Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a normális? Hogy a...

Mi lenne a normális? Hogy a felnőtt gyerek támogassa anyagilag a nyugdíjas szüleit, vagy a nyugdíjas szülő támogassa a pályakezdő gyerekét?

Figyelt kérdés
Szerintem az lenne a legnormálisabb dolog, ha mindenki saját magát támogatná. Nekem se tettek házat, kocsit a s**gem alá a szüleim, de nem is szorulnak rá az én anyagi támogatásomra most nyugdíjas korukban. De a környezetemben sok olyan felnőtt gyerek van, akinek csak megszületni volt nehéz, mert házat, kocsit vettek neki a szülei. De olyan is sok van, aki 30-40-éves, és még mindig a szülei bankkártyájával jár bevásárolni.

2013. máj. 22. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettő normális. Normális esetben egy családban ez nem probléma, az segít a másiknak aki tud, vagy jobban áll.


A nem normális családokban szokott ez gondot okozni.

2013. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális, ha a szülőknek van pénzük, nem nélkülöznek és ezáltal tudják támogatni akár a felnőtt gyereküket. Illetve az a normális, ha a szülők szegények, kis nyugdíjból élnek, a gyermeküknek viszont jól megy a szekér, akkor a gyerek támogatja őket. Ami nem normális, mikor a szülőknek sincs sok, de azt a keveset is a felnőtt, munkaképes gyereküknek adják, aki el is várja, illetve mikor a dolgozó gyermektől, aki mondjuk épp hogy megél, esetleg családot is el kell tartania, elvárja a szülő, hogy fizesse neki a napi 2 doboz cigarettát, stb.
2013. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
csatlakozom az elsőhöz...egy családban mindig azon kell segiteni akinek nagyobb szüksége van rá...
2013. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha valaki pályakezdő, akkor szerintem nincs abban kivetnivaló, ha a nyugdíjas szülei támogatják - ha van miből. Nyugdíjas és nyugdíjas között óriási különbség van. Vannak olyanok, akiknek saját lakása és magas nyugdíja van, emellett megtakarításai, adott esetben ingatlanjai, egyéb értékei. Ebben az esetben pont az lenne a fura, ha nem támogatná a gyerekét, pláne ha az pályakezdő. Nyilván az más, ha a nyugdíjas azért éhezik, hogy jusson bulizásra a 35 éves egyetemista, az élet értelmét kereső gyerekének.
2013. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne az ideális, ha egyiknek sem kéne támogatni a másikat.


A normális meg az, ha a jobb helyzetben levő támogatja a rászorulót.

2013. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem szülőként az a normális, hogy támogatom a gyerekem.

Csak azért fizessen hitelt élete végéig, nehogy a kevésbé szerencsések megszólják? Hát kösz nem.


Nekünk valószínűleg nem lesz nyugdíjunk, hiába dolgoztunk évtizedeket bejelentve. Hacsak nem lőjük fejbe magunkat, sajnos elképzelhető, hogy rá fogunk szorulni a gyerekeink támogatására. Persze van megtakarításunk is, és ha a gyerekeinknek ez komoly probléma, akkor nem is fogjuk elfogadni.

2013. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszadônak teljesen igaza van. Sajnos ez nálunk is ùgy megy hogy az anyám meg a nagybátyám is szegèny mamám nyakára járnak, ott esznek isznak, kölcsönkèrnej ès segìtsèget nem adnak, de mamám akkor is odaadja amilye van pedig mindketten el tudnák tartani magukat ha nem lennènek ennyire lusták. Míg ott laktunk a fèrjemmel mi tartottuk el az egèsz bandát, most inkább fizetünk albèrletet ès fizikailag segìtünk mamámèknak, de pènzt nem adunk hogy a lèhûtõk elhordják ès mèg most is elvárják mamámtól a támogatást. Ez se normális szerintem. Ha meg segíteni kell az a válasz, hogy õk nem ott laknak....
2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ideális az lenne, hogy az emberek tudnának annyit keresni, hogy maguknak bebiztosítsák az idős korukra az ellátást, továbbá ha valaki pályakezdő, akkor lenne lehetősége egy átlag fizetésből normálisan megélni.

De sajnos nem élünk egy ideális világban. Szerintem minden család esete más, engem tudtak támogatni a szüleim, jól jött, hogy nem kellett pályakezdőként nyomorogni. De ismerek olyat is, aki meg a nyugdíjas szüleit támogatja, különben éhenhalnának.

2013. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem már egy éve kb a szüleim segitenek ki pályakezdőként,és már azt várom,mikor tudom visszafizetni nekik azt "sok" pénzt amivel kisegitgettek hó végén...számomra ez nagyon fusztráló,hogy úgy érzem a nyakukon lógok, szeretnék már én is tenni értük.
2013. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális, hogy az segít aki tud. Szülő a gyereknek, gyerek a szülőnek. Ez nem törvényszerű, hogy ki kinek segítsen. Én pl. segítek fizetni a devizahitel felét (40.000) Ha tudnék adnék nekik többet. Bár én otthon lakom.

Felneveltek tisztességben, nem nélkülöztem, de nem raktak semmit a seggem alá. Ezt nagyon is megérdemlik, főleg így hogy egekben a deviza és velük lakom. :)

21/l

2013. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!