Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék hazamenni...

Nem szeretnék hazamenni dolgozni, hogy mondjam meg? Várjak ezzel?

Figyelt kérdés

Gimisként nem tudtam, mi szeretnék lenni, hol szeretnék továbbtanulni. Naivan a környezetemre, családomra hallgattam, így a jogászképzésre jelentkeztem, részben azért, mert anyukám férje ügyvéd és így milyen jó lesz majd nekem. Viszont már most látom, hogy nem lenne az...

4 év eltelt, jövőre fogok végezni (ha minden jól megy). Ezidő alatt anyukám férje elkezdett leépülni, idegileg nagyon labilis. Mindenért ordít, magán kívül van apróságok miatt is. Káromkodik, üvöltözik, nem lehet mellette megmaradni. Anyagilag sem érezném sok előnyét, garantált bérminimum összegét kapnám meg.

Emellé jön az, hogy vidékre kéne költöznöm, haza, ahol semmi nincs. Keleti kisváros, nyáron vannak turisták, de amúgy halott az egész. Semmi kikapcsolódási, vagy szórakozási lehetőség nincsen. Az összes fiatal elköltözik onnan, legalábbis akikkel én jóban vagyok, csak látogatóba mennek haza néhanapján.

Én meg azért Budapesten eléggé megszoktam a "nagyvárosi" életet, vagy hogy mondjam... Szeretem azt, hogy minden közel van, bármihez van kedvem, csinálhatom. Nem szeretnék pro-contra listát írni, mindenki tudja gondolom, miért tetszik jobban egy fiatal lánynak Budapest, mint a 30 ezer fős vidéki kisváros.


Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy a későbbiekben a joggal szeretnék foglalkozni. Érdekel, szeretem, elvégzem a szakot, mert rengeteg mindent adott, nagyon sok mindennel gazdagodtam ezalatt a 4 év alatt. De vannak más elképzeléseim is a jövőre nézve.


Anyukám viszont már most kérdezgeti, nekem akkor hogy is lesznek a záróvizsgáim, mikor fogok végleg hazamenni, mert hogy ezt jó lenne pontosan tudni majd (úgy, hogy addig még lesz két rendes vizsgaidőszakom is, tehát ez még bőven a jövő zenéje). Neki nagyon hiányzom, ő szerintem még a mai napig sem dolgozta fel, hogy felnőttem, elköltöztem, hogy nem azt a helyet tekintem már az elsődleges otthonomnak. Ezért sem volt szívem mondani neki eddig, hogy számomra az, hogy a férje mellett dolgozzak, kb. utolsóutáni opció.

A másik része meg, hogy anyagilag végig támogatva voltam, nem kell dolgoznom, tényleg csak az egyetem a "munkám", a tanulásra tudok koncentrálni maximálisan. A nevelőapám szerintem valamiféle befektetésként is gondolt rám, erre az egészre, mert anno mikor az ő két gyereke állt a pályaválasztás előtt, és nem a jogra mentek, ki volt akadva, hogy nem is érti őket, ott van az irodája, tudna nekik segíteni mindenben, lenne honnan elindulniuk és egyik sem akar ezzel élni... Így meg ugye nem kéne feladnia az élete munkáját, ha már nem tud dolgozni, mert ott lennék én, aki átveheti. Csak éppen nekem ehhez nincs kedvem, nem vonz a vidéki élet.


Egyedül a nagyimmal beszéltem erről, ő azt tanácsolta, hogy egyelőre ne mondjak anyáéknak semmit, legyek a célegyenesben, legyen a kezemben a diplomám és ha akkor is azt érzem, hogy nem érdekel ez a pálya, akkor mondjam meg nekik. Felesleges előre beharangozni, mert sosem tudni, mit hoz az élet. Csak közben mikor anyukám mondja, hogy ő mit hogyan gondol, hogy kéne, annyira szemétnek érzem magam, hogy hallgatom, helyeslek, közben meg eszem ágában sem lenne állandóra visszaköltözni.



2023. máj. 15. 13:51
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ezt leírtad, úgy mondd meg neki, miután kezedben a diploma. Úgy nem ér stressz, ba.zogatás, számonkérés, faggatózás vagy zsarolás pl. anyagiak. Aztán rosszabbik esetben egy ideig a nagyidhoz mész, amíg nem találsz munkát.


Az, hogy anyukád így gondolja, nagyon naiv és múltban ragadt. Valamikor fel kell fognia, hogy a te életedet te nem így tervezed el, ott, hanem máshol, Budapesten. Viszont ha ennyire szívén viseli, ki tudja, milyen reakciót ad, a nevelőapáról nem beszélve... én semmiképp nem mondanám el előbb nekik. Ha meg kérdeznék, miért nem mondtad el előbb, hát akkor felelhetnéd, hogy pont ezért (a várható reakciójuk miatt). Nem vagy saját magad ellensége.

2023. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Igazából a párommal élek már, meg van itt Budapesten lakásom nekem is, szóval anyuékhoz tényleg havonta 1-2 napra megyek, látogatóba.


