Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes kibékülni ilyen...

Érdemes kibékülni ilyen szülőkkel, vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Próbálom minél rövidebben, de érthetően. 28 éves vagyok. Egy egy szobás, az évek alatt romhalmazzá lett házban nőttem fel. Fürdő,wc sem volt, mert a szüleimnek nem volt rá igénye. Az anyám soha nem dolgozott, az apámnak alkalmi munkái voltak, de mindet elvesztette az alkoholizmusa miatt. Nagyon sokat nélkülöztünk és éheztünk. Ezek miatt még nem haragudtam volna meg rájuk, de az apám agresszív is volt, sokat bántott minket. Tini koromban úgy döntöttem nekem ebből elég, elmentem dolgozni és új életet kezdtem, megszakítottam velük a kapcsolatot. Sosem kerestek fel, hogy élek-e még vagy bármi. A testvéreimtől hallok róluk néha. Ők is alig tartják velük a kapcsolatot. Most itt vagyok 28 évesen, egy 2 éves gyerekkel. És összetörik a szívem, hogy nincsenek nagyszülők, mindig sírni tudnék ha valaki meséli, hogy az ő gyerekének milyen jó volt a maminál stb. Fáj az is, hogy nincs hova hazamennem, hogy nem aggódik értem az anyám.. úgymond nincsenek is szüleim. A mai napig igénytelen körülmények között élnek és nem akarnak dolgozni. Szerintetek érdemes felkeresnem őket, hogy legyenek nagyszülők és hogy megnyugodjon az én lelkem is? Vagy hagyjam a francba ha lassan 10 éve nem érdeklem őket, és nincs szüksége egy alkoholistára az én gyerekemnek se? Van valaki hasonló helyzetben? :(

2023. máj. 29. 14:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát 10 év nulla kapcsolattartas után nem látom értelmét. Sokaknak nincsenek nagyszülei, nem kell ezek fennakadni.
2023. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
És az apai nagyszülők? Ők képben vannak?
2023. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
A férjem szülei normálisak, csak nagyon messze laknak. Így sajnos ők sem az életünk részei.. évi 1-2 találkozás sajnos szinte semmi. Ők sem tudnak költözni és mi sem.
2023. máj. 29. 14:09
 4/38 anonim ***** válasza:
9%
Max egy finom próbát ér meg, aztán úgy is látni merre megy a dolog.
2023. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd ezt el. Ha 10 éven keresztül nem érdekelted őket, és csak szenvedés volt az életed mellettük, szerintem a gyereked ne tedd ki ennek...
2023. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

10 éve le se tojják, hogy mi van veled, igènytelenek, és az egyik agresszív alkoholista.

Komolyan megfordult a fejedben, hogy ezeknek az e... szóval hogy ezeknek a lényeknek volna keresni valójuk a gyereked életében?! A helyedbenörülnék, hogy legalább őt megkímélhetem tőlük.

És szerinted ha rád nem kíváncsiak, az unokára azok volnának? Ugyan már!

2023. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vidd a gyereked a koszos, lepukkant putriba igenytelen nagyszulokhoz, akik kozul az egyik meg alkesz es agressziv is.

Nem kell ez a gyerekednek, hidd el. Inkabb latogassatok a ferjed szuleit gyakrabban, ha nem kulfoldon laknak es csak egy Sopron-Debrecen tavrol van szo. Na meg aztan ha nagyobb lesz a gyereketek akkor nyaron mehet siman 2 hetet is a mamaekhoz, ott majd szerez nagyszulos elmenyt.

2023. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi jót kapna testileg lelkileg egy ilyen nagyszülőtől a gyereked?

Egy kedves szomszédnénivel többre mégy, mint velük, sajnos.

2023. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
18%
A sztoriban nekem az az érdekes, tiniként hova mentél el dolgozni és hogyan éltél meg egyedül?
2023. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem teljesen mindegy hol dolgozott?

Kitört a nyomorból ez a lényeg.


Kedves kérdező!

Hagyd a fenébe őket.

Ha egy szülő ennyi ideig meg sem próbálja megkeresni a gyerekét akkor milyen nagyszülő lenne?

2023. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!