Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy nem szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
A családunkban mindenki továbbtanult, tanár, ügyvéd vagy könyvelő, így aztán rajtam is nagy a nyomás, hogy nekem is ilyesmivel kell foglalkoznom. De én nem akarok, nem érdekel a tanulás semennyire, sem ezek a munkák, sokkal szívesebben tanulnék valami szakmát. Anya ezt nem érti, folyamatosan b*szogat emiatt, hogy mennyire lusta, szar gyerek vagyok. Persze, tudom, hogy jót akar, de felfoghatná, hogy nem olyan akarok lenni, amilyenné ő akar formálni.
2013. jún. 13. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha elmész szakmát tanulni, azt meg fogja érteni, abban is van jövő. Csak értelmesen el kell neki mondani.
2013. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
akkor mi szeretnél lenni? van valami álmod,terved elképzelésed? mit szeretnél dolgozni? Én is a szkmát választottam van 3 szakmám de nagyon bánom ,hogy nem hallgattam anyámra és nem érettségiztem le anno.Jól gondold át!!
2013. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha ilyen közalkalmazotti családba szület valaki, nehéz kiharcolnia hogy ne a jól bevált szakok valamelyikét tanulja

Add a tudomására hogy mit akarsz, és ilyen egyszerű, mondjuk az bizonyos hogy semmiféle támogatást nem fog anyád nyújtani :D Tehát gondolkodj el melyik a jobb, Bekerülsz egy jó suliba, fizetik neked a tandíjat stb, vagy pedig saját költségen valahogy tanulsz egy szakot

2013. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is. El kell mondanod, hogy konkrétan mi szeretnél lenni, nem azt, hogy nem akarsz továbbtanulni. Egyébként nem akar neked rosszat, főleg ha a családban van ügyvéd, jó helyed lenne, de nyilván nem mindenki képes ekkora szellemi munkára, ennyi haszontalan információt a fejébe verni.

Pl. szeretnél fogtechnikus, vagy cukrász lenni ezt elmondod neki és hogy ha tetszik ha nem, ezt fogod tanulni és te más leszel, mint azok a szakmunkások, akikről neki kialakult véleménye van már. Jó teljesítménnyel, ösztöndíjjal elvégzel egy keresett szakmát és boldog leszel, mert azt teheted amit szeretnél. Szerintem remek lehetőség, hiszem tinédzserként is kereshetsz pénzt a gyakorlaton, főleg ha jól tanulsz az ösztöndíj elég magas.

2013. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
valaki írta, de továbbtanulás nem egyenlő az érettségivel :)
2013. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elmondtam, nem érti. Mindig azzal jön, hogy több van bennem és nem igaz, hogy nincs meg bennem az az igény, hogy tanuljak és hogy miért nem vagyok olyan jó tanuló, mint xy gyereke. Mert nem érdekel. Lehet, hogy több van bennem, de nem akarok olyan munkát végezni, mint ők.
2013. jún. 13. 18:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szívesen dolgoznék a szépségiparban, kozmetikusként, sminkesként, tetoválóként. (Jó, tudom, az utóbbi kicsit furán hangzik, főleg, hogy lány vagyok.:D) Sokkal szívesebben foglalkoznék ilyesmivel.
2013. jún. 13. 18:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd,hogy a szüleid beleszóljanak a továbbtanulásodba,azt tanuld,amit szeretnél,ami érdekel,mert nagyon nqgy szerepet játszik majd az életedben.Nem mindegy,hogy majd a munkahelyedre boldogan jársz be dolgozni...mert szereted amit csinálsz....,vagy muszájból,mert nem.Anyukád majd biztosan elfogadja a választásodat.
2013. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt mondd el neki, hogy, te nem akkor leszel boldog, ha minél többet kereshetsz, hanem ha olyan munkád lehet, amilyet mindig is szerettél volna. Egy szakmán belül sokat lehet fejlődni és lehet magas szinten űzni. Ha érdekel és szereted csinálni, akkor bizony sokat kihozhatsz belőle. Jó példa erre édesanyám, kereskedelmet tanult mindig is érdekelte ez a szakma, így nem esett nehezére, hogy minél jobban teljesítsen. Pénztáros ként kezdte és most boltvezető ként dolgozik.
2013. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szegeden van egy