Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy egy anya...

Van olyan, hogy egy anya megbánja, hogy szült és csak teher neki a gyerek?

Figyelt kérdés

Én ezt érzem anyámmal kapcsolatban. Második gyerek vagyok, a nővéremmel annyira nem vagyok jóban, hogy megkérdezzem tőle, ő is így érzi-e de amúgy is szerintem az lenne a válasza, hogy nem, mert ők jó kapcsolatot ápolnak. Nagy a korkülönbség köztünk, mire én tini lettem ő már felnőtt volt és elköltözött.


Apám akart harmadik gyereket is és anyám azt mondta, ő nem fog még egyet felnevelni és tudja, hogy ő fog mindent csinálni és neki az már nehéz lenne. Érthető, ha valaki nem akar 2-nél több gyereket, de szerintem volt jelentése ennek a mondatnak...


Egyszerűen nehezére esett foglalkozni velem. Neki ez egy feladat volt. Pár példa: fogszabályzóm volt, kellett volna egy új fogorvost keresni, mert elköltözött az, akihez jártam. Megkértem, hogy intézzük el. Azt mondta, "nincs ingyenes fogszabályzós fogorvos a városban" (Budapesten!). Végül egy másik családtagom keresett nekem. Kilencedikben otthonhagytam egy fontos papírt, amit aznap kellett volna leadnom a suliban. 15 perc séta volt otthonról a suli, anyám nem dolgozott (mármint nem aznap, hanem nem volt munkahelye). Szóltam neki, hogy a fenébe, otthon hagytam és nagyon leszidott az osztályfőnök, be tudja esetleg hozni nekem? Nemet mondott. Bántottak az iskolában (szóban) folyamatosan, kiközösítettek, segítséget kértem tőle, sírva mentem haza. Azt mondta: "ez a te hibád". És ennyi, soha többet nem volt foglalkozva azzal, hogy én gyomorgörccsel megyek be minden reggel. Jártam magántanárhoz általánosban, de nem voltam vele megelégedve és mondtam anyumnak, hogy máshoz szeretnék járni. Erre lekevert egy pofont, mert neki most feladatot adtam, keresnie kell valaki mást. Elküldött minden táborba, pedig utáltam táborozni, csakhogy ne kelljen addig is foglalkoznia velem. A menzán szarul főztek, havi 1-2 olyan kaja volt, amit megettem, azon kívül mindig siettem haza, hogy itthon is egyek. Mondtam neki, hogy szerintem így fölösleges menzásnak lennem, ő meg üvöltözött velem, hogy ő nem fog nekem főzni mindennap, igenis menzás leszek és kész. Megíratott velem 31 ételt, amit szívesen megennék, mert szerinte nekem nem is lehet főzni. Megírtam, de nem lett belőle semmi, járhattam a menzára és aztán leb.aszott, ha otthon is ettem valamit.


Bármit kértem tőle, mindig tehernek érezte megcsinálni. Kedvenc mondata, amit mindig elmondott: "nem könnyű veled", ilyenekre, hogy pl ő a zabkását tejjel főzi, én meg nem szeretem úgy, én vízzel vagy növényi itallal csinálom, és amikor senki nem kérte, csinált nekem zabkását, mondtam, hogy bocsi de én így nem szeretem, és akkor ilyenekre mondta ezt. Nagyon mártírkodik, szerinte ő tökéletes és annyi feladata van, mindenkinek csak szid engem. Igazából senki nem kéri tőle, hogy olyan sok feladatot magára vállaljon, csak csinálja, aztán meg mindenki más hibás csak ő nem. Például csinált vacsorát, én meg az akkori barátommal nagyon összevesztem, úgy mentem haza, hogy ki volt sírva a szemem és nagyon a halálomon voltam. Mondta, hogy ő főzött, mondtam, most nem tudok enni sajnálom. Azt mondta, hogy nem érdemlem meg, hogy főzzön rám...


Annyira elkeserítő, érdekel, hogy más is teher-e az anyja számára.


