Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen a mostoha anyukám?

Miért ilyen a mostoha anyukám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több, mint 10 éve velünk él a mostoha anyukám és neki a fia, a mostoha bátyám. Bátyám rég a felnőtt éveiben jár, míg én nem.


Mostoha anyukám elvár mindent tőlem. Igen sokszor csinálok házimunkát, mikor igenis lenne fontosabb intéznivalóim is. Ha például kitakarítom az egész lakást, akkor ő mindig felhozza, hogy "megcsináltad ügye xy dolgot is?". Ha nemmel válaszolok, akkor azt a gonosz és lenéző félmosolyt mutatja, majd válaszolja flegmán, hogy "hát ez van, máskor meg kéne csinálni".

Ennek ellenére, bátyám nem csinál soha semmi házimunkát, de anyukámat ez nem zavarja.

Ha anyukám rajtakap, hogy nem mostam el bátyám mosogatnivalóit, akkor elkezdi a "ne számítsak arra, hogy bárki fog segíteni" dumát.

Ha nem rendesen fordítom ki bátyám ruháit teregetésnél, akkor leszid. Most éppen megint ez történt, hogy anyukám elkezdett pampogni egy zokniról, amiket én csináltam, de apukám megvédett, és úgy állította be, hogy ő nem fordította ki, így nem tudott normálisan megszáradni, ezért "sajnos" bátyámnak nem lett éppen olyan színű zoknija. Anyukám megszólal apukám felé "miért vagy ilyen?", csak egy zokni miatt.

Ha éppen mindkettőnk, bátyám és én, valami kis dolgot nem csináltunk meg, akkor anyukám egyből engem szid le először, bátyámnak éppenhogy csak óvatosan odaszól.

Apukámmal sokkal közelebb állok, és neki szoktam elmondani először dolgokat. Ha anyukám ezt megtudja, hogy xy dologról ő nem tudott, míg apukám igen, akkor leszid ismételten, hogy "neki soha nem mondok el semmit, értelmetlen lenne így együtt maradnunk".

Én szerintem ő engem sokszor érzelmileg zsarol is.


Miért ilyen? Mit tegyek ezek ellen?


Beszélni vele szerintem nem lenne alkalmas, kicsit már idős a nő, illetve elnézést a kifejezésért, de idióta is.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 1. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk biztosan nem mosnék meg vasalgatnék egy felnőtt emberre, és takarítanám ki a házat, amikor épp pl tanulnom kellene.


Mostohaanyádat jó nagy ívben le kell tojni, mert kvázi ingyen cselédnek tart.

2023. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy miért nevezed anyukádnak, mikor pont semmi közöd hozzá, ráadásul nem is tisztel meg semmi?
2023. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Apádnak kéne tennie, méghozzá a szűrét ki. Ezt pedig ne neved anyukádnak, ha egyszer nem az. Mi van az édesanyáddal? Kinek a lakásában laktok?
2023. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen, mert a mostohabátyád a gyereke, te meg nem vagy az. Ne tervezz otthon maradni, ha már nem muszáj. Kutyából nem lesz szalonna.
2023. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2 Szó ismétlésnek gondoltam, hogy ilyen sokszor írtam a "mostoha" szót elé, illetve már megszoktam, hogy valóságban is "anyukámnak" szólítom.


#3 Édesanyám lelkileg beteg, nem tudott volna eltartani engem egyedül. Amint rajtam volt a választás, hogy akarom-e tovább tartani vele a kapcsolatot, egyből meg is szakítottam azt.

Apukám lakásában lakunk, de ő nem tudja kitenni mostoha anyukám szűrét. Volt már korábban egy veszekedésük, amivel mostoha anyukám azzal zsarolta őt, hogy "nem tudna ő engem egyedül eltartani, visszajönne édesanyám és elvinne, illetve akkor vissza kellene adni azt a pár százezres-milliós költséget, amit anyukám beletett a lakás felújításába".

2023. máj. 1. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki igy viselkedik veled tuti nem kéen vele foglalkozni.
2023. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Akkor is apádnak kéne megvédenie téged, ez egyszerűen kötelező. Azt egyébként nem hiszem, hogy vissza kéne fizetnie a közösen használt lakásra fordított összeget, mert ilyen alapon meg apád lakbért kérhetne a tulajdona használatáért. Házasok vagy csak együtt élnek? El tudna tartani, más is nevel egyedül gyereket. Mint ahogy az se igaz, hogy odaadnának a mentálisan beteg anyukádnak. Jó egy család! Ne nevezd a nőt anyukádnak, hívd a keresztnevén. Igyekezz az iskola elvégzése után munkábaállni és szobát bérelni.
2023. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

5# Ez semmire nem magyarázat. Ne higgy ennek a nőnek. Semmi közötök hozzá csak apád eltartottja.

Semmivel nem tartozol neki. Még az anyámnak is visszapofáznék ha nem tiszteli a házi munkámat a mostoha az meg egy senkid. Annak meg se csinálnék semmit.

Apáddal beszélj hogy ez így nem lesz jó. Ha ő nem tesz rendet mert egy gyenge lúzer akit befűzött ez a kva, akkor nincs mit tenni tervezd a jövődet hogy el tudj onnan költözni.

2023. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 Nem házasok, csak együtt élnek.

Nagyon szépen köszönöm! Igen, igyekszem!

2023. máj. 1. 12:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát és segítségét!
2023. máj. 1. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!