Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz egyedül élni...

Mennyire nehéz egyedül élni úgy hogy az ember még iskoléába jár?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van még 1 évem az érettségiig, de utána gegyetmre szeretnék menni.

Itthon nagyon rossz a helyzet, mindenért én vagyok a hibá, mindig énm kapok ha valami történik, és elegem lett, és megmondtam, hogy az egy dolog hogy Ők a szüleim de nem csinálhatnak meg bármit velem. És amióta ezt megmondtam még durvábban próbálnak rosszat tenni nekem. Most nem arról van szó hogy éheztetnek, és vernek, hanem hogy minden gondjuk rajtam csapódik le és mindenért csak leszólnak, lebátorítatlanak, hogy "úgy sem tudod, ne is próbáld, úgy sem vagy rá képes!"

És már az van, hogy elmennék inkább dolgozni suli mellett is, mint hogy itthon stresszben legyek.

Szóval mennyire nehéz albérletet találni, és fizetni hogy ha az ember tanul meg dolgozik mellette?

Nem lehetetlen ugye?



2012. júl. 23. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tudsz valami tartalékot képezni akkor talán nem. De miért nem mész az egyetem kollégiumába. Jóval olcsóbb mint az albérlet.
2012. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkából egy albérletet nem fogsz tudni egyedül fenntartani.
2012. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyi vagy ilyesmi közeli rokon nincs?



szerintem még tarts ki egy évig, legalább érettségid legyen...az már nem vészes :) utána könnyebb az egyetem mellett melót találni mint amikor reggel 8tól du 4 ig suliba vagy :S

2012. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szakra mész. Azért akad olyan (pl. mérnöki, vagy akár orvosi, bár arról nem tudok nyilatkozni komolyabban), ami mellett lehetetlen melót találni. Ha valaki talál, általában oda jut, hogy döntenie kell, hogy a suli vagy a meló, mert a kettő egyszerre egy ilyen szakon nagyon ritkán megy (nekem egyáltalán nem ment, belegebedtem kb, pedig nagyon jó helyem volt).


Tehát vagy levelezőre kell menni, összeköltözni pár emberrel albérletbe így dolgozni és mellette iskolába járni, vagy nappalira kell menni, ha lehet inkább koliba, vagy szintén többen egy albérletbe, ha a koli nem jön össze és próbálni olyan melót találni, ami megy suli mellett, esetleg diákhitelt felvenni. Nagyon nehéz, de meg lehet oldani.

2012. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Menny orvosira ott tudtommal van 100 ezer Ft ösztöndíj.
2012. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát ez az orvosis 100 e ft holyeség, párom huga odajár, 4-5 ös tanuló és 23ezret kap asszem. És azért is annyit tanul, hogy vért izzad és kajálni nincs ideje.
2012. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rezidensek kaphatnak akár 100 ezer ösztöndíjat is, ha aláírja, hogy nem fogad el hálapénzt x évig


[link]

2012. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát okéé, de azért az ember nem azért meg orvosira, mert itt talán magasabb az ösztöndíj, hanem mert orvos akar lenni és biosz-kémia zseni:D
2012. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyedül sehogy, de ha keresel 1-2 barátnőt, akikkel megoszva bérelnél lakást, és tudják is fizetni, az jobb lenne, de ugy se lesz könnyü!Elég nehéz albérlötársat keresni (jót)
2012. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!