Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt, saját jövedelemmel...

Felnőtt, saját jövedelemmel rendelkező fiatalok, ha a szüleitekkel laktok, mik az együttélés szabályai nálatok?

Figyelt kérdés

Hogyan osszátok el pl a házimunkát?

Megosztjátok-e a költségeket?

Okoz-e problémát az eltérő életvitel, az eltérő szokások, az eltérő értékrend és ha igen, mik ezek?

Beleszólnak-e a szülők abba, kiket láthatsz vendégül, mikor, hol, mennyi időre?

Nálatok aludhat-e pl a párotok, vagy oda is költözhet?

Ha hozzátok költözik a párod, változnak-e a kialakult szabályok?

A szüleid mennyire tartják tiszteletben a privát szféra igényedet?

Te mennyire figyelsz arra, mik a szüleid szükségletei, problémái?

Családi ház esetén magadtól is elvégzed a ház körüli feladatok, vagy ezekért külön szólni kell?

Ha szólnak, hogy lenne pár feladat, amit meg kellene oldani, erre hogyan reagálsz?

Hogyan reagálsz, ha a közösen használt házon felújítási munkákat tervez a szülő?


2023. máj. 3. 08:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%

1 éven át laktam ott, 21 évesen már volt keresetem, 22 évesen léptem.


Együttélés szabályai: míg nálam élsz, az van, amit én mondok. Na, ebben ki is merült a kompromisszum :D


Ja, egyszer kiráztak "véletlenül", mert merészeltem késni a délutános műszakból. Szóltam, hogy lekéstem a hévet, az utolsó 70 perc múlva megy - és mire hazaértem éjfél körül, már nem jutottam be a lakásba.


Már előtte is nézegettem az albérleteket, de... ez azért elég rohamos húzóérv volt, hogy elmenjek onnan.

2023. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

4 évig laktam otthon, de kb. csak aludni jártam haza, sokat ingáztam. Hétvégén vagy jött a párom vagy én mentem hozzá.

A házimunkába természetesen besegítettem, már amennyi időm volt.

Költségbe nem engedték hogy beszálljak, azt mondták hogy inkább tegyem félre. Mondjuk én sose voltam elbulizós fajta, lehet akkor másképp állnak hozzá.

2023. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Édesanyámmal lakok, ő már nyugdíjas. Havi 500 eurót adok haza, a szobámon kívül ő takarít, de nem is szeretné, hogy én csináljam. Viszont vettem egy mosogatógépet, szóval mosogatni már nem kell. Azt szoktam be-/kipakolni. Ház körül segítek, ha szól, meg akkor is, ha nem szól, de észreveszem, hogy valami nehezet csinál. Nincsenek szabályok, normálisan élünk mindketten, nem mondjuk meg egymásnak, hogy ki, mikor, mit csinálhat. :) Elvégre felnőttek vagyunk.


Bevásárolni én is szoktam, vagy ha ő megy boltba, akkor odaadom a kártyám, hogy fizessen azzal. Nincs alá-fölé rendeltség köztünk.

2023. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

~ A saját nagyobb szobámat én takarítom, ellenben mosásra úgyszólván anyum háklis és azt csak ő csinál. Anyummal vagyok.

~ Költség-megosztás.

~ Nincs eltérés miatti probléma, jól elkülönülünk.

~ Vendégfogadás: többnyire előre megbeszélés szerint zajlik.

~ Párjaim ide is költözhettek volna, de sajnos nem úgy alakult és utóbbi skizofrén lett. :-( Pedig különben nagyon jól megvoltak.

~ Nyilván párommal együtt megosztjuk a feladatokat, költözés előtt is sokat segítettek.

~ Privát szféra: azzal néha vannak apró problémák... :D ^^""

~ Anyumnak sokat kell segítenem betegségek miatt, tul.képpen már ezért is maradok vele. Az én életem ezenkívül sem indult be jól, úgyhogy kölcsönös összefogás. Szerencsére jól megvagyunk.

~ A saját dolgaimat magamtól elvégzem.

~ Segítek mindenben.


34/F

2023. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Szerencsére már szabadultam a börtönből. Ilyen szabályok voltak:


- Akárhány éves is vagyok, mindig tudatni kellett anyámmal, hova megyek, mikor jövök, kivel találkozom. De a legjobb, ha munkán kívül sehova nem megyek. Ha este 10-ig nem érek haza, akkor hívogat megállás nélkül és nem érti, mi a problémám ezzel.


- Anyám akkor nyit a szobámba, amikor akar (napi szinten), kopognia nem kell, a táskámat bármikor átnézheti.


- Fele fele házimunka, anyám és én, apámnak nem kell.


- Nem jöhet át senki, ha ritkán mégis, sötétedéskor menjen haza, mert apám gyűlöli az embereket.


- Rezsit és kaját apám fizeti, anyám amit megkeres zsebpénz, nekem nem kell beleadnom, mert apám nem kéri, de azt el kell viselnem anyámtól, hogy havi szinten megemlíti, hogy nekem milyen jó dolgom van, hogy nem kell fizetnem. (Egyébként senkit nem ismerek, aki rezsibe belefizet, sőt, évek óta külön élő dolgozó felnőttek is kapnak a szülőktől havi 50 ezret minimum).


- Ne legyen rossz kedvem, ha van is, fojtsam el.


- Én ne közlekedjek hangosan a lakásban, de anyám hajnali 4-kor porszívózhat, üvöltetheti a zenét, hangosan telefonálhat, beronthat a szobámba és kinyithatja az ablakot, hogy felébredjek a belváros zajára és a kukásautóra hatkor, miközben elvileg addig aludhatnék, ameddig akarok. Tv üvölt, ha megkérem apámat, hogy halkítsa le, mert nem tudok aludni, vagy lehalkítja, vagy leb.asz, hogy ő nem hallja.


- Bármi ügyet el kell intézni, amihez ki kell lépni a lakásból, az az én feladatom. Akkor is, ha messze kell menni (nincs kocsim). Boltba is én megyek és cipelem a 12 üveg ásványvizet.


Esküszöm ha bármi miatt el kéne költöznöm az albérletemből én a híd alá előbb mennék mint a szüleimhez...

2023. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Ja a zsebpénzt úgy értem hogy az anyám zsebpénze, neki semmilyen kiadásba nem kell beszállnia, csak saját magára költi (mégis panaszkodik non stop, hogy kevés pénze van)
2023. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"(Egyébként senkit nem ismerek, aki rezsibe belefizet, sőt, évek óta külön élő dolgozó felnőttek is kapnak a szülőktől havi 50 ezret minimum)."

Ugye ezt Te sem gondolod komolyan, hogy ez az általános?

Én rakás embert ismerek, akik máról holnapra élnek, hitelt hitelre vesznek fel, nincs semmi megtakarításuk, a saját megélhetésük is gond, nem még a felnőtt gyerekeik támogatása. A statisztikák is azt mutatják, a magyarok többségének nincs elképzelése arról se, mi lesz nyugdíjas korukban, ha már most is elfogy minden hónapban a bevételük.

Lehet, érdemes lenne a burokból kicsit kifelé lesni, mert nagyon nem úgy élnek az emberek, mint ahogy Te gondolod.

2023. máj. 3. 10:36
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
A közvetlen környezetemben márpedig ez a helyzet. Mint írtam, nem ismerek (rendes ismerettség, nem felszínes) olyat, akit nem támogatnak. És nem gazdag szülőkről van szó.
2023. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Takarításba besegítettem, a saját szobám mindig én tartottam rendben.

Adtam haza fix összeget havonta.

Mivel normális voltam (vagyok) így nem hívtam át senkit éjjel, vagy nem hangoskodtunk éjjel, amikor más alszik.

Nem szóltak bele, hova megyek, kivel megyek, mit csinálok. Csak szólni kellett, hogy hazamegyek-e, mikor. De ez fordítva is igaz. Ők is szóltak, ha elmentek valahova.

Nem költöztettem oda senkit. Az azért eléggé kényelmetlen lett volna. Szerintem tök gáz egy idegen a szülők nyakára telepíteni. Legalábbis egy lakásban vagy kisebb házban.

Felújításba szálltam volna be anyagilag, hiszen saját lakásra gyűjtöttem.

2023. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
*Felújításba NEM szálltam
2023. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!