Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ez így? Nem lehetne...

Miért van ez így? Nem lehetne vmit csinálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen azt gondolom, teljesen fölöslegesen vagyok itt, mert a saját életem is katasztrofális de még a szüleimét is tönkreteszem, bár fogalmam sincs hogyan.

Nekem nem lehet önálló gondolatom/akaratom stb, mert az ha különbözik, akkor próbálnak meggyőzni, ha kell erőszakkal, ha meg nem megy, akkor nem is foglalkoznak velem.

Anyám állandóan a kívülálló emberekre hallgat, állandóan csak a családban vitatkozik (sehol máshol) és általában vagy idegbeteg lesz, vagy megsértődik. Jobban bízik egy idegenben, mint apámban vagy bennem.

Apám jobb ennél, és sokkal bölcsebb, de hiába ő a családfő, nem tud mit tenni anyám brutális erőszakossága ellen. És sajnos erről senki nem tud, hogy mi folyik itt, mert kívülről úgy tűnik, mintha mi lennék a tökéletes család.

Elegem van ebből, hogy mindennap vmi vita, vmi idegeskedés... Nincs nyugodt pillanatom itthon, és talán emiatt a tanulásom is gyengébb. Persze ezt el nem ismernék soha, állandóan az az indok, hogy "túl keveset tanulok" - szerintem nem a mennyiséggel, inkább a minőséggel van baj, de azt rontják rendesen, hogy minél rosszabb legyen.



2013. ápr. 14. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali


A helyzet az ,hogy nem csak a minőség számít. Bármilyen buta is legyen valaki meg tud tanúlni mindent ,de irgalmatlan sok tanulás kell hozzá. Lássuk be van akinek jól fog az agya és kész.

Sajnos nem tudsz sokat tenni anyukád ellen, de a legjobb ,hogy figyelmen kívül hagyod amit mond és mindent csinálsz ahogy jónak érzed.

2013. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! elolvastalak csak pár gondolat...mindannyian mások vagyunk mindenben különbözünk másképp fogjuk fel a világot és akiben megbízol még az is okozhat meglepetéseket...szerintem nem kell visszajelzés hogy hogy csináld ,ha te magadban biztos vagy nem kell követned másokat én megtanultam ezt és azt is hogy a szeretetet nem szabad kierőszakolni inkább keresd azt ami neked jó ahol megbecsülnek ahol számít a véleményed sajnos a rokonokat sem válogathatjuk meg neked nem kell elnyomottnak és kevésnek lenned attól hogy ezt hallod!! Egy értékes és önálló ember vagy érzésekkel és véleménnyel! Keresd azok társaságát akik támogatnak!:)
2013. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elmész koliba, vagy a könyvtárban tanulsz. Ha elég nagy leszel és lesz elég pénzed, elköltözöl. Szülőket megnevelni sajnos nem lehet, ha meg akar győzni, nem mondasz semmit vagy bólogatsz - persze, úgy van. Nem vele beszéld meg a számára fontos dolgokat. Sajnos bárki vállalhat gyereket. Nekem az apám volt ilyen. Sok családnál pedig rosszabb a helyzet. Ez nem ok arra, hogy lerontsd a jegyeidet, mert így is meg lehet csinálni, csak sokkal nehezebb! Drukkolok, hogy sikerüljön.
2013. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Ne vele beszéld meg a dolgaidat, hanem az apukáddal, vagy a barátnőiddel :)
2013. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán támogat engem senki, és régen nem hiszem, hogy voltak ilyen dolgok, hiszen valahogyan én 15 éves lettem, és még mindig azt gondolják rólunk, hogy tökéletes család.

15 évesen még nem tudhatok mindent a világról, apám mesél erről sokat (amikor anya nem hallja, különben napestig szidalmazna mindkettőnket, csak mert ő másképp gondolja azokat a dolgokat), meg néhány dolgot én is tanultam az életben, de messze nem eleget.

A tanulás az csak egy ürügy a veszekedésre, mert nyáron is van, csak akkor más az indok, de vmi biztosan.

2013. ápr. 14. 16:49
 6/7 A kérdező kommentje:

Mind a ketten azt akarják, hogy őrájuk hasonlítsak és ne a másikra, én meg már eldöntöttem, hogy miben veszem át a példájukat és miben nem, de állandóan azzal szidnak, hogy "Olyan vagy mint [apa esetében "anyád", anya esetében "apád"] szóval én ezt az egészet nem értem.

Totál egyedül vagyok, már itthon sem érzem jól magam, de sajnos máshol se. Nem találom a helyem a világban, és sehol nem érzem jól magam.

2013. ápr. 14. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
mintahogy már másodiknak írtam nem kell senkinek megfelelned csak önmagadnak és csak azt használni ami neked jó tőlük...nem ismerem de a boldogtalanok szoktak másokhoz hasonlítani...ők azok neked nem kell hogy az legyél keresd meg az utadat elfoglaltságodat ,érdeklődésedet ezzel barátokat is szerezhetsz..lehet hogy úgy tűnik hogy könnyen beszélek de pontosan ugyan így érzem magam hogy elegem van a világból és nem találom a helyem én próbálkozom keresgélek!Ha tudok bármiben segíteni vagy írj rám nyugodtan!
2013. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!