Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mièrt mindig a súlyom a téma?...

Mièrt mindig a súlyom a téma? Miért kell mindig felhozni? Felnőtt kétgyerekes anyuka vagyok már. A gyerekeim óvodás korúak(3,5). 167cm vagyok és olyan 64kg, de van sportolói múltam, a lábam,fenekem pl. kimondottan izmos.

Figyelt kérdés
Nyilván zsír is rakódott rám az elmúlt években,amikoris nem a sportvolt a legfontosabb. De folyamatosan teszek érte. 32 éves vagyok. Az anyám folyamatosan felhozza a találkozók alkalmával a súlyom, hogy fiatal vagyok még,megis nagy a hasam,nevetgel, gunyolodik rajtam. Tini koromat eloszor a bulimia,majd az anorexia jarta at,amihez szinten sokat hozzzatett.

2023. ápr. 11. 00:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Most húsvétkor meglátogattuk, és elkezdte a súlyomat találgatni, szerinte egy súlyban vagyok vele. Kezdte,hogy olyan 70 lehetek. Mondtam,hogy nem..erre hogy akkor biztosan több, 80? Idegenek meg szoktak dicsérni, hogy csinos vagyok, biztosan sportolok...de hogy 80 kilonak nezzek ki? O pedig 80 kilo siman lehet, de o idosebb az mas szerinte...
2023. ápr. 11. 00:06
 2/24 A kérdező kommentje:
Múltkor otthon felejtettem a szoknyámat, pedig abban akartam menni tőle a színházba. Kértem kölcsön egyet. Elővett egy kb. 40 évvel ezelötti bőr ceruzaszoknyáját, ami kb.20 évesen ment rá...felpróbáltam és egyébként kis híja volt,hogy jó legyen, de kinevetett, gúnyolodott, hogy persze az óriasi hasam kibuggyan a szoknyábol.
2023. ápr. 11. 00:08
 3/24 anonim ***** válasza:
99%

Teljesen egyértelmű, hogy anyád mérgező szülő, ahogyan akkor is az volt, amikor tini korodban evési zavaraid voltak.

A kérdés az, hogy

a) miért tartod vele mégis ilyen szorosan a kapcsolatot;

b) és miért van ekkora hatással rád a véleménye.

Akinek van férje, az elsősorban neki akarjon tetszeni. Ha a férjed jó alakúnak tart, mit érdekel bárki más véleménye?

2023. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Semmi baj szerintem a súlyoddal, messze van még attól ami kövérnek modható.
2023. ápr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonymousreview60 ***** válasza:
99%

#3: +1

Menj el pszichoterápiára! Hogy legyen erőd. Azután vagy anélkül el kell mondani anyádnak az egészet (esetleg írd is le neki): bulímia, anorexia, egyebek és ma mégis 25 alatti BMI.

Ezután anyádat el kell hajtani a p|csába, hogy tudjon hol gondolkozni. Amikor(!) bocsánatot kért és az őszinte is, szabad ismét haverkodni vele.

2023. ápr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
99%
Küld el a francba vagy kötekedj vele Te is.
2023. ápr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszed ennyire a szívedre? Anyád egy mérgező szülő. Valamiért abban éli ki magát hogy lerombolja az onbizalmadat. És nem vagy kövér! Én megdzakitanam vele a kapcsolatot.
2023. ápr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Én is hasonló cipőben járok, mint te, annyi kivétellel, hogy nekem még nincsenek gyerekeim.


Először is, ha még nem tetted, beszélj erről anyukáddal, hogy nincs rendben, hogy ilyen szinten kritizálja a tested. Ha nem hatja meg, próbáld meg figyelmen kívül hagyni, vagy minimalizálni a vele eltöltött időt.

Mindenesetre tudatosítsd magadban, hogy a tested teljesen rendben van. Életet adtál 2 gyereknek, valószínűleg már sosem lesz teljesen ugyanolyan, mint előtte. Illetve, mivel étkezési zavarod is volt régebben, valószínűleg a te tested sem fejlődött ki olyannak, mint egészségesen sikerült volna.


Illetve, valószínűleg teljesen más a testfelépítésed mint anyukádnak, hülyeség ilyen módon összehasonlítani a testalkatotokat, mint ahogy ő akarta a szoknyával. Amúgy is, ami 20 évesen jó volt rá, nem "kötelező", hogy rád is jó legyen, 35!! Évesen.


Teszel ellene folyamatosan, hogy jobb legyél, engedd el, amit mondd, nem érdemes ezen rágódnod. A BMI-d pedig ezek alapján teljesen egészséges a súlyod

2023. ápr. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, így, hogy a csapból is a pszichológia folyik, 32 évesen te vagy a címeres ökör, hogy egy ilyen mérgező közegből nem húztál el a francba! Mondom 29 évesen, hasonlóan "cuki anyával" megverve. Anyádat nem mentegetem, mert undorító, amit csinál, de ha bő 30 év után annyi vehemencia nincs Benned, hogy egyszer elküld a vérbe, úgy Isten igazából, az a te málé szájúságod. Pszichológuson gondolkoztál? Mert kinéz neked minimum 10 év terápia, csak ahhoz kellenél te is, hogy ritkítsd a kapcsolatot és ünnepekre ne járj haza, csak semleges napokra. Tapasztalatból mondom, hogy az ünnepekkor minden jobban fáj, pláne, ha neked még torlódnak is. Pl. nekem novemberben van a névnapom, decemberben két ünnep között szülinap. Szerinted milyen "überkirály" karácsonyaim lehettek anno, ha nekem az volt a legszebb karácsony, amikor full egyedül kimentem Bécsbe?
2023. ápr. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4%
Mi lenne, ha többet sportolnál egy kicsit, hogy megmutasd neki, hogy két gyerek után is csinos tudsz lenni?
2023. ápr. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!