Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs munkám, tanulok, el...

Nincs munkám, tanulok, el akarok költözni, mert itthon tönkre megyek. De hogyan mégis hogy!?

Figyelt kérdés

18 éves elmúltam, elvileg oda mehetek ahova akarok. Csak az a baj, hogy se munkám, még tanulok, se pénzem se rokonom ahova mehetnék lakni hosszabb időre.

Itthon tönkre mennek az idegem, állandó veszekedés megy, amiért nem én vagyok a hibás, nem csinálok semmi rosszat, zavarót, idegesítőt, de a szüleim gonoszak, és bántóak.

Naponta megy a vita, az ordibálás velem-

Általában nem szóltam semmit, mert nem mertem. Most már tökre elegem lett ebből kb(2 éve) és azóta sokkal gonoszabbak lettek velem, mert megmondtam ha nem volt igazuk, és ebből nagy balhé van mindig.

Azzal tudnak csak itt tartani, hogy "akkor költözz el, és élj egyedül! sok sikert!" és nem tudok hozzá...

Rokonom annyi van, hogy hihetetlen, de senki nem olyan hülye hogy befogadjon... Még ha lenne is hely náluk, vennék magamnak kaját, vizet nem folyatom, fűtés se kell nekem télen, pulcsiba elvagyok simán, de akkor is azzal jönnek, hogy "békülj ki a szüleiddel, Ők felelősek érted!" magyarán: "te hülye vagy? nem fogunk téged befogadni! Lehet hogy rokon vagy, de azt már nem hogy te ide gyere!" - vhogy így értik, csak burkoltan.

Néztem már albérletet, ez nem is annyira drága környék, de mind ilyen +40 ezer + rezsi + közös költség...

Suli mellett diákmunkáért meg olyat láttam hogy 600ft/óra ami már jó, de ritka...

De kétlem hogy abból kijönnek +40 ezer meg rezsire...


Itthon már nem akarok maradni, mert tényleg fizikailag rosszul érzem magam a vitatkozástól! :'(

És a stressz elég veszélyes.


Most komolyan, semmi kiút?

Mehetek esetleg a híd alá, hátha ott jobb lesz, és nyugton hagynak?



2012. júl. 24. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
tanulj tovább Egyetem alatt kollégium? Sajnos tudom míről beszél nekem is ez van Tényleg merre laksz?
2012. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Zugló, jó de még a középsuliból van 1 évem.
2012. júl. 24. 15:55
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Próbálj pénzt szerezni, diák melózz vagy akármi. Áruld feleslegessé vált dolgaidat a neten. Lényeg, ha nem tudsz kihez menni akkor pénzt szedj össze.

Vagy töltsd napközben az idődet máshol. Találkozz a barátaiddal, menj ülj be a helyi könyvtárba, vagy csak zárkózz be a szobádba és próbálj ne figyelni rájuk. Persze mindezt addig míg nem tudsz elköltözni.

Vagy a sulinak nincsen kolija?

2012. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
a középsuliknak is van kolijuk, ha más nem városi koli.
2012. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ahova én járok annak nincs. nem tudom miért. Nem nagy iskola.
2012. júl. 24. 16:09
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Amíg nappali tagozaton tanulsz, a szüleid kötelesek eltartani, akkor is, ha elmúltál 18.
2012. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
iskolapszihológus, gyermekvédelmisek, családsegítő?
2012. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy egész lakást, csak egy szobát bérelsz, az olcsóbb, talán arra meg tudnád keresni a pénzt diákmelóval. El tudom képzelni az otthoni légkört, én is ilyenek miatt költöztem albérletbe, igaz, akkor már dolgoztam, tehát te nehezebb helyzetben vagy, de úgy gondolom, hogy a nyugalmad mindennél fontosabb, sokkal jobban éreznéd magad, ha a magad ura lennél, még ha nem is lennél túl gazdag kezdetben... Próbálj valami melót szerezni, spórolj, aztán keress kiadó szobát, persze nézd meg alaposan ki vagy kik laknak a lakás többi szobájában. Ne add fel! :)
2012. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi történt?
2016. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
52%

Sziasztok!


