Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleiddel élsz, akkor...

Ha a szüleiddel élsz, akkor csak úgy lehet egészséges maradni, hogy érzelmi falakat építesz magad körül?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy elszeparálod őket magad körül


..és amint kontrollálásba átmegy a kommunikáció, azt mondod, hogy

"köszönjük, ledobsz mindent a kezedből és egy napig, vagy tovább, mintha nem is léteznének"?


Nyilván az ésszerű módszereket már próbáltam, közölni velük, hogy ezt ne vagy azt ne..de nem működik, mindig mintha az előző szóváltásból nem tanulnának semmit és elkezdenek úgy kezelni, mint egy 5 évest aki nem tudja bepelenkázni magát?


2023. máj. 20. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Amíg nem költözöl el, nyilván ugyanúgy fognak viselkedni veled mint az elmúlt 20 évben. Mindig is a kicsi gyerekük maradsz, akinek irányt kell mutatni, aki elé ételt kell rakni.

Szerintem ebben nem fognak változni, itt csak akkor tudsz változást elérni, ha külön költözöl.

2023. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Külön éltem korábban, akkor kb pár hétig jó volt még, de ahogy teltek a hónapok, évek, annak ellenére, hogy mindent magamnak csinálok szinte visszamentünk ebbe a helyzetbe


Ja valszeg csak ez a megoldás, addig marad ez az elhidegülés, vagy szenvedés miattuk. Inkább az elhidegülést választom

2023. máj. 20. 13:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a túlzott ragaszkodás feléd, a legjobbat akarja neked, és ezért azt hiszi, hogy mindenbe bele kell szólnia, hogy tudd, hogyan érdemes csinálni.

Nálam mikor elkezd magyarázni valamit, vagy kioktatni valamiről, vagy közbeszólok, hogy köszi de egyedül is megoldom, vagy úgy teszek mintha nem hallanám, és egy teljesen más témában elkezdek beszélni. Tudja, hogy képes vagyok kikérni a véleményét, de 0-24ben nem kell engem irányítani.

2023. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is otthon lakom de nálunk rideg távolságtartás volt a jellemző és szabadjára engedés. A kutya se szól hozzám
2023. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

"Külön éltem korábban, akkor kb pár hétig jó volt még,..."


Aztán mi történt? Odaköltöztek hozzád?:)

Erősen kétlem!

Te visszamentél és felnőtt emberként szeretnél nevelgetni felnőtt embereket!

Neked nem tetszik, ha ők szólnak valamiért a saját otthonukban, ha a felfogásukkal, vagy az életvitelükkel ellentétes dolgot cselekszel, te mégis le akarnád tolni a torkukon.

A megoldás:

Végre a saját lábadra állsz, nem őket használod mentőövnek amikor szarban vagy és máris megint minden jó lesz!

2023. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
A szülőről való leválás része a távolodás, érzelmileg és távolságban is általában. Aztán újra egymásra lehet találni, de immár mint felnőtt a felnőttel, szerencsés esetben. Amikor pedig a szülők megkorosodnak, már a "gyerek" lép szülői szerepbe. Ezalatt nem az anyagi vagy felügyeleti részt értem, hanem, hogy elnéző és lehetőségei szerint(!) gondoskodó a szüleivel szemben.
2023. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudod a szüleidet megnevelni, a játszmázásból sem fognak érteni. Külön kell költözni, akkor lesz saját uradalmad, bioritmusod, élettered. Otthon mindig alkalmazkodnod kell és ők maradnak a főnökök. Aztán majd ha öregek lesznek, akkor ők lesznek rád szorulva. De a te feladatod fiatal felnőttként, hogy a saját lábadra állj és saját családot alapíts. Amíg velük harcolsz, lázadó kamasz státuszban maradsz.
2023. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Kamu a kérdés
2023. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen az ember kapcsolata a szüleivel.
2023. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok se lázadni, se kontrollálni őket, mert tudom, hogy nincs értelme, mivel tudom, hogy őket nem tudom megváltozatani


És ez a tudás egy lehetőséget ad arra, hogy csak arra fókuszáljak, hogy én hogy reagálom le a dolgokat, anélkül, hogy bármi manipulatív technikát kellene bevetnem, azt remélvén, hogy változnak, amikor tudom, hogy nincs értelme


Nem tudom elképzelni, hogy azon emberek akik bizonyos okok miatt a szüleiknél laknak, mind ebben a helyzetben vannak, nem tudom elképzelni, hogy csak szenvedni lehet, vagy elhidegülni


Hiszek benne, hogy van egy 3. opció amikor senki nem akar kontrollálni, manipulálni senkit, hanem egyfajta módon örülünk annak amilyenek vagyunk. Ahogyan örülünk a barack fának, hogy nem körte és a körte fának, hogy nem barack

2023. máj. 21. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!