Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lényegében az élet tesztel...

Lényegében az élet tesztel minket amikor a szüleink felnőtt korunkban kontrollálni akarnak?

Figyelt kérdés

Például: Hogyha gyerek korban 8 évesen apád mondja, hogy legyen ez vagy legyen az stb.. és te úgy teszel. Akkor nincs gond, ez teljesen természetes


De amikor 28-30 éves vagy és szüleid megkérdezik, hogy "te nem akarsz ezt, nem akarsz azt csinálni (ahelyett amit csinálsz).."


..enyhén szuggesztív módon, nyomást gyakorolva rád.. akkor gyakorlatilag neked kötelességed erre nem reagálni, nem felvenni, meg sem hallani, gyakorlatilag semmilyen érzelmi reakcíót kiváltva lereagálni a dolgot, mintha nem is mondta, mintha nem is hallottad volna?


És folytatod úgy a napodat mintha tegyük fel egy másik nyelven beszélt volna hozzád, mintha egyáltalán nem értenéd mit akar?


Kell egy fajta ridegségre nevelnie magát az embernek amikor felnőtté válik?


2023. máj. 6. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem ridegség kell, hanem fel kell nőni. "kösz a javalatot apu\anyu, de nem. Persze nem kell kiszolgáltatni magad, meg eltartani sem...
2023. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De mivan, hogy ha ezek a javaslatok az után is jönnek miután már lezajlott ez a "kösz, de nem párbeszéd"?
2023. máj. 6. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az élet tesztel, hanem a szülő nem hajlandó kilépni a megszokott szerepéből. Attól még neki kell változnia, saját magának nehezíti meg, ha nem hajlandó változni a megváltozottal. Mint ahogy te is csak magadnak tudod megnehezíteni, hogy milyen gondolatokat vált ez ki belőled. Azokat a gondolatokat követik az érzéseid. Ha azt gondolod: már megint beleszólna, pedig semmi köze hozzá, haragos leszel. Ha azt, hogy jaj, szegény anyu, mégiscsak az anyukám, akkor sajnálni fogod, bűntudatot érzel. De mindkettő te teszed magaddal, ő csak mondott valamit.
2023. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
A szüleid tesztelnek inkább.
2023. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3.

En nem tudom oket megvaltoztatni


Tisztaban vagyok, hogy milyen nehez az onfejlesztés az en koromban ugy hogy en ezt NAGYON AKAROM, gondolhatod milyen nehez ugy hogy ok nem akarjak?


Az a lehetetlen kategoria, ezt mar feladtam az egyetlen celom azt megtanulni, hogy ugy tovabb menni egy ilyen esemeny utan, a napomat illetoleg, hogy ne erezzem magam maskeppen elotte es utana, hanem mintha mi sem tortent vna



4. Marmint arra tesztelnek, hogy kepes vagyok ignoralni oket, kicsit mint a "forditott pszichologia"?

2023. máj. 6. 21:11
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Aki kontroll mániás az az is marad... Én amit tettem az az hogy megmondtam nekik hogy mit érzek, mit követtek el ellenem, hogy hatott ez a felnőtt életemre. Apám bocsánatot kért, anyámmal azóta nem beszélek. És jól tettem, hogy megmondtam. Ha egyszer mégis akar velem kontaktot anyám, akkor már az én szabályaim szerint kell játszania. És abba már a tanács sem fér bele, mert alapból én mindig meghallgatom más tanácsát, de ő elvárja, hogy meg is fogadjam a KÖVETELŐZÉSÉT, ha meg nem úgy viselkedem, ahogy ő elképzeli, akkor biztosít róla, hogy tudjam, mekkora szar vagyok. Most meg az van, hogy vagy elviseli, hogy nem beszélünk, vagy ő alkalmazkodik hozzám. Annyiszor játszom el a szünetet, ahányszor kell.
2023. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem is neked kell őket megváltoztatni. Magadon tudsz segíteni, ha elkezdesz a viselkedésükhöz más gondolatokat társítani. Akár még odáig is eljuthatsz, hogy továbbmenve elmosolyodsz, na hát ők aztán tényleg nagyon szeretnék, hogy gyerek maradjak. Hosszú idő, de más lehetőség nem nagyon van. Vagy a másik ugye, hogy nem engedsz belelátást a dolgaidba. Ezt is többféle módon teheted meg, egyiket sem fogadják kedvezően. Tehát megint csak a saját reakcióid felett lesz hatalmad.
2023. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6. Koszi a tippet, holnap felhozom nekik


7. Ezt nem engedni belelatast a dolgaimba dolgot mar magad szinten uzom, de amint van valami dolog amibe veletlenul belelatnak jon egybol a "tanacs"


Amikor mar azt hiszem, hogy tokeletesen "befalaztam" magam minden oldalrol akkor veletlenul valahol leengedem az egy ket falat amit magam kore bastyaztam es egybol jon a tanacs


Olyan mintha nagyon, tulsagosan is eber modon kellene leteznem mint egy mentalisan tul feszult egye'n amig korulottuk vagyok hogy normalis tudjak maradni

2023. máj. 6. 21:30
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
"...tulsagosan is eber modon kellene leteznem...", azt tudod, hogy ez egyenes út a szorongáshoz, abból meg kialakulhat a pánik is? Ha folyamatosan a környezetedet monitorozod, takargatod a számukra nem kívánatos részleteket, ezzel állandó riasztással élsz a szervezeted felé. Érj ennél többet magadnak, ez így nem jó neked(!). Nyugodtan mondd el nekik, hogy ez számodra rossz, gondolkodjanak el, hajlandóak-e változtatni. Ugyanis jogod van szeretni magadat, még akkor is, ha arra lettél kiképezve, hogy azt lesd, másnak mitől áll pittyre a szája. És ha nagyon nem akarnak hozzászokni a felnőttségedhez, akkor kénytelen leszel távolságot tartani önmagad érdekében. Onnantól náluk a labda.
2023. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem tudja őket megnevelni! Határozottan visszautasítani minden beleszólást, a kapcsolat megszüntetésére való figyelmeztetéssel. És ezt betartani. Mondjuk egy hónap teljes szünettel kezdve, szükség esetén növelve. Meg fogják tanulni, hol a helyük. Nem akarják kitenni magukat a gyerekük elvesztésének öregkorukra.
2023. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!