Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, hogy édesanyám és...

Úgy érzem, hogy édesanyám és a családom gátolja a húgomat az egészségének megőrzésében. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören: húgom esélyesen gluténérzékeny, de anya nem egyezik bele a vizgsálatba.


Igaz, hogy a húgom már nagykorú, de még gimibe jár, otthon él. Teljes mértékben függ a szülőktől.


Én tünetmentes voltam, egy rutin vérvétel során derült ki, hogy gluténérzékeny vagyok. A diagnózis hivatalos, gyomortükrözés, biopszia, minden megvolt, ami kell. Az orvos azt javasolta, hogy családon belül érdemes kivizsgálni a tesóm. Nőknél amúgy is gyakoribb betegség és női ágon öröklődik. Ezt a betegséget komolyan kell venni, mert ha nincs kezelve, akkor komoly következményei lesznek.



Anyám nem fogja magát kivizsgáltatni, ezzel már nem foglalkozom. Viszont a húgom belement egy vérvételbe. Anya a kórházban dolgozik és vállalta, hogy kér neki időpontot, azonban most előállt azzal, hogy beszélt több orvossal is, akik azt mondják, hogy majd ha lesz tünet, akkor érdemes kivizsgálni, addig nem kell vele foglalkozni. Plusz azt vallja, hogy ha nem megyünk orvoshoz, akkor nem leszünk betegek sem (mert így nem derül ki, ha esetleg gond van..). Apa sem foglalkozik a témával, csak legyint egyet.


Engem viszont nagyon zavar, mert aggódom a tesómért, hisz elég gyakori a tünetmentes cöliákia és ő még esélyesebb is rá a génjei miatt. Úgy vagyok vele, hogy ha egy pár perces vérvétellel pontot lehet tenni az ügy végére és az egészség a tét, akkor tegyük ezt meg.


Szerintetek mit lehetne tenni?

Messze élünk egymástól, ő még gimibe jár, koleszos. Kikérni sem tudom őt, mert egyből beírják a krétába és mindenki megtudja otthon.

A nagy fokú ellenségeskedés miatt kezdem elengedni a kérdést, de belül nem hagy nyugodni. Talán itt lesz valakinek jó ötlete.


2023. ápr. 30. 14:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Fasza anyád van. Az ilyet hogyan engedik ott dolgozni?
2023. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
93%
Vidd el magánkorhazba
2023. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú a húgod, eltud menni egyedül vérvételre,de ő sem tesz érte... gimisként egyedül jártam vérvételre.
2023. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Magánúton csináltassátok meg neki! Vannak magánlaborok.
2023. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudjuk, hogy anyukád mit akar.

Tudjuk, hogy te mit akarsz.


Csak azt nem tudjuk, hogy a felnőtt húgod mit akar...

2023. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek mit lehetne tenni? Talán itt lesz valakinek jó ötlete"

Nem igaz, hogy 2 felnőtt emberről beszélünk. A húgod nagykorú, ha akarja, kér időpontot a vérvételre és elmegy. Ehhez nem kell az anyátok.

2023. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Minek kell anyud egy vérvételhez? Tesod bemegy a körzetihez beutalo labor.kesz
2023. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%

Drogériában lehet venni cöli tesztet és a háziorvostól is kérhet vérvételt. Ha valóban gluténérzékeny akkor mielőbb diétáznia kell mert hosszú távon súlyos betegséget okozhat, de ezt te is tudod.

Anyád h*lye már bocs, különösen hogy egészségügyben dolgozik!

2023. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Elmúlt 18, de minden hétköznap a koleszban van. Nem fogják őt elkérni a szülők a vizsgálat miatt. Hiába nagykorú, még nincs abban a stádiumban sajnos, hogy így cselekedjen.


Húgom magától nem menne el, viszont elmondtam neki, hogy miért tartom ezt fontosnak, amit ő megértett és belement a vizgsálatba. De valóban nincs benne nagy hajtóerő, ezért igyekszem intézni, amit lehet.

2023. ápr. 30. 16:00
 10/27 A kérdező kommentje:
A gyógyszertári teszt tök jó ötlet! Remélem, megbíthatóan működik.
2023. ápr. 30. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!