Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akinek nem voltak...

Van olyan akinek nem voltak jó családi háttere pl az egyik szűlője alkoholista volt és mégis tanult ember lett belőle, karriert futott be?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 19:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Hát anyám elmebeteg.Sikerült elköltöznöm 18 évesen,nemsokára diplomázom(közgáz) és amint tudok más kontinensre költözöm.
2012. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Pl. a barátnőm ilyen. Alkoholista szülők, 18 évesen az utcára tették, ma sikeres jogász.


Nekem ugyan nem alkoholista, "csak" szegény családom volt, és én is szép karriert futottam be, pedig sokszor enni sem volt mit.


Szorgalom, kitartás és akaraterő kérdése. És fontos, hogy tudd, mit akarsz.

2012. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Meglepődnél milyen sokan vannak! A rossz körülmények megedzenek és van miért küzdeni: bebizonyítani, hogy nem akarunk a szülők nyomdokaiba lépni.
2012. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Egyik volt osztálytársam volt ilyen.Szegény fiúnak gimibe már nem éltek a szülei a mamájával lakott.Bejárni se tudott rendesen,mert néha bérletre sem volt a hó elején.Amíg mi helyijárattal mentünk szegényem gyalogolt a buszmegálloig ami nem kis táv volt.Otthonról hozott szendot és csapvizet ivott,büfébe nem nagyon evett.Hozzáteszem ez utólag esett csak le amikor gimi volt nem is tünt fel annyira.SOk tanár bunkoskodott vele és bukltatni akarták a hiányzás miatt pedig nagyon eszes gyerek volt.Senki meg nem kérdezte h miért nem tud bejárni.Ő meg egyértelműen nem mondta.Aztán befejezte a gimit és elment dolgozni.Pár éve találkoztam vele a buszmegállóba és ha jól emlékszem a 2.diplomájára készül.Összejött neki,nagyon büszke vagyok rá!
2012. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, miért lettünk lepontozva, de mindegy is.


Azt szerettem volna még hozzáfűzni, hogy ha megnézed a nagy emberek sikersztorijait, szinte mindegyik úgy kezdődik, hogy óriási hátrányból indultak az életben (anyagi és/vagy családi szempontból), és mégis a világ legsikeresebb emberei közé küzdötték fel magukat.

2012. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, Nekem is.Tudom értékelni azt amiért én dolgoztam meg becsületesen és ez számomra élmény. Úgy vettem egy házat anno, hogy apám nem is tudott rála. Egy fillérjébe sem került.A többit nem is komentálom.
2012. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Apám gyerekkoromban lelépett, anyukám egyedül nevelt fel, születési rendellenességgel jöttem a világra, 4 műtéten estem át 3 éves koromig, de szerencsére most már minden rendben van. Idén diplomázom, angoltanár leszek. :)
2012. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztalytarsam: apuka alkoholista, anyuka ribanc (volt?), a lany pedig mindig jeles tanulo volt, most pedig orvostanhallgato.
2012. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegényem! Az anyja alkoholista, mégis letett két diplomát!
2012. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Apukám ilyen. Gyerekkorában folyton éheztek, apja-anyja alkoholista volt, néha a gyerekeik szeme láttára kergették egymást késsel az asztal körül. Apunak 14 éves korától kezdve dolgoznia kellett éjjelente, hogy legyen mit ennie, napközben meg suliba járt. Végül sikeres vállalkozó lett belőle, és egy szorgalmas, becsületes ember! Én büszke vagyok rá.
2012. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!