Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni annak érdekéb...

Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy párom felnőtt gyerekei elfogadjanak? Álomvilágban élnek, hogy apjuk vagy újra összejön az édesanyjukkal, akivel elváltak, vagy egyedül marad.. Egyáltalán nem nézik a boldogságát. Lesz ez valaha is jobb?

Figyelt kérdés
A gyerekei egyébként külön élnek, külön lakás stb minden van, mégse örülnek annak, hogy az apjuk életében vagyok.

2023. ápr. 21. 22:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Lehet jobb idővel. Ne görcsölj rajta!
2023. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
22%
Talán gondolkodj el rajta te hogy állsz hozzájuk.. Nálunk még én biztattam apámat, hogy kezdjen új életet, de ha tudtam volna, hogy ilyen nővel jön össze, komolyan inkább csendben maradok...
2023. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
Ha te kedves vagy velük ők pedig nem és ellenségnek tekintenek nem lehet mit tenni.Vagy változni fog vagy nem.Lehet beszélgetni kéne velük,hogy örüljenek az apjuk boldogságának.
2023. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

Ez tipikus kisgyerekes hozzáállás. Az, hogy valaki korban eléri a felnőtt kort, nem feltétlenül jelenti, hogy rögtön fejben is. Rengeteg gyermeteg felnőttet ismerek. Valószínűleg ezek a felnőtt gyerekek is ilyenek.

Legyél kedves velük és reménykedj benne, hogy idővel felnőnek.

2023. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a párodnak kéne helyre tennie.

Tőled nyilván elvárható, hogy normálisan viselkedj a párod gyerekeivel, ha nem, akkor a párod jogosan teszi ezt szóvá neked.

A gyerekeitől meg az várható el, hogy veled viselkedjenek normálisan. Ha nem, akkor a párod (mint apjuk) ugyanúgy szóvá tehetné nekik.

Persze a normális viselkedés még nem az, hogy valaki örül az apja döntésének. Aki szereti az apját, az örül a boldogságának, és szeretettel viszonyul ahhoz, aki ehhez hozzásegítette (vagyis neked). Aki ATM-nek nézi az apját (jaj, de sok elvált családban vannak így a gyerekek!!!), az nyilván nem szereti. Ráadásul még az is fölmerül bennük, hogy te, kérdező, is kapni fogsz az örökségből 20-30 év múlva, amikor az apjuk meghal. Szerintem ez a gyökere az indokolatlanul ellenséges viselkedésüknek. Tehát az anyagiasság és az önzés.


Jobbat nem tudsz csinálni, minthogy rinocéroszbőrt növesztesz az arcodra és magasról teszel arra, hogy a párod gyerekei gyűlölködnek rád.

2023. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz.ezzel. Orulj es adj halat az urnak, hogy mar kulon elnek. Ha jonnek hozzatok viselkedj ugy mi t egy kedves nagyneni. Elvart alkalmakkor (pl unnepek, szulinapok) latogassatok meg oket vagy hivd meg oket te egy ebedre/vacsorara hogy fekkoszontsetek oket. De ennyi. Amig nem simernek nem telnek el lehet evek addig ugyse tehetsz semmit.
2023. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
42%
Már most fujtatsz a felnőtt gyerekeire? mi lesz később?:D
2023. ápr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
17%
Pedig utolsó van ilyen! Én is erről papoltam, most meg lepontoztak, hogy gonosz vagyok.
2023. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmit se tudsz tenni.

A körülményekről semmit se írtál, hogy pl miattad váltak-e, mikor, vagy mekkora a korkülönbség. De ők nem gyerekek már, akiknél egy kis kedveskedés vagy a gondoskodás beválik. Fogadd el a helyzetet, és minimalizáld a kontaktot. Amikor találkoztok, akkor legyél udvarias, kedves. Többet nem tehetsz.

2023. ápr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
19%

Tipikusan anyagi okból nem örülnek felnőtt gyerekek apjuk új nőjének.


Minél csinosabb, fiatalabb a nő annál többe kerül apjuknak, aki emiatt kevesebbet költ unokákra majd.

Illetve a legnagyobb katasztrófa számukra az, hogy ha s nő felküzdi magát feleségnek, haszonélvezeti jog miatt.


Hogy mit tudsz tenni azért, hogy elfogadjanak?

Párod rábeszéled arra, hogy az ingatlanjait ajándékozza el gyerekeinek, úgy, hogy azon csak neki legyen haszonélvezete. :)

2023. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!