Ide azoknak szeretnék írni akik nem tudják mit tegyenek, tanácstalanok mint én voltam 2 éve... Emlékszem én is itt keresgéltem választ, gondoltam megosztom az én példámat (minél rövidebben) hátha valakinek megnyugvás kell.

Nyilván a poszt írója már lépett valamit ezért nem arra fogok válaszolni...


Friss 18 évesen elvált szülőkkel ingáztam, hol itt laktam egy évet hol amott kettőt, sosem éreztem a helyem, utáltam anyámmal élni , mert a válástól iszonyú depresszív hullámok törtek rá, ami 9! év után se múltak, ekkor ordított velem, stb, viszont apámnál is utáltam élni mivel a társa miatt teljesen megváltozott, lesz*ta a gyerekeit, csak a társa számított, visszajött az alkoholizmusa stb...

Ekkor lett egy barátom akit nagyon szeretek, fél év után biztosra éreztem hogy ez valami komoly (nagyon fontos hogy tényleg tudtam ennek nem lesz vége 2 hónap múlva) Ő épp akkor vett saját lakást amikor megismerkedtünk, amire évekig gyűjtött fundamentával, és diákmunkával (ő idősebb nálam pár évvel) én pedig sokat jártam oda. Egyszer amikor apám részegen ordibált velem amiért a macska kárt tett valamiben, én fogtam a cuccaim és eljöttem barátomhoz. Mivel középsulis voltam, de 18 év felett oda költözhettem ahová akartam, kötelezően járt nekem a tartás szüleimtől. Apámmal megegyeztem hogy adnak havi 40 000ftt ami nagyon kevés volt, de szűkösen éldegéltünk, barátom anyagilag segített, és boldog voltam. Aztán persze változtak a dolgok, anyám segítségével ügyvédhez fordultam, most pedig megegyezés alapján én fogom kapni az adókedvezményem, (2 gyerek miatt 15 000 ft körül van) a családi pótlékom, és összesen 35 000- vagy 40 000 ft rokontartást a szüleimtől ( a szeptemberi tárgyalás dönti el az összeget)

Sajnos mivel okjn fogok tanulni (nem az eredményeim miatt, kitűnő érettségit tettem, csak nem akarok egyetemre menni... ez is fontos hogy jól kell tanulni, és viselkedni, különben méltatlanná válsz a pénzre, de nekem ez sose volt gond. :) ) nem tudok dolgozni, de ha pl egyetemre mentem volna és diákmunkát tudnék válallni mondjuk heti 1-2x akkor egy nagyon jó kis összegről lenne szó, amiből már meg lehetne élni, akár szobát bérelni és szerényen eléldegélni, ha valakinek nincs lehetősége a párjához, ismerőséhez költözni ingyen.


Ha nem lett volna a párom, akkor vagy kerestem volna valami nagyon olcsó szobabérlési lehetőséget, vagy koliba mentem volna, ennél jobbat nem tudok sajnos, nekem szerencsém volt.


A lényeg az, hogy ne féljetek, merjetek elköltözni, ha nincs nagy elvárásotok, (mert a zara rucikról meg fodrászról le kell mondani persze) akkor sokkal boldogabbak lesztek a saját talpotokon. A szüleitek meg ha nem olyan elcseszettek, akkor ezek után is szeretni fognak, még ha idő is kell a kibéküléshez, ha pedig nem akkor nem is éri meg foglalkozni velük. (én sem beszélek az apámmal, nem is keres engem, de így a legjobb)


Sok sikert! Ha bármi kérdésetek van, akkor írjatok üzentet, én pedig próbálok válaszolni rá.

2016. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!