Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok? Ha a gyereknek...

Mit gondoltok? Ha a gyereknek es a szulonek rossz a kapcsolata arrol csak a gyerek tehet? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
16 vagyok. A szuleimmel ot eve rossz a kapcsolatom. Anyammal minden nap van valami balhe. Anyam allandoan feszult es ideges es ha nem tetszik neki valami akkor uvolt. Azt mondja ez azert van mert sok a gond . Ott kezdodik a dolog, hogy masfel eve elunk kulfoldon. Anyam mielott eljottunk megigerte ha eljovunk minden mas lesz O megvaltozik es olyan lesz mint regen. Az hozza tartozik a dologhoz, hogy kis koromban imadtam anyamat. Eljottunk es ugyanolyan mint volt. Semmi sem valtozott. Anyam tipikusan az az ember akinek szuksege van arra, hogy legyen min problemazni. Mindig hulye vagyok, nem normalis stb. Es szemtelen vagyok ami igaz de azert mert o uvoltozik velem. Azt mondta ha en valtoztatok a minosithetetlen viselkedesemen akkor majd O is megvaltozik addig viszont nem. Mindig mindenben en vagyok a hibas. Apam meg csak annyit mond, hogy anyamnak igaza van. Es ami meg nagyon bant, hogy anyam mindenkit utal akit en szeretek. A barataimat, ismeroseimet. Es az a felfogasa, hogy ha valakivel beszelek akkor mindig arrol van szo, hogy o milyen szornyu anya es ne is tagadjam mert o tudja, hogy igy van. De ez nem igaz a baratnoimmel mert beszelnek allandoan errol? Nektek mi a velemenyetek? Ez nem arrol szol, hogy kamasz vagyok es majd elmulik anyam mindenkivel yen....
2013. jún. 3. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Éppenhogy nem, szinte biztos, hogy a szülő a hibás. Van ritka kivétel, amikor nem, de az tényleg nagyon-nagyon ritka. A te esetedben biztosan az anyukád a hibás, és nagyon is hibás, és az apukád is.


Nem attól változik meg egy ember, hogy külső körülményektől teszi függővé a megváltozását - a "megváltozás" mindig belül kezdődik, magában, a körülményektől függetlenül.


Anyukád felelőtlen és önző ember. Megértem, ha anyagai gondok miatt költöztetek külhonba (én is ott vagyok), de ez nem ok arra, hogy rajtad vezesse le az összes megoldatlan belső konfliktusát és veled üvöltsön, a te fiatalságodat és életedet tegye tönkre.


Apád gyenge ember, elítélem őt, mert egy üvöltöző agresszor mellé áll, gyávaságból és a saját gyerekét cserben hagyja. Nagyon sajnállak, és megértelek.


Igyekezz másokkal barátkozni, nyílni mások felé, és tanulj szorgalmasan; a szüleidet igyekezz a lehető legnagyobb ívben elkerülni. Ha tanulsz, akkor lesz esélyed arra, hogy másként élj, mint ők. És nem ártana neked egy szaksegítség sem.

2013. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló az esetem, odáig fajult a dolog, hogy anya 18 évesen kidobott otthonról! :-/


18/L

2013. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hozzáfűzésképpen: apukádnak az a dolga, hogy anyukád mellett álljon, és igazat adjon Neki, majd, ha lesz gyereked, megtudod hogy valóban így helyes, apukádat viszont ezért ne okold. Gondolj csak bele, milyen az, ha mondjuk a párod megenged valamit a gyereknek, Te viszont nem. Ez nem lenne fair a másikkal szemben! Az emberek nem változnak, vagy maximum egy nagyon kicsi időre! :-)


2. voltam 18/L

2013. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!