Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szálka sokak szemében,...

Miért szálka sokak szemében, ha valaki anyagilag segíti a gyerekét még felnőttként is?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam, az oldalon ez sokakból heves indulatokat hoz elő.

Például ha kiderül, a szülők segítségével lett valakinek 20-22 évesen saját ingatlan, saját autó. Vagy ha szponzorálták az egyetemi tanulmányokat, az első diploma megszerzéséig nem kellett az adott személynek dolgoznia.


Ez miért ekkora "bűn", hogy emiatt azonnal neki kell esni a másiknak, beleállni, kötözködni?


Szerintem sokkal inkább ez a modell lenne a követendő, nem az, hogy még nem is dolgozol főállásban, de a diákhitel a nyakadon van, az egyetem és a diákmunka között próbálsz egyensúlyt találni, hogy ne is égj ki másodévre teljesen, de ne is halj éhen.


2023. máj. 24. 18:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért, mert egyszerűen irigyek vagy/és nekik rossz a viszonyuk a saját szüleikkel vagy/és egóból, büszkeségből inkább eladósítják magukat, hogy aztán verhessék a mellüket és mindenkit lehlyézzenek, aki nem tette ugyanezt és mert elfogadni a saját családjától...
2023. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
6%
Linkelj mar egy ilyen kerdest, en nem ezt latom.
2023. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Zowie ***** válasza:
90%
Lehet azért, mert nekik nem segített senki. Nekem anyukám a mai napig minden hónapban rak el borítékba pénzt, amit év végén odaad, ezzel támogat, pedig nem szorulok rá. Hiába mondom, hogy nem kell, költsék magukra, megy a kergetőzés, ha nem veszem el:) Mondta, hogy annó eldöntötte és amíg tud addig rak, ebből nem enged. Ő ezt látta otthon, emlékszem a papáék is mindig raktak és adtak nekik, és nem lehetett vita. 39 éves vagyok és most akkor lehet lepontozni.
2023. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Igen, igen, tudom, ilyenkor soha, senki nem ezt látja.

Mégis, hány komment van, hogy "bezzeg neked a szüleid a s_gged alá tolták a lakást" és hasonlók?

2023. máj. 24. 18:55
 5/46 anonim ***** válasza:
83%

Mert ilyen a legtöbb ember.

1. Irigy, mert neki semmi sem jött össze vagy mindenért keményen meg kellett dolgoznia. (Az utóbbi valahol érthető is tud lenni bizonyos esetekben).

2. Utálja a gyerekét igazából.

Röviden tömören ez szokott lenni. Engem amúgy csak azok irritálnak, akiknek apuci, anyuci rakta a feneke alá a dolgokat és mellé lenézi azt, akinek meg semmije sincs, esetleg otthon él még anyagi okokból. Na és úgy jártatja a száját és veri a mellkasát, hogy mekkora sztár, hogy közben nem az ő érdeme.

2023. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
95%

Én felpontoztam a 3-ast! :)


Szeretem az őszinte embereket és respect a szüleinek is! :)


Kérdező!


Valahol érthető, hogy akinek senki sem segített soha semmit, az dühösen néz azokra, akiknek könnyebb az élete, de ezt dobta a gép, ezt kell elfogadni.


Azzal szerintem senkinek sem lesz több, ha a másiktól irigyli azt a keveset is.


Aki tud, az adjon.

Aki megteheti, az támogassa a gyerekeit.

De ennek ugyanígy fordítva is működnie kellene szükség esetén szerintem.

Hiszen egy család tagjai mindenben támogatják egymást jó esetben és ez lenne a természetes!

2023. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
99%

Nem tudom én nagyon hálás vagyok, hogy vettek egy lakást a szülők, bár saját nevükre, én csak használom. Meg adnak pénzt, hogy legyen mit enni, inni, sportolni, és koncentrálhassak a tanulmányokra.


Szerintem, ha van miből, miért ne a kölök pályakezdésére költené a szülő a pénzét. Legtöbb esetben pedig amikor a szülő megöregszik, fordul a kocka és már a befutott fia/lánya fogja a szülőt eltartani.

2023. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
9%

Tovabbra is erdekelne egy ilyen kerdes 😊


Altalaban kb ilyen valaszok szoktak erkezni, mint most ide is.

Nyilvan van par idiota, de hol nem? A tobbseg, ha normalisan van megfogalmazva a kerdes, akkor normalisan is valaszol.

2023. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek a 7-essel!
2023. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

"A tobbseg, ha normalisan van megfogalmazva a kerdes, akkor normalisan is valaszol."


Ezt te sem gondolhatod komolyan. :D

2023. máj. 24. 19:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!