Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom összejött valakivel,...

A lányom összejött valakivel, de én ezzel nem értek egyet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves, a srác azt hiszem 27. Alapvetően nekem soknak is tűnik ez a korkülönbség az ő esetükben, nem az öt év miatt, hanem a lányom viselkedése miatt, meg a különböző élethelyzet miatt. Kezdjük ott, hogy az élethelyzet. A lányom még 3 évig tanul, a pasi dolgozik. Mind a kettő tök normális dolog, de hallottam a lányomtól is olyaf, hogy gond az, hogy nem közel ugyanaz az élethelyzet. Az anyagiak nem kiegyenlítettek köztük. Ráadásul havonta-kéthavonta egyszer tudnak találkozni, összeköltözés még évekig nem is opció.

Másrészt azt vettem észre, hogy a lányom szerintem nem viselkedik túl felnőttesen. Kb mint aki a második kamaszkorát éli. Titkolózik, direkt úgy néz ki, ami nekem nem tetszik, nem avat be a dolgaiba annyira, amennyire kéne. Kb mint egy lázadó kamasz középsuliban, így nem találom jónak a korkülönbséget, mert a pali tényleg mondhatni felnőtt.

A másik nagy problémám a srác. Kezdjük ott, hogy egy lepukkant lakókocsiban lakik az apjával. Egyébként láncdohányos, de nagyon durván. Oké, én is dohányzom, de ez még nekem is túlzás. Konkrétan amikor kültéri programon találkoztam vele (meg a lányomnal) a pasi csak akkor nem cigizett, amikor cigit töltött éppen. Meg olyan elég kellemetlen stílusa van, ami a megjelenést illeti. Konkrétan úgy hordja a nadrágját, hogy az ülepe a combjánál van, ráadásul jobb esetben vagy az alsó gatyája lóg ki, rosszabb esetben a sgglyuka is. Förtelmes. Egyébként semmi baj nem lenne vele, talán kicsit butácska, de nem vészesen, amúgy kedves. Mindenesetre azt hittem, valami jobbat talál a lányom.

Én jobban örülnék, ha szakítanának, a lányomnak is jobb lenne, ha lenne valami normális kapcsolata. Igazából már az is előrelépés lenne, ha nem távkapcsolat lenne.

Meg nekem az se tetszik, hogy a lányom nagyon akarja, hogy működjön ez a kapcsolat, mert közös baráti társaságukból ismeri a fazont, és mintha attól tartana, hogy szakítás esetén bukta azokat a barátokat. Ez még hosszútávon tényleg nem egészséges.

Valami tipp, hogy hogy terelhetném diszkréten a szakítás felé a lányom?

2025. máj. 4. 20:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarom bántani egyiküket se de nagyon gáz lehet a lányod (is), ha egy ilyen igénytelen faszit el tud viselni 100m-en belül .
2025. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
50%
És akkor mivan? Komolyan mondom, felnőtt nő a lányod, majd ő eldönti, mit akar és mit nem. Már kamaszkorban sem figyelik ilyen szinten a szülők a gyerekeket, a kamaszlányok és a kamaszfiúk is mindent csinálnak már (többségben)
2025. máj. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

1. Mivel te is dohányzol, ezért a lányod úgy nőtt fel, hogy ez a normális. Nem csoda, hogy a párválasztásnál se zavarta.


2. Nem avat be a dolgaiba, mert beleszólsz azokba


3. Akárhogy is nézzük, a lányod felnőtt. Esetleg elmondhatod neki a véleményedet. A kapcsolatotok minőségén múlik, hogy mit kezd ezzel az információval.

2025. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
81%
Keress már magadnak egy hobbit vagy valami kandúrt aki kielégít, ahelyett hogy állandóan a lányodat pesztrálnád meg az életébe ugatnál bele.
2025. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd a felnőtt lányod szerelmi életéhez. Röviden és tömören.

Az meg külön nevetséges, hogy dohányzol, de lezsólod a srácot, amiért dohányzik :D

2025. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%
Az életre nevelésnek, nevelődésnek fontos állomásai a saját megismerések. Nem igaz a mondás, hogy az okos másnak kárán tanul, nem, mindenki csak a saját tapasztalataiból. Kéretlenül ne adj másnak életvezetési tanácsot.
2025. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
20%
Ki kéne józanítani, hogy ez a srác nem olyan jó, mint amennyire annak hiszi.
2025. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
47%
És ilyen hülyék képesek bacsajozni? Anyám... :D
2025. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
#25 Nem azt kifogásolom, hogy dohányzik, hanem azt, hogy folyamatosan.
2025. máj. 5. 20:39
 30/37 anonim válasza:
36%
De neked ahhoz van közöd?
2025. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Van itt olyan, aki együtt volt valakivel, szakítottak, majd később (évek múlva) ismét találkoztak, és újra összejöttek, sőt akár házasság lett...

Azért kérek ilyesmit, mert pár hónapja szakítottam az akkori Párommal. 10 csodaszép hónapot töltöttünk együtt, de szakítottunk, miattam, mert nekem ő volt az első, és mivel a házasság gondolata is felmerült, bepánikoltam, féltem, hogyha nem élem ki magam, akkor a...

Másnak is tabu volt 13-14 évesen a "szerelem" téma a a szülők előtt?

:D Ti hogy mondtátok el, ha összejöttetek valakivel? Vagy elmondtátok egyáltalán?

Sok családfa kutatásnak van értelme ha szinte mindenhol vannak hűtlen asszonyok-férfiak?

Pá órára ha összejött valakivel valamelyik felmenőd és soha nem beszélt róla senkinek. (érthető módon), akkor már nem valós az egész történet. Mit gondoltok?

Lehet apukám összejött valakivel?

Az előző barátnője, aki olyan, mint ha az anyám lenne, írt fb-n még régebben, hogy apukám regisztrált egy társkeresőre. Most pedig látta, hogy töröltette magát, ezért nyilván összejött valakivel. Tegnap előtt meg azelőtt is késő este jött haza, de nem mondta meg hova....

Hogy mondjam meg a lányomnak hogy összejöttem valakivel mellesleg a volt osztályfőnökével, aki terhes tőlem?

kérlek segítsetek a lányom 13 éves és össze szeretnék költözni a párommal!!




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!