Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya leszállj...

Mit tegyek, hogy anya leszálljon a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

15 leszek szeptemberben,de anya a középfokúval nyaggat.Az alapfokú már megvan,de most nyárra elutazott az angoltanárom Angliába és mondta,hogy tanuljam meg magamtól a nyelvvizsgás kérdéseket.De én pihenni akarok a szünetben,jól érezni magam a barátaimmal.Mivel eddig elő sem vettem az angolt,mondtam tegnap anyának,hogy most a nyárra kicsit pihentetni szeretném és elkezdett velem veszekedni,hogy mehetek majd eladónak a sarki ABC-be meg hogy mit akarok így kezdeni az életemmel és hogy ő mindent megad nekem,csak annyit kér,hogy tanuljak.De elfáradtam,a tavalyi évem szörnyű volt,olyan emberekkel ment tönkre a kapcsolatom egyik pillanatról a másikra,akik borzasztó fontosak (voltam) nekem,szóval lelkileg kikészültem.Csak 2 hónapot szeretnék pihenni,utána kezdődik a gimi...


Már odajutottam,hogy utálom az angolt,gyomoridegem van,ha csak rágondolok...Szóval én így nem akarom még 4 éven át emelt szinten tanulni,az biztos.Eléggé önbizalomhiányom van és tegnap is hatalmas bátorság kellett ahhoz,hogy elmondjam anyának ezt az egészet,de utána úgy viselkedett velem,hogy egész este csak sírtam és az étteremben is elkezdtem sírni(ott voltunk,mikor felhoztam a témát) és mindenki előtt közölte velem,hogy fejezzem be a "hisztit" vagy felpofoz.Meg folyton azzal jön,hogy az egyik ismerőse lányának már megvan a középfokú írásbelije és hogy majdnem maximális felvételit írt és hogy különórákra jár még a nyáron is,nem olyan lusta,mint én.

Ok,nem lett maximális a felvételim,de felvettem arra a tagozatra,ahová menni akartam(emelt angol-töri) és én már ennek is örülök.De az angoltól kikészülök,már utálom...



2012. júl. 18. 11:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
17%

Pedig hidd el,anyukádnak van igaza.

Még most könnyebben tanulod,mint később

2012. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

De én most jól akarom érezni magam,ez lenne az első nyaram,amikor nem tanulok.Ezt miért olyan nehéz elfogadni?

Mert nem elég napi 1-2 óra arra,hogy megtanuljam fejből a kérdésekre a választ és azt a temérdek szót...

2012. júl. 18. 11:47
 3/43 anonim ***** válasza:
45%

igaza van anyudnak hidd el! napi egy orát tanulsz angolt és kész! ez nem olyan sok...lehet h még annyi se kell...ha könnyen tanulsz fél ora elég minden nap! minden napra válassz és határozz meg egy anyagsort...azt tanuld meg...nem kell sokat...csak picit minden nap:) igy szabadidőd is lesz bőőőőven és anyukád is elégedett lesz, plusz sima ügy lesz a nyelvvizsga...hidd el, tapasztalat beszél belőlem...nem több kell, mint max napi egy ora...nem sok az:)

23L

2012. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nekem több kell,legalább 3 óra,mert még van írásbeli is.Nem ezzel akarom elcseszni a nyaramat.
2012. júl. 18. 11:48
 5/43 anonim ***** válasza:
15%

dehogynem elég napi egy ora! bőven elég!:) hidd el! többet nem kell tenned érte, egy ora és menni fog! tudom...én is középfokura tanulok...jo a nyelvérzékem...egy óra rengeteg szerintem! nekem annyi se kell...az egy óra az a nagyon max...szerintem bőven hamarabb is megtanulod, ha meghatározod, hogy most ennyi szót és kérdést tanulsz meg az adott nap!

23L

2012. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
37%
Hidd el most sokkal több időd van, mint ami később lesz. Ha már most hisztizel, később mi lesz?
2012. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
36%
Az életben nagyon ritkán van az amit szeretnénk. Jobb ha hozzászoksz!
2012. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Minden héten meg kéne egy leckét tanulnom+még ott van az írásbeli rész is.Ennyit nem tudok megcsinálni napi 1 órával,több kell.És jól akarom érezni magam,mint már írtam.Az anyám pedig tönkreteszi az életemet,egy idegbeteg.Nem hisztizek,szerintem normális,ha elkezdek sírni,amikor az anyám úgy beszél velem,mint valami kutyával...
2012. júl. 18. 11:56
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézz feliratos filmeket, vagy felirat nélkül olyat, amit már ismersz. Ez szórakoztató is, és gyakorlod is az angolt.


Olvass könyveket angolul. Ha a kedvenc könyvedet - amit magyarul ismersz - olvasod, akkor menni fog.


Nézz az interneten angol oldalakat, fórumokat. Állítsd a Facebook-odat (ha van) angol nyelvűre.


Szórakozva is lehet nyelvet tanulni, nem feltétlenül kell leülni és tankönyvet magolni.

Én felsőfokút tettem le úgy, hogy sosem tanultam nyelvtant, csak olyasmiket csináltam, amit most leírtam.


Hogy elfáradtál, az oké, pihenni is kell, de két hónap rengeteg, ne mondd nekem, hogy olyan "tanulás", amit leírtam, nem férne bele.

2012. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a leglogikusabb lépés ha odamész anyukádhoz,és megmondod neki,hogy anya beszélni szeretnék veled.

Leültök,és elmondod neki,hogy most lelkileg egyszerűen nem érzed kész magad a tanulásra,úgy érzed felesleges erőfeszítés lenne,mert nem maradna meg amit tanulnál.

Szeretnél pihenni, jövő nyáron is lehet nyelvvizsgázni.

Mondd meg neki,hogy nem szeretnéd ,hogy ráderőltesse,mert emiatt meg fogod utálni /vagy már kezded.

Igérd meg neki,hogy ettől függetlenül minden nap elő fogod venni, és foglalkozol vele, igy nem fog elveszni az eddigi tudásod.. Ha ezt nem érti meg ,akkor sajnálom,el kell fogadnod, de szerintem ha szépen tálalod meg fogja végre érteni.. Egyébként is jogos,hogy jó életet akar neked, de ez a te életed,és el tudod dönteni már te is ,hogy mit szeretnél

2012. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!