2023. ápr. 23. 10:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg ilyen van.... kb nem lenne olyan se hogy gyereket hagynak ott korházakban pl ha nem lene ilyen.
2023. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Igaz én F vagyok, de már azelőtt rájöttem erre, hogy szülessen gyerekem, így sosem lesz.
2023. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Laylah ***** válasza:
95%
Sokkal több van, mint gondolnád, mivel erről még mindig tabu beszélni.
2023. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Van, bőven.

Mi 3-an vagyunk testvérek 2-2-2 év különbség mindhármunk közt, az egyik tesóm fater kedvence, a másik muteré.

A seggük ki lett nyalva, sőt most is, nekem 7 évet kellett könyörögnöm, hogy vigyenek el fogorvoshoz, ami végül 600 ezres számla lett, és nekem kellett kifizetnem 15 évesen.

Anyám minden nap megvert kedvtelésből hol szíjjal, hogy fakanállal, néha korsót tört a fejemen.

A két testvérem két buta, primitív, tanulatlan, életre alkalmatlan senki, mégis mindig őket hozzák fel jó példaként.

Se az érettségi, se a diplomaosztómra nem jöttek el.

2023. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%

Anyám úgy érezte, nekem rá nincs szükségem, apámmal a kapcsolatom mindig is nagyon közeli volt, ezért ő, amikor 4 éves voltam, kilépett az életemből. Már korábban szétmentek apámmal, és eleinte anyámmal maradtam zömében, hétvégén apámmal, de nagyon nyűgös voltam anyámnál, az óvodában az volt apámnak az infó, hogy amikor anyámtól jövök, tehát hét közben nyugtalan vagyok, feszült, míg hétvégén lenyugszom. Tehát anyám dobta az anyaságot, és gyerektartás címszó alatt küldött havi 10 ezret (2-3 évig semmit), és amikor anyai nagyanyámnál végigszenvedtem nyáron 2 hetet, a zsíros gyerektartás felét, tehát 5 ezret nagyanyámnak utalt, apámnak pedig a másik felét.


Anyám olyan volt, hogy egy túrórudit ki kellett könyörögnöm, míg apám lazán engedte, hogy jöjjenek általános, tehát semmi drágának titulálható finomságok. Gyerek voltam, vágytam, megengedhette a tárcája, hát miért ne lehetne. És míg zömében anyámnál voltam, minden hónapban küldött anyámnak rendesen pénzt, szerintem megvolt 80 ezer, de lehet 100 is megvolt az. A havi keresete 400-500 ezer körül mozgott akkoriban apámnak, nem sajnálta a pénzt, hogy gondoskodjon anyagiakban a gyerekéről, vagyis rólam. Legyen meg mindenem. De egy nyavalyás rudit ki kellett anyámnál könyörögnöm.


Vele állandóan feszült voltam, mert nem éreztem, hogy feltétlen nélkül szeret, nem éreztem a biztos anyai érzést. Járt ő mindenfélére ebben az ügyben, némelyikre magával cibált és egy másik szobában voltam egy unalmas órát pár gagyi játékkal, míg ő beszélgetett, de hát semmit nem ért.


Mindig úgy éreztem, hogy inkább anyám az, aki védelemre szorult, mintsem ő az, akitől én megkapom azt a bizonyos védelmet, szülői támaszt. Alacsony, vékonyka nő volt mindig is, nem volt határozott kiállása. És az anyai szerep sem ment neki. Volt, hogy az aktuális pasijára bízott engem néhány órát, míg ő az egyik ismerőséhez ment (apám úgy gondolja, hogy azzal az ismerőssel anyám őt megcsalta), máskor lemondta a találkozónkat (2 hét, havi 1 alkalom volt) betegségre hivatkozva, aztán apám ismerőse szúrta ki valami képen, hogy anyám az állítólagos betegsége idején valamiféle tüntetésen volt.


