Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az aki alig várja, hogy a...

Az aki alig várja, hogy a szüleire vagy az anyósáékra hagyhassa a gyereket és mellette nem is dolgozik, az minek akart gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen költői, csak egyáltalán nem értem, hogy mire számított az ilyen ember.
2023. jún. 6. 13:27
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Költői kérdésre már ez az egy válasz is sok.😏
2023. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%
Attól még az idő nagy részében a szülővel, szülőkkel van a gyerek. Nincs olyan dolog, amit az ember annyira szeretne, hogy ne szeretne néha szünetet.
2023. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy valaki szeretne elmenni megenni egy vacsorát, vagy megnézni egy filmet a párjával vagy a barátaival nem azt jelenti, hogy ne szeretné a gyerekeit vagy ne lenne jó szülő
2023. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
40%

Én mondjuk gyerekmentesként abszolút nem értem, miért akar gyereket bárki is, viszont:


sok esetben a nagymama erőszakolja ki az unokát. ha pedig így van, akkor teljesen jogos a dolog. hajrá, ő akarta, szívjon csak vele.


ha nem, akkor is számos oka lehet: csok, hitel, családi pótlék, ingyen autó, pasi megfogása, stb.


amúgy meg az emberek nem szoktak gondolkozni gyerekvállalás előtt.


(sem)

2023. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
83%

Mindhárom gyerek másfél éves korában merültem ki annyira a folyamatos együttléttől, hogy elküldtem őket anyóshoz aludni egy éjszakára. A mama örült, a ded szórakozott, én meg feltöltődtem a másnapra, meg a következő hónapokra.

Utána pedig az évem fénypontja volt sokáig az az 1-2 hét, amíg a mamáknál nyaraltak mindhárman, mert idehaza csend volt, megszabadultam az esti rutin őrjítő kötöttségétől, és kirándultunk meg moziba mászkáltunk a férjemmel.

Szeretem a gyerekeimet, szerettem kisgyermekes család lenni, de iszonyatosan kimerítő időszak, és jól esik, ha néha leveszi valaki a válladról a felelősséget pár napra-órára.

Egyszer már leírtam ezt a párhuzamot, le is hurrogtak miatta a gyerektelenek, hogy az nem ugyanaz, de szerintem még mindig talál: diplomát szeretnél, beiratkozol az egyetemre. Biztosan erre vágysz? Igen. Nagyon szeretnéd? Igen. Jobb lesz tőle az életed? Remélhetőleg igen. A hátad közepére nem kívánod a vizsgaidőszakot, és alig várod, hogy vége legyen? Igen. Mindennek a világon megvan az árnyoldala, és attól, hogy szeretne az ember családot, még van joga elfáradni a mindennapos feladatokban.

Na, hát ezért.

2023. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
40%
Én még csak várandós vagyok, nem tudom még hogy nálunk hogy lesz ez,viszont a szüleim még dolgoznak,vam egy 14 éves húgom is,szóval nyílván nem fogom folyton rájuk tukmálni a gyereket ha nem muszáj. Nem is ehhez szoktam hozzá,rám se vigyázott sose senki amikor kicsi voltam,a hugomra én vigyáztam mindig,mivel 10 év van köztünk. A férjem szülei 50kmre laknak tőlünk,nem a világvége. De már látom előre hogy majd elvárják hogy mi hurcoljuk oda folyton a gyereket mert nekik nincs autójuk.
2023. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
79%

1. Állatot tartunk, nem gyereket.

2. Ugyanazért, amiért házasságkötés után is van igénye az embernek barátokkal, szülőkkel tölteni időt a férje/ felesége nélkül. Ettől még szereti a házastársát.

3. Szeretheti az ember a munkáját, de attól még elmegy szabadságra.

4. Gyereknevelés piszok fárasztó. Kell néha egy kis szünet.

2023. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szeretem az ilyen kérdéseket. Pláne gyermektelentől, a lenéző stílus kb kötelező hozzá.


Nos szoktam mondani amíg nem vagy benne, addig a másik magyarázhatja neked akárhogy nem biztos, hogy megérted.



El kellene végre felejteni ezt a "lepasszolja" dolgot, fel kellene végre fogni, hogy nem szégyen segítséget kérni. ☝️

Régen természetes volt ha több generáció együtt élt és neveli a gyermeket, ma ezt felváltotta a : Mindenki magának szüli ! szlogen és ördög űzéssel ér fel , ha valaki szeretne néha kikapcsolni/ kikapcsolódni a gyermeke(i) nélkül.


Amellett pedig meg kell becsülni, ha a gyermeknek megadatik a nagyszülő és sikerül szoros kapcsolatot kiépíteni.

2023. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%
Nem dolgozik, nyilván kicsi gyerekekre vigyázz, és lehet kibszott meglepő neked, de egy kisgyerekes házaspár vagy együlálló anyuka is szeretne néha kimozdulni és pihenni.
2023. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%

"A férjem szülei 50kmre laknak tőlünk,nem a világvége. De már látom előre hogy majd elvárják hogy mi hurcoljuk oda folyton a gyereket mert nekik nincs autójuk."


Hát Mucuka, ha te akarod, hogy vigyázzanak a gyerekre, akkor minimum , hogy te viszed oda.

2023. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!