, én meg nem itt lakom és nem is tudnék róluk gondoskodni. Jelenleg a kertben fészkelő madarat terrorizálja.

2023. ápr. 10. 10:53
 6/7 A kérdező kommentje:
#2 A kapcsolatunk, úgy érzem, meglehetősen egyoldalú volt az elmúl években. Tőle a gügyögésen kívül nem kapok kb. semmit. Amikor éppen felnőttként kezel, akkor pedig azt akarja, hogy csicskázzak neki. Az én pénzemből és részben az én munkámmal lett felújítva és berendezve a háza. Éveim mentek rá. A mai napig én segítek neki ilyen dolgokban. Cserébe pedig gügyög.
2023. ápr. 10. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
elég gyakori
2023. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!