Az az igazság, hogy anyukámmal mi nagyon mások vagyunk. Neki bőven elég az, hogy eljár ott dolgozni, hétvégén bevásárolni, nagyszüleimhez beszélgetni. Nincs hobbija, nem szeret se színházba, se moziba járni, sportolni sem sportol. Utazni sem hajlandó. Pestre sem jön soha hozzám, mert hogy "itt nagy a forgalom, sok az ember". Már akkor stresszel, ha mondjuk el kell mennie a három várossal arrébb lévő Müllerbe...

Engem meg pont ez éltet, hogy akár kedd este is el lehet menni szórakozni, bulizni, lehet válogatni az elfoglaltságok közül, utazni is könnyű, mert itt a reptér, de kocsival is elérhető távolságra van pl. Bécs, vagy Prága.

2023. máj. 15. 14:11
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pláne nincs ezzel semmi tennivaló! Csak mondd meg neki így, ahogy ezt leírtad. Esetleg rövidebb változattal készülve, ha nem hallgatnának végig, de a lényeget elmondd, amit feltétlen szeretnél.


Én Bp-n élek a III. kerben, soha nem járok bulizni, szeretem az itthoni nyugalmat (ha egyedül vagyok, sajnos máskülönben nincs így), de ha csendes városban, ne adj isten faluban kéne élnem, ahol úgy mennek a dolgok, ahogy nálad, én belebolondulnék. Szeretem a sok lehetőséget, akkor is, ha a zömét kiaknázatlanul hagyom, és szeretem a város moraját, anélkül elaludni sem tudnék (szó szerint. Amikor vidékre mentem, még egy tücsköt sem hallottam éjszaka, nem bírtam elaludni).


Valamikor meg kell neki, illetve nekik mondani, hogy nem az ő elképzeléseik szerint lesznek a dolgok, hanem a tiéd szerint. Biztos nem fogja könnyen venni, ha ennyit tervezgetett, meg a nevelőapa is idegbajt kap, de míg anyádnak hozzá kell szoknia, hogy te nem ő vagy, addig a nevelőapának kuss a neve a sztoriban, semmi oka nincs kiakadni, maradjon a vérszerinti gyerekeinél a ba.zogatással.

2023. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
10%
Beleszólni ugy se nagyon szolhat bele a gyakorlatban már, jo oké a hol lakás kérdése miatt picit neccesebb, de attól még szabad ember vagy szabad döntésekkel.
2023. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Az összeköltözést azért (is) akartam, hogy lássák, nem csak az egyetem, szórakozás köt ide, hanem a párom is.

+ így azért anyagilag is jobban járok

2023. máj. 15. 14:59
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

A nagyiddal ellentétben szerintem meg lassan kezdd el adagolni. Mikor legközelebb rákérdez, rögtön mondd, hogy nem biztos, hogy ide jössz haza. Legyen ideje hozzászokni a gondolathoz, ne hidegzuhanyként érje. Hogy a nem is a szakmában fogsz elhelyezkedni, azt még nem kell, hiszen még magad se tudod. De semmiképp nem kell nyuszisan magyarázkodni, a saját döntéseidet te hozod. Anyád is döntött az ő életéről.

Az anyagiak miatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod: a gyerekvállalás része, hogy képességeinek megfelelően szakmával indítjuk el az életben. Ha ez egyetem, akkor egyetem. Nem kegy, hogy 23-24 éves korodig eltartanak, legfeljebb a zsebpénzedet keresd meg te. A nevelőapád elvárásaival meg végképp ne foglalkozz, semmi közöd hozzá.

2023. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
74%
Ne érezd magad szarul, ha csak a diploma után mondod el neki, hogy nem akarsz hazamenni. Ne stresszelj emiatt. Az én családomban van mondás: "Mindenki úgy bassza el az életét, ahogy akarja, csak hadd mondjam el a véleményemet". Anyád is valszeg azt gondolja, hogy elrontod az életed, ha nem mész vissza, még ha nem is feltétlenül van igaza. Hadd mondja amit akar, az egyik füleden be a másikon ki. Én sem szoktam túlságosan komolyan venni, ha a szülők máshogy látják a dolgokat mint én. Bár én a helyedben hazamennék mert szeretem a vidéki nyugalmat, dehát nem kell neked olyan lenni mint nekem vagy mint anyádnak :D Az is lehet, hogy dolgozol néhány évet Budapesten, és majd magadtól akarsz hazamenni és átvenni a nevelőapád bizniszét. De ha nem, akkor nem.
2023. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is már lassan kezdd el adagolni, hogy nem biztos, hogy te otthon képzeled el a jövődet. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, édesanyád pedig legyen büszke, hogy egy talpraesett és értelmes embert adott a világnak.
2023. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
86%
De utálom az olyan szülőket akik megmondják a gyereküknek milyen munkát végezzenek, miért nem lehet rábízni a gyerekre majd ő eldönti
2023. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
33%
És azt tudod, már, hogy miből fogsz megélni, hol fogsz dolgozni Budapesten?
2023. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!