Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék nyugodt környeze...

Hogyan tudnék nyugodt környezetben újra együtt élni a családommal?

Figyelt kérdés

21 éves koromban elköltöztem a szüleimtől most azonban szakítottam a barátommal,kicsit nehézkes az egyedül élés így négy év után haza fogok költözni a szüleimhez. Nem mondanám,hogy rossz gyermekkorom volt,de mostanában mégis annyira irritálnak egyes dolgok.

Az apámnak nem igazán a legjobb a személyisége. Mindent megtett amit csak lehetett mindig értem és a kisebbik tesvéremért,de nem volt elég. Közös programaink sosem voltak,közös élmények. Szeret màsokat kritizàlni,mindig neki van igaza,legtöbbször lekezelő hangnemben beszél,mindenki mindig rosszul csinál mindent kivéve ő. Édesanyja is ilyen,talán még rosszabb,így nem is csodálom,hogy ő is ilyen lett.

Anyánk kedves mosolygós kis háziasszony mivel anno nem lett neki meg engedve ,hogy dolgozzon illetve semmi más. Talán még vele jobb is lehetne a kapcsolatom,de úgy érzem haragszom rá,hogy nem próbált meg változtatni és hagyta,hogy így elnyomják. A szórakozás szavat nem ismerik,mai napig irigykedek a barátnőmre mikor együtt grillezik a családja a barátaikkal,gyerekeikkel. Nálunk ilyen sosem volt.

Barátaik sincsenek,gondolom apám viselkedése miatt mert gyakran megalázta anyámat mások előtt,kellemetlen. Ha otthon vagyok és barátom jön szintén kellemetlen a helyzet,nem is szeretem ha nálunk vagyunk,mert nem igazán mutatnak érdeklődést,gáz mert az ő szülei mindig üdvözölnek,az anyukája nagyon kedves velem,mindig megdícsér és észre veszi a változásokat rajtam,ami egyszerre nagyon jól de közben annyira rosszul esik,hogy a saját apám azt sem vette észre amikor derékig érő hajamból vállig érő lett,anya pedig már olyan lett mint ő,a frissen festett hajamra csak annyit kérdezett,hogy mennyibe fájt ez a hülyéskedés? Pozitív vagy dicsérő ,motiváló szavak sosem hangzottak el a házunkban. Ha hazamegyek ingerült vagyok sajnos így anyával sem vagyok kedves. Apám közelségét sem igazán tudom elviselni,szemkontaktust nem tudok vele tartani. Mindig elmondom nekik ezeket a problémákat,mert mostanában igencsak kikívánkozik belőlem és csak azzal jönnek,hogy jó mert biztos másnak jobb szülei vannak és ők a legrosszabbak… jóban szeretnék velük lenni de így hogyan? Nagyon nehéz,de félek,hogy később megbánom,hogy gonosz vagyok és ingerülten szólok vissza de úgy érzem ők nem tesznek meg mindent,hogy javuljon a helyzet inkább csak kifogásokat,hogy apa sokat dolgozott így nem volt ideje ránk és hasonlók…

25/lány



2023. máj. 24. 20:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerű, 25 évesen már nyilván van munkahelyed, ne költözz haza!

Próbálj meg végre a saját lábadon megállni, nem mindig valakik csatolmánya lenni.

2023. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Vésd az eszedbe, nem te teszel nekik szívességet, hanem ők neked és ha így állsz a helyzethez, mindjárt kevésbé leszel velük kritikus!

Ahhoz semmi közöd, hogy 2 felnőtt ember hogy rendezte az életét, ha nekik így a jó

("...de úgy érzem haragszom rá,hogy nem próbált meg változtatni és hagyta,hogy így elnyomják.)

Szállj le róluk, mert előre borítékolható, hogy ennek nem lesz jó vége és nem ők lesznek ebben a hibásak!

2023. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
26%
Minimalizáld az interakciókat. Szobádban legyél mikor nem mész sehova. Mérgező szülők c. könyvet ajánlom elolvasásra. Meg nem oldja a problémád de segít megérteni hogy mi a baj nálatok és ez segít elengedni is dolgokat.
2023. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

"Ha otthon vagyok és barátom jön szintén kellemetlen a helyzet,nem is szeretem ha nálunk vagyunk,mert nem igazán mutatnak érdeklődést,gáz mert az ő szülei mindig üdvözölnek,az anyukája nagyon kedves velem,mindig megdícsér és észre veszi a változásokat rajtam,ami egyszerre nagyon jó..."


Szerencsére ilyen gondod már nem lesz, mert állítólag szakítottatok. Csak úgy tűnik elfelejtetted.

2023. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen,azt kihagytam,hogy szakítottam a barátommal,majd egyedül éltem majdnem egy évet,persze haza jártam mindig hétvégenként és most az új barátom közelebb él a városhoz ahol a házunk van így hétvégenként ott vagyunk ,ha nem nàluk.

Nem vagyok csatolmány,magamat tartom el már évek óta és senki segítségre nem szorultam sosem.

2023. máj. 24. 21:08
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha tudsz egyedül élni, miért is mennél haza? Én tuti nem tenném...
2023. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Tehat.

Nem szeretsz otthon lenni, a szuleidet se szereted kulonosebben, apadtol egyenesen a hideg is kiraz, ra se tudsz nezni. Nem tetszik, ahogy neveltek, nem tetszik, ahogy elnek.


Miert akarsz hazakoltozni? Lehet en vagyok a hulye, de nem ertem.

2023. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Messze lakom a barátaimtól ,barátomtól,nagyszüleimtől akiket nagyon szeretek és a szüleimtől is,illetve egy olyan szakaszban tartok ,hogy nem tudom mit szeretnék a jövőben csinálni,dolgozni így hazaköltözök egy kis időre, hogy kicsit átgondoljam a dolgaimat. Jobb kapcsolatot szeretnék velük,mert félek,hogy később megbánom,hogy nem túl jó a helyzet köztünk
2023. máj. 24. 21:37
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ami biztos, hogy otthon ilyen körülmények között nem fogod tudni tisztán átgondolni, csak menekülni akarsz majd.
2023. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme nincs így hazamenni hogy megint vita legyen stb.
2023. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!