Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Merjek az apámtól szívességet...

Merjek az apámtól szívességet kérni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon bonyolult apámmal a kapcsolatom. Évente egyszer ha találkozunk, és nem az én hibámból. Akkor is azért, hogy az apai nagymamámnál lefussa kötelező köröket, hogy azért mégis mondhassa, hogy "ja, találkoztam vele".

A szüleim kicsikoromban elváltak, én felköltöztem tanulni Budapestre, ő pedig tavaly elperelte a gyerektartásom felét, ami lássuk be, a fizetős iskola, az albérlet mellett iszonyú nagy évrágás volt nekem, de nem is feltétlenül a pénz, hanem maga a tett, hogy beperelte a saját lányát.

Most baromi nagy sz.rban vagyok, ugyanis nyárn ugye ne lesz diákhitel, a kötelező szakmai gyakorlat miatt (ami ugye nem fizet) munkát nem tudok vállalni. Hétvégére van egy olyan munkám, amire éppen vagy hívnak, vagy nem. Egyelőre úgy néz ki, hogyha így állunk, csak a lakást tudom kifizetni, enni, élni már nem marad pénzem.

Nem nagyon beszélünk telefonon sem, így most egy nehéz döntés előtt állok.

Édesanyám szintén elég nehezen él meg, és hiába próbál mindig segíteni nekem, most mégsem fogok hozzá fordulni, neki is elég nehéz.

Fel merjem hívni apámat? Hogy veszi ki az magát hogy alig beszélünk és most, hogy pénz kellene felhívom? Tényleg nem tudok kihez fordulni és kezdek kétségbeesni. Mit tegyek?


2013. jún. 8. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Részben pofátlanság lenne kérned. Másrészt apád megtehetne ennyit. Nézőpont kérdése.
2013. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért ne mernél kérni? Max elutasít. Telefonon pedig bármikor meg tudod szakítani a beszélgetést, ha elfajulna a téma tárgyalása.
2013. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez a helyzet Debrecenbe járok egyetemre és semmi pénzem nem volt nem tudtam kihez fordulni (anyukám elég szegény nem akartam még ezzel is terhelni), igy hát apukámat kellet felhívnom aki mellesleg gyerek korom óta utáll engem nem eltervezett gyerek voltam, de azért néha néha beszélgettünk egymással aztán amikor anyuék elváltak teljesen megszakatt vele a kapcsolatom. Na tehát amikor már enni épen hogy csak tudtam egy szeletek kenyeret üresen egy napra, betelt a pohár és ugy döntöttem hogy a sarkamra állok es felhívom aput mert ez igy nem mehet tovább. Fel is hívtam: megkaptam a fejbe kolintást hogy miert nem hívtam eddig csak akkor amikor pénz kell én ezt csendben végéig hallgattam aztán ami után lenyugodott bocsánatot kért és azt monda hogy örül hogy hallja a hangon es hogy igyunk meg egy kávét meséljek es természetesen ad is pénzt! Azóta nagyon megváltozott a kapcsolatunk mindennap beszélünk! :)
2013. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!