Párszor így vagy úgy visszajött az életembe (pár évente felkavarta az állóvizet), akkor is inkább az alatt én voltam az, aki kereste, aki próbálkozott, és aki végül hoppon maradt. Egyetlen egyszer hívtam én, kb 9 évesen. Invitáltam, hogy kapcsolatot szeretnék vele, amikor megtudtam a számát, és akkor le lettem rázva, tehát nem akart találkozni velem. Nem csupán anyám miatt, hogy miért nem vagyok elég jó, voltak lelki gondjaim (többek között apám jólfizető állása kuka lett, megszűnt a cég, és egyedül maradt egy gyerekkel, akit valahogy el kéne tartani, így mehetett fütyi összegért 12 órázni, eléggé leterhelte lelkileg), és mikor anyám hirtelen visszahuppant névlegesen az életembe... nos hát depressziósan igencsak igénytelen voltam. Erőm is alig volt a létezéshez, tehát naponta hajat mosni (baromi gyorsan zsírosodó hajam van), fürdeni... nem mindig jött össze. Ennek okán anyám az egyik visszatértének a vége úgy végződött, hogy ő azért pihenteti velem a dolgokat, mert nem mosok hajat, és így neki ciki megjelenni velem. Máskor egyszerűen elhalt a dolog, ilyen, jobb vagy rosszabb indoklás sem történt.


Hogy anyám hogyan képzelte a gyerekvállalást, nem tudom. De az biztos, hogy förtelmesen ment neki. És amikor pár éve kisírta nekem a szemeit egy találkánál, meg hogy sajnál bizonyos dolgokat, hogy úgy alakultak, konkrétan tőlem bocsánatot nem kért, és érezni lehetett, hogy fel sem fogja, mit okozott nekem, bennem. Szerencsére már jóval előbb felnőttem ahhoz, hogy anyámat elengedjem lélekben, ne tápláljak elvárásokat, reményt, és hogy ne magamban keressem a hibát, hogy miért nem voltam elég jó. Egyébként is mindig tudott magyarázkodni, de hogy ő miben hibázott, hogyan lehetne máshogy, arról szó nem esett.


Adtam neki esélyt pár éve, elvoltunk másfél-2 évig, taliztunk párszor, sokat leveleztünk, aztán egyszer lemondta a találkát (a találka reggelén), új szóba sem került, levelezések elhaltak, és azóta semmi. Én meg vállon veregetem magam, hogy végre nem visz le az életről, hogy anyám teszi a régit. Na mindegy, többször nem fogja. Nekem ilyen ember az életembe nem kell. Esélyt megadtam, ha anya, az anyám akar lenni, de nem élt vele. Én többé nem futok utána, és névleges anyára nincs szükségem.


21/l

2023. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Anyámnak én is teher voltam.

Most meg jönne a nyakamra lakni.

Letojom. Tedd te is ezt!

2023. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tudom, hogy miért lettem leszavazva, de kezet foghattok anyámmal.
2023. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
10%

4.

Undorító, ahogy gúnyolódsz!

2023. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem értem én sem a lepontozást.


Köszi a válaszokat! Vannak elég durva esetek. Anyám amúgy semmit nem ismert be soha, ha hibázott. Próbáltam vele megbeszélni már felnőttként, hogy mit okozott nekem, azt mondta, ő nem hibázott semmit és mivel már felnőtt vagyok ezért bármi is rossz az életemben az nem miatta van. Ja, mert ez úgy megy, hogy tönkreteszed a gyereked életét, de ő felnőtt lesz és akkor már kiegyensúlyozottá válik. Persze....

2023. ápr. 23. 11:41
 10/33 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy van. és ennek igen nagy részben az az oka, hogy még mindig kötelező jelleggel rózsaszín cukormáznak hazudják a szülőséget, és nagyon sokan utólag esnek pofára, meg gyötrik magukat, hogy de másnak ez olyan könnyű. Francokat az, csak kussolnak az emberek.. Ha őszinték mernének lenni az emberek, egy csomóan nem is vállalnának gyereket. És úgy jobb lenne.
2023. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!