Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlféltő szülőket hogy kezelitek?

Túlféltő szülőket hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

20/L már gyerekkorom óta nem anyámmal lakok, akkor minden beszéltünk telón. Most is minden nap hív, és értem, hogy próbálja bepótolni a kimaradt éveket, de abszolút nem igénylem ezt.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2023. ápr. 17. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem túlféltés, csak nem érti meg, hogy felnottel vagy ő az, aki egyedül érzi magát.

Ha amúgy jó a kapcsolat, akkor méltányolni lehet bizonyos fokig, hogy bár te nem igényled, o igen.

2023. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ne vedd fel, aztán majd megmondod pár nap mulva mikor felveszed hogy nem értél rá.
2023. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is ignorálom mikor sok valaki. Mint ahogy a 2es írja. Párszor bejátszod és leszokik róla.
2023. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem túlféltés, hanem próbálja kompenzálni az elveszett éveket.
2023. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell felvenni, én sem veszem, mert akkor minden másnap a telefonon lógnék, ugyanis nem értik meg, hogy van magánéletem, nem akarok napi 40-50 percet felszínes csevegésre szánni.
2023. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam már minden nap felvenni, de ugyanúgy minden nap próbálkozik, többször is hív egy nap. Ez így megy kb 1 éve, szóval nem gondolom, hogy ez egyhamar meg fog szűnni..A túlféltést inkább úgy értettem, hogy ha nem veszem fel, utána neki áll feljebb, hogy aggódott hogy mi van velem. És igen, ez biztos kompenzáció, de ezen a ponton nem hiszem, hogy az én problémám, hiszen az ő döntése volt ez az egész helyzet még anno.
2023. ápr. 18. 14:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha felnőttként viselkednél, és megmondanád neki, hogy te ezt nem szeretnéd? Hetente egyszer bőven elég vele beszélni, ezt meg kell neki mondani, hogy ő is megértse, nem érsz rá, mert egy csomó elfoglaltságod van.
2023. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vele laktam 26 éves koromig (anyagi okokból, ha ki tudtam volna fizetni egy albérleti szobát mentem volna 20 évesen el a pics.ába). Engem az utolsó pillanatig túlféltett, ha elmentem otthonról és tudta is hogy két megállónyira vagyok egy lakásban és beszélgetek egy baráttal képes volt hívogatni meg írogatni hogy azonnal induljak haza, este 10-kor!!!


Amikor végre elköltözhettem, még meghallgattam, hogy mennyire nem fogok tudni külön lakni, majd amikor elmentek apámmal nyaralni akkor cuccoltam át, nem is tudta, hogy melyik nap költözöm. A nyaralásuk alatt volt egy nap amikor délelőtt írtam neki utoljára, egész napos programom volt, majd ír este, hogy eltűntél egész napra (és vagy 100 felkiáltójelet). Visszaírtam, hogy saját élet. Aztán elkezdtem nem keresni, ha ő írt válaszoltam de ennyi, leszartam őket :D Megszokta anyám, hogy már nem vagyok otthon, nem lehet irányítani, nem tudja, hol és kivel vagyok éppen és mikor érek haza. 2 hónapba beletelt neki.

2023. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8 Wow, köszi hogy elmesélted ez durva.. Az enyém is pont ilyeneket mond, csak azzal a különbséggel, hogy nem is vele lakom, ezért extrán irritáló. Már direkt nem veszem fel, de csak azért is hagyja kicsöngeni többször is mielőtt feladja. De már legalább nem hívogatja a barátaimat hogy hol vagyok ha nem válaszolok 2 órán belül:DD Remélem eljutok majd arra a szintre ahol te vagy most!
2023. ápr. 21. 17:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztosan eljutsz :) ha mást nem, teljes kapcsolat megszakítással.


Amúgy anyám azt mondta, hogy az egész élete egy aggódás, a szülőség számára annyit jelent, hogy már soha többet nem alszik nyugodtan, mert folyamatosan aggódik, ha nincs otthon a gyerek azért, ha otthon van, azért, hogy boldog e. Az mellékes, hogy ő meg apám tettek arról, hogy ne legyek boldog, de ezt sose ismerné be :D

2023. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!