Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ilyen durva velem apa?

Miért lett ilyen durva velem apa?

Figyelt kérdés

Apa kb. fél éve ilyen nagyon köcsög lett velem, szinte még be se teszi a lábát a küszöbön, miután hazaér, de már mindig van valami baja velem. Ugráltat engem, (soha nem az öcsémet, mert ő még nem kamasz, ő még jóóóó) és amikor én kérem meg valamire, arra sosem képes. Egy éve könyörgök egy laptopért, mert nincs gépem, mindig anyáén gépezek, van egy nagy összegem, DE ő csak akkor vesz, ha még gyűjtök hozzá xy-t, mert blablablabla.... Folyamatosan b*szogat, de amikor én egyszer szólok neki, hogy most nem is csináltam semmit, akkor szemtelen vagyok, takarodjak a szobámba, és természetesen anya is mellette áll.Ő azt mondja azért lehet ilyen, mert utálja a munkáját, és kifáraszutja, de azt nem értem, akkor miért nem mond fel? Egy csomó másik állásajánlatot kapott, mert orvosra mindenhol szükség van. Van egy álommunkája, még oda is felvennék, de ő nem megy.... Akkor viszont ne rajtam eressze ki a feszültséget! És miért pont csak én vagyok a kis hülye kamasz? A testvérem miért ártatlen mindig? (Ő 11)Csak mert nekem elvileg "züllenem" kellene, neki meg nem? Most mit tegyek? Jobban már nem tudok megfelelni,ráadásul kitűnő tanuló vagyok, és kezd elegem lenni, de mint mondtam, ha ezt elmondom, akkor hülye p*csa vagyok... Segítsetek! :(

13/L



2013. máj. 23. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zülleni? Kislányom, hova? Hiszen te még a kamaszkor küszöbén vagy, szinte egy gyerek. Inkább beszélgess el apukáddal a gyakori helyett.
2013. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ezért raktam idézőjelbe...
2013. máj. 23. 20:54
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Kedves első, ha lehetne az apjával egy értelmes szót is váltani, akkor nem itt kérdezne olyanoktól akik vegyes tapasztalatokkal vannak

Jah és köztudott kicsilány, hogy az ilyen hivatást végző embereknek "ott" szépen kell teljesíteni a páciens javára, ezért csak otthon bújik ki a szög a zsákból

Nem lehet könnyű neked tudom, mivel az ilyen ügyvéd, doki, banki szféra alkalmazottjai eléggé labilisak érzelmileg

20/F

2013. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha van pénzed a laptophoz és nem tudod mi jó/rossz akkor tőlem segítek kiválasztani, valamennyit értek hozzá. (13/F)

Apukádat meg kérd meg, hogy üljön le veled és mondd el, ő is ember és megért.

2013. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
már kiválasztottuk, de én nem tudom netről megrendelni, mert a pénzt át kell utalni, és nincs bankszámlám
2013. máj. 23. 21:03
 6/12 anonim válasza:
Az én apám is ilyen volt, és még most is ilyen. 18 vagyok, és míg nővérem itthon lakott akkor mindig velem köcsögölt, meg engem b*szott le azért amit nem is én tettem, plusz nekem kellett minden házimunkát megcsinálni! :\ Erre sajnos nincs gyógyír, nekem már nagyon régóta ilyen. Vannak kedves pillanatai, de sokszor veszünk össze. De nekem már annyira elegem szokott lenni belőle, hogy üvölteni szoktam vele, sőt volt már mikor az idegeim is felmondták a szolgálatot miatta, akkor meg sírtam, és akkor észre vette magát, akkor kb 1 napig normális volt.. Tényleg nem tudsz vele mit csinálni! Leülni vele, megbeszélni a dolgokat nem tudod, mert úgy is úgy állítja be a dolgokat majd, hogy neki legyen igaza, te meg mindig háttérbe szorulsz! Annyit tudsz tenni, hogy kerülöd, amikor felmérgel, akkor szépen bemész a szobába és szitkozódsz magadba, és várod, hogy felnőtt legyél, és elmehess otthonról! Ajánlom neked, ha általános suliból elballagsz, akkor menj koleszos suliba, én is azt tettem hogy az itthoniaktól meneküljek, és akkor csak hétvégente kell elviselned! ;)
2013. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nekem is ilyen, van amikor normális, de nem hatja meg, ha ha sírok.... én nem megyek koleszos gimibe, 2 évig járok még általánosba, de nagyváros mellett lakok, meg azért hiányoznának, bármennyire is fel tudja baszni az agyamat
2013. máj. 23. 21:22
 8/12 anonim válasza:

Szia!

Tudom milyen rossz ez, és úgy érzed, hogy ebből nincs kiút, soha nem lesz jobb. Az én szüleim is elég furcsán álltak a dolgokhoz anno, én is lázadtam, kiabáltam, sírtam, utáltam...és mégis itt vagyok. Hidd el, bármilyen munkája is van valakinek, de apukádnak sem könnyű ám változni. Lassan kezdesz kamaszodni, jönnek a fiúk. Fél. Te mindig is az ő pici kislánya maradsz. Biztos vagyok benne, hogy szeret téged, de majd kinyílik a szemed, csak még előtte kicsit fel kell nőnöd. Én is azt hittem mindig, hogy a hugommal mennyivel jobban bánnak, de a második gyerekre már kitapasztalják, hogy mit merre meddig. Az első tapossa ki az utat. Nehezen fogtam fel, de sikerült. Évekbe telt. Azt is, hogy miért viselkedtek velem úgy, ahogy. De most összeteszem a két kezem, hogy nem hagytak elzülleni, de neked is kell még 10-15 év, hogy rájöjj. Kitartás! Szerintem írj neki egy levelet. Írd le mi bánt és miért szereted. Hogy szerinted min kellene változtatni, hogy mennyire örülsz, hogy ők vannak neked....

2013. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős vagy így leírásról, nevet tudsz adni, mert akkor lehet tudnék segíteni élőben is? ;)

Nem egyszerűbb ha fogod magad és lebuszozol a pénzel a boltba, megveszed és egyszerűen hazamész a géppel? :D

2013. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem így megy ez :( de ha akarod priviben megírom a nevem....
2013. máj. 26. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!