Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyukám?...

Miért csinálja ezt anyukám? Miért ilyen velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a helyzet, hogy ámbár nem szoktam beteges lenni, de idén már vagy 4-5X az voltam, és sikerült valahogy megint elkapnom az influenzát. Alapján véve Egyetemről sem szoktam sokat hiányozni, csak ha tényleg beteg vagyok vagy nem érzem jól magam.

Ma éjjel semmit nem aludtam, ugyanis nagyon elkezdett fájni a fülem.

A héten már itthon voltam kedden mert az influenzám még tartott, de szerdán már bementem, hogy ne is hiányozzak, meg mert anya noszogatott.

Valószínűleg itthon kellett volna maradnom még szerdán is, mert most átterjedt a fülemre. Mondtam anyának, hogy nagyon fáj és szeretném megnézetni az orvossal, mire ő, hogy “Ennyit nem hiányozhatsz, szedd össze magad, menj be”.


És szinte mindig ezt mondja akárhányszor beteg vagyok. Nem tehetek arról, hogy megbetegszem, miért nem érdekli őt az egészségem?


Nem vagyok az az ember aki elhagyja magát, de nem szeretném hogy mégrosszabbul legyek ráadásul semmi olyan gyógyszer nincs itthon amit magammal tudnék vinni a suliba, hogy bevegyem ha fáj.


Mit gondoltok erről? Jogos a fennakadásom?


Segítő válaszokat köszönöm!



2023. máj. 4. 06:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ez zavaros: azt írod, egyetemre jársz, de nem úgy viselkedsz, mint egy felnőtt. Egy felnőtt odafigyel magára, és ha kell, egyedül orvoshoz megy.
2023. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Május elején van, tehát havonta minimum egyszer van valami bajod. Nyilván azt hiszi, szimulalsz, simán csaknnem akarsz menni a suliba.


Amúgy panadol, paracetamol, algopirin, ibuprofen -valami csak van otthon.

2023. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.


Igen, egyetemre járok. :)


Egyedül is eltudok menni orvoshoz, csak nálunk a családban szokás hogy szólunk anyának ha nem megyünk suliba, hiányzunk, stb.


Ennek semmi köze ahhoz, hogy elmegyek egyedül orvoshoz.

2023. máj. 4. 06:43
 4/16 A kérdező kommentje:
Algopirin volt itthon, szedtem be de nem hatott, ibuprofen kilőve mert allergiás vagyok rá
2023. máj. 4. 06:43
 5/16 A kérdező kommentje:

Szó nincs arról, hogy ne akarnék bemenni suliba.


Nem én szeretnék beteg lenni, én örülnék a legjobban ha végre nem lenne semmi bajom!!

2023. máj. 4. 06:44
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Jogos, igen. Nem érdekli, mert nem szeret. Nagyon sajnálom. Ezt a mintát hozta. Ebben nőtt fel, hogy csinálni, csinálni, gürizni, hajtani, ha nem a munkában, akkor a kicseszett takarításban, főzésben otthon, gondolom szinte egész életed során csak a hátát láttad, valamit mindig molyolt, nem lehetsz beteg szerinte, az gyengeség, mert akkor értéktelen vagy, mit fog szólni a falu. Nagyon sajnálom.

Semmit nem tudsz vele csinálni, csakis magaddal. Költözés, minimum kapcsolat. Vagy nem tudom, mire számítasz, milyen válaszok lesznek? Csak te tudsz változtatni a helyzeten, ha van hozzá eszközöd, belső izomzatod. Leugatod a fenébe. Csak arra készülj, hogy a hasonló mentalitású emberek nem tudnak frusztrációtbsem kezelni, ha valaki ellent mond nekik. Te leszel a rossz. Sajnos. Ezt hívják verbális bántalmazásnak, amiben vagy. Lehet segítséget kérni.

2023. máj. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Itt az ideje, hogy ne anyukádtól kérj engedélyt az otthon maradásra. Te viselkedsz úgy, hogy hagyod, hogy kontroláljon. Felnőtt vagy, te is tudod, hogy fontos bejárni, de indokolt esetben otthon maradsz, mert felelősségteljesen viselkedsz magaddal és a társaiddal szemben. Nem megbeszélni kell anyával, hanem bejelenteni, hogy rosszabbul vagy, orvoshoz mész. Pont.
2023. máj. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Menj orvoshoz a tudta nélkül.Kapsz antibiotikumot, ha mellette tudsz menni az egyetemre, akkor menj, ha nem maradj otthon.
2023. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Felnőttként nem anyukámnak szóltam, ha nem megyek be egyetemre, hanem otthon maradtam, mert nem éreztem jól magam.


Anyukád azért kontrollál, mert elvileg! felnőtt éves létedre is úgy viselkedsz, mint egy 10 éves, aki mindent megoszt vele, kvázi engedélyt kér, stb.


Nem megbeszélni kell vele, hanem közölni kerek-perec, anya, rosszul vagyok, ma nem megyek be. Pont. Tetszik, nem tetszik ez a helyzet.

2023. máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Simán lehet, hogy tévedek, de szerintem ki vagy merülve lelkileg és vágysz egy kis pihenésre. Ha nagyon durva influenzás tüneteid lennének, senki - még anyukád sem - nem kérdőjelezné meg azt, hogy be kellene-e menned a suliba. És teljesen rendben van, ha lemerültél! Csak ezt érdemes transzparensen kezelni és a világgal, családdal, ismerősökkel is nyiltan közölni, hogy most egy kicsit tele van velük a .... és elhúzol 1-2 hétre az életükből, a faluból/városból, az országból... Még ha olajbogyót szüretelni is mész vagy csak csövezni a tengerpartra, tökmindegy...
2023. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!