Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha idegenek...

Mit lehet tenni ha idegenek kimossák egyedül élő idős szülőnk agyát, az unokázásnál aljasabb módszerekkel ellenünk fordítják?

Figyelt kérdés

Teljesen ellenem fordult anyám. Mellette vadidegenekkel beszélget és osztja meg mindenét. A gyógyszer, orvos ügyeit, papírjait, önkormányzati dolgait, papírjait hogy azok a "barátai, segítenek neki" persze bennünk nem bízik. Gondolom a férgek meg a lakására pályáznának ha meghal. Ki tudja mi van már a kezükben?

Ezekkel mit lehet kezdeni? Mert próbáltam anyámmal javítani a viszonyt de a patkanyok ahogy megerzik hogy jo a viszony rogton dolgoznak rajta hogy elmergesitsék, bizalmatlanná tegyék. Mindent dugdos, rejteget, a telefonját eldugja, már a jóég se tudja kikkel mit intéz.

Tanácstalan vagyok. Csak kérdezem hogy más is van-e ilyen helyzetben. Sajnos nagyvarosban elunk itt konnyebben megtalaljak a hienak. Egy kis faluban nem tudnak igy befolyasolni mert az idosek es az ertelmesek osszetartanak. Errol jut eszembe hogy allitolag ajanlgatjak neki hogy a budapesti lakasat cserelje el borsodban egy kis hazra. Hiaba mondom neki ha rajon hogy hulyeseg ezek jonnek mas otletekkel.

Magannyomozot kell bevonnom? Mi a megoldas? Mar kb 10 eve folyik ez. Azt sem tudjuk hogy kulonbozo emberek probalkoznak vagy egy adott tarsasag epiti le.


2023. máj. 29. 11:25
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az a baj ha szembesitem vele hogy mi tortenik rogton a hienakhoz fut tanacsert azok meg olyankor tovig nyomott gazzal kezdik el manipulalni ellenem hogy veletlenul se essen le neki hogy mar kb zombivá tették. Nem tudunk mit kezdeni vele. Az eroszakosabb probalkozasokra mar rendorseggel fenyeget. Gyamsag ala helyezes meg bonyolult es megalazo folyamat illetve a hienaknak ehhez is lenne egy ket szava, jo tanacsa anyam reszere.
2023. máj. 29. 11:27
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Bármit vonj be, ami az eszedbe jut. Magánnyomozót, ügyvédet, háziorvost, papot, bárkit. Ha esetleg demens és ezt orvos igazolja, a gondnokságod alá kerülhet és ezzel kivédhetsz mindent.
2023. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Mivel folyton a lakasa eladasan es elcserelesen forog a szo meg azon hogy ok azt "segitenek elintezni" eleg egyertelmu a dolog. Szerencsere nem tudja eladni mivel felig meg a ferje tulajdona. (Ha valamelyik hiena magara ismer mert kitelik h ezeket is olvasgatjak annak uzenjuk hogy ha barmi tortenik anyammal fel lesznek kutatva es jo melyre kerulnek majd ezt garantalom 100% garanciaval)
2023. máj. 29. 11:31
 4/27 anonim ***** válasza:
21%
ne legyél már paranoiás.. miért olvasgatnák ezt???Ha a fele lakás a férje nevén van, próbálj meg haszonélvezetet rátetetni- az is valami..
2023. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ki tudja. Ezek profi es jol kiepitett halozatok sok sok fulessel. Ha belegondolsz mennyive kerul egy lakas manapsag es ezeket mondjuk 2-3-5 max 10 ev tavlatabol meg tudjak szerezni meg a milliardokat sem zarhatjuk ki tekintve h sok belvarosi lakas 100 milliot is meger. Gondolom sok emberuk van sok fules. De mindegy. Hidd el nem vagyok paranoias. Ilyen sajnos van.
2023. máj. 29. 11:36
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha elveszik anyam lakasat en addig nem nyugszom amig le nem csukatom őket. Az osszeset.
2023. máj. 29. 11:41
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
az már az eső után köpönyeg kategória lenne... előtte kell mindent megpróbálni. Mert utána semmit nem fogsz tudni csinálni. Jogilag bevédik magukat , te meg utólag cse.szheted.
2023. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ezt csak mondom, hogy "jogilag" vedhetik magukat megkeressuk oket szemelyesen majd egy ket marcona legennyel, esetleg elvisszuk oket kirandulni is. De nyilvan meg most kellene cselekedni.
2023. máj. 29. 11:53
 9/27 A kérdező kommentje:

Nyilvan ha kell felgongyolitjuk az egeszet, szoval nem csak az lesz megkeresve aki a csicska munkát végezte, hanem az is aki profiltált ebből.

Szóval azt ajánlom, hogy minket jobb lenne békén hagyni.

Sajnos beleirkáltam a kérdésbe, pedig ha kibírtam volna, hogy nem (sajnos nehéz) talán több hasznos tanácsot kaptam volna.

2023. máj. 29. 11:57
 10/27 anonim ***** válasza:
20%

"Mindent dugdos, rejteget, a telefonját eldugja, már a jóég se tudja kikkel mit intéz."


És mi közöd anyád telefonjához? Semmi!

2023. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!