Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ócsárolják a családom? Ilyenko...

Ócsárolják a családom? Ilyenkor mit lehet tenni? Jogi utakon is akár.

Figyelt kérdés

A lányom 11 éves. Egyik osztálytársával összeveszett, aki egy igazi kényes, gazdag fruska. Az apjának addig hazudott a hugomról (hogy beszólt neki, köpködi stb) hogy az apja az iskolába bement és elkezdett az iskolába kiabálni a gyerekkel. Tudom hogy minden szülőnek a saját gyereke a szent és hogy ilyen téren sose jutnánk dűlőre, de egy szülő viselkedhet így, egy 11 éves kislánnyal?

Megfenyegette, és azt mondta h megvereti, sőt a külsejére is tett 1-2 megjegyzést és hozzátette: "Ha anyád nem nevelt meg, akkor majd én foglak". Ez a gusztustalan férfi, egy rendőr....


Úgy érzem, hogy ez nagyon súlyos.


Mellesleg tényleg nagyon gazdagok és azt hiszik h ők mindent megtehetnek. Az osztályfőnök sem csinál semmit . Ha megbeszélném békéssen a kislány apjával, valószínűleg kinevetne.


Mégis mit lehet ilyenkor tenni?



2013. ápr. 17. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Én első körben azt derítené ki, hogy mennyi igaz a történetből, tényleg csinált-e ilyesmiket a lányod. Aztán megkérném az osztályfőnököt, hogy hívja be apukát és leülnék 3-asban beszélgetni vele. Valószínűleg ha kiröhögne is elmagyaráznám neki, hogy keménykedjen velem, ha problémája van és ne egy 11 éves kislánnyal. Megkérdezném, hogy egyáltalán eszébe jutott-e utána járni mennyi igaz a történetből, vagy rögtön csak vaddisznó módjára neki esik egy GYEREKNEK!?

Ha kinevet akkor is higgadtsággal reagálnék, az ilyen emberek ellen az a legnagyobb fegyver, ha nem borul el az agyad.


Jogi úton nem tudom mi a teendő. Nagyon nagyon nehéz bizonyítani tanúk nélkül azt, hogy valóban megfenyegette a kislányt az apja és még nehezebb ezt ellene fordítani, pláne ha még rendőr is és akad némi protekciója gondolom a rendőrségen...

Ha mégegyszer előfordulna, akkor az igazgatóhoz mennék és kérvényezném, hogy a kislányomat tegyék át másik osztályba, ha az sem megy, akkor vinném másik iskolába.

Az apával való beszélgetést viszont tutira nem hagynám ki. Esetleg megkérdezném tőle, hogy legközelebb én is a lányát fenyegessem-e, amiért ő ekkora barom!?

2013. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
96%

valószínűleg kinevetne.... Próbáltad már? Tedd meg. Mellesleg mi lenne, ha a szülővel is beszélnél és felhívnád a figyelmét, hogy a saját gyereke is hazudhat.


Ja és most a lányod, vagy a húgod?

2013. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Most akkor a lányodról van szó, vagy a húgodról?
2013. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Na most a hugodrol van szó vagy a lanyodrol? Az igazgatóval beszélj.
2013. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

jogi úton semmit. nem bántalmaztani, amúgy meg mindenki azt mond amit akar.

kislány koromban amúgy én is voltam így, egy lány ellopta a suliból a telefonomat, erre az anyja bejött hozzám, hogy én miért gyanúúsítgatom, meg hogy csak irigy vagyok mert szertnék úgy kinézni mint a lánya, stb. nagyon csúnyán beszélt velem, és az egész osztály láttam. mély nyomot hagy a gyerekben az biztos, még 20 éves fejjel is rossz visszagondolni, egy szülőnek ezt tudnia kellene és nem így beszélnie más gyerekével. de ezek erkölcsi dolgok, illetve intelligencia, nem tudsz ellene tenni semmit, és az igazgató sem tudna sokkal többet. amit tanácsolok, hogy ne "vágjatok vissza". én annak idején nem mondtam el otthon, mert tudtam, hogy anyu nem hagyná annyiban, aztán valószínűleg kaptam volna még több megalázást, azt a nőt ismerve

2013. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*bántalmazta. bocsánat.
2013. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a lányom, nevezzük Fanninak, az osztálytársa Móni, aki behívatta az apját, hogy Fanni lányom bántja. De közben a hugom Rebeka fodrász, a kis Móni hozzá jár. Így egy hatalmas galiba lett az egészből. Ezt akartam leírni de aztán kitöröltem, mert totál eltért a tárgytól. Csak az az egy szó maradt ott... bocsánat
2013. ápr. 17. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Mit kell ezt így felfújni? Lányok, összevesznek mindenen, majd kibékülnek. Sosem avatkozott bele sem anyám, sem apám, mindig megoldottuk mi egymás közt. Mai világban meg mindjárt egymásnak esnek a szülők. Hagyd őket, majd kibékülnek, aztán majd megint cirkuszolnak valamin, és így tovább.
2013. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én is így vagyok vele. Lesz*rom ha a kölykök összevesznek, majd kibékülnek. De a férfi viselkedése ütötte ki a biztosítékot
2013. ápr. 17. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Jaj elnézést, igazad van, Én voltam figyelmetlen. Az apuka viselkedésével nem tudsz mit kezdeni, ha most szólsz neki, csak olaj lesz a tűzre, és még jobban elmérgesedik a helyzet.
2013. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!