Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek felnőtt korában...

Ha a gyerek felnőtt korában letojja a szüleit, az a szülők hibája?

Figyelt kérdés
Olvastam itt Gyakorin egy választ, amiben azt írta az illető, hogy nagyon sok gyerek leszarja az idős szüleit felnőtt korában, és nemcsak az olyan szülőt, aki meg is érdemli.
2023. máj. 7. 21:25
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
37%
Neveléssel valami félrement anno.
2023. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 harebell ***** válasza:
99%
Nem feltétlenül, ez ennél azért bonyolultabb.
2023. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%
A “leszrja” nem kicsit szubjektív. Valakinél az is az, ha nem jár haza kapálni, mert van dolga, esetleg külföldön èl, valakinél meg “a szülinapodon se hívlak”, “inkább nyaralni megyek mint tèged vigyelek haza a kórházból”
2023. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
36%
Vagy sem: elég általános jelenség sajnos hogy félresöprik az öregeket amikor azok gondoskodásra szorulnak, és nem tudnak hasznot húzni belőlük a gyerekeik.. Erről már tanulmányok is születtek, ugyanúgy mint az idősek elleni erőszakról, elhanyagolásról.
2023. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%

Mitől érdemli meg a szülő a leszarást, és mitől nem? Ez sokkal bonyolultabb. Apám régen szuper volt, aztán nagyon félrement az élete, most már ingerült, sokszor leszar másokat, de osztani az észt azt nagyon jól tudja, legyen szó kinézetről, viselkedésről. A lelki bajaim zömét neki köszönhetem. Ennek ellenére értem dolgozott, erőn felül megadta, amit lehetett, valóban jót akart és akar, de akkor is elcseszte és elcseszi mind a mai napig. Szeretem, és (rossz az egészsége) amikor meghal, biztos rendesen gyászolni fogom, őszintén, de a halála egyben számomra felszabadulás is lesz. Nem rezzenek össze soha, ha csörög a telefon, vagy nem fogadott hívást látok, nem gondolkozok el valamin a lakásban, amivel senki másnak nem lenne gondja, de ha én elrontom, akkor áll a bál, szitkozódik, majd öt-tíz percre rá, mintha mi sem történt volna, szerinte én voltam a hülye, de el van felejtve. Egyik részem szereti őt, jót akar neki, mert sokat áldozott értem, igazán törődött velem, a másik részem gyűlöli, várja a halálát, mert csak úgy lesz végre lelki békém.


Hasonló, de mégis eltérő helyzetben, vagy teljesen ugyanolyanban, a felnőtt gyerek megteheti, hogy elhúz a fa**ba, és köszöni szépen, ő többet az egészből nem kér. Abból se, hogy a szülő nem érti és soha nem is fogja érteni, hogy mi az ok és az okozata az egésznek, mert szentül hiszi, hogy jól csinálta, nem csinált semmi olyat, amivel kiérdemelte.

2023. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon erős társadalmi tabu megtagadni rokoni szálakat. Éppen ezért erre tényleg nehezen szánja rá magát mindenki, aki eljut idáig. S ha rászánja magát, oka van rá.

S hagyjuk meg ebben a szabadságot annak, akinek elég információja és joga van eldönteni, hogy nem akar kapcsolatot tartani a szüleivel. Higgyük el, hogy senki se jó dolgában dönt így!

2023. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
63%

Tudom ezen az oldalon mindig mindenért a szülő a hibás, de ez nem így működik... Kis olvasnivaló, ezek létező jelenségek : [link] És nem is ritkák.


[link]


Szociális gondozóként találkoztam már éheztetett, megvert öregekkel, és a bántalmazó látszólag nem is értette mi a baj azzal amit tett. És nem, nem ritka jelenség a fizikai, vagy lelki bántalmazás, megfélemlítés.

2023. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy én szinte minden korosztályban mindenhol azt látom, hogy vannak családtagok akik elköltöznek távolabb, nem vesznek részt szülő életében meg vannak akik ott maradnak-ragadnak a szülő mellett, közelében és onnantól az alap elvárás lesz feléjük, hogy ő "ugorjon át néha" a szülőhöz.
2023. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
70%
De az rendben van hogy a szülő felé alap elvárás, hogy tartsa el a főállásban dolgozó gyereket, különben jön a fenyegetődzés hogy le se szarja majd az öregeket, mikor azok rászorulnak? Ne tegyünk már úgy mintha a fiatal önzetlen, ártatlan barika lenne mindig, a szülő meg mindig szemét...
2023. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
99%
Nem feltétlenül. A dolgok nem ilyen egyszerűek.
2023. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!