Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám egyszerűen nincs...

Valaki 143 kérdése:

Anyukám egyszerűen nincs megelégedve semmivel sem, ami velem kapcsolatos. Soha nem érzem hogy büszke lenne rám és ő ezt szóvá is teszi. Már kezdem feladni az erőlködést hogy megfeleljek neki. mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés
főként a tanulmányi eredményeimmel nincs megelégedve , annak ellenére, hogy tudja hogy ennél többre nem vagyok képes. egyfolytában a barátaimmal példálózik hogy "bezzeg ő meg tudja csinálni" vagy "bezzeg más anyukája nem kell hogy szégyenkezzen a gyereke miatt" vagy "más büszke lehet a gyerekére". ezeket már évek óta hallgatom, amióta felső tagozatos lettem. pedig tényleg, halál őszintén mondom, hogy semmi de semmi égbekiáltó rosszat nem tettem. átlagos gyerek vagyok. a tanulmányi eredményem is 3-as vagy 4-es. egyszerűen nem tudok olyan dolgot tenni amitől ne a barátaimat akarná saját gyerekeinek.
2013. máj. 27. 19:28
 1/2 dani900 ***** válasza:

Ha te megteszel minden tőled telhetőt, akkor nyugodtan hátradőlhetsz, ne hagyd, hogy lelkiismeret furdalást okozzon neked.

Amúgy, meg mi az, hogy más gyereke jobb nálad?

És? Van rosszabb is. Ezek szerint nem feltétlen a szeretete, hanem feltételes, ami már nem is igazi szeretet.

2013. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem tudsz jobb átlagot elérni, még vért izzadva sem, akkor ne legyen bűntudatod! Igaz, csúnya amit művel, még ha buzdításból is teszi. Nincs valami lelki problémája, amit rajtad tölt ki? Szüleid közt minden rendben van? Testvéred van? Esetleg nem miatta van ez, hogy hozzá viszonyít, hasonlít?
2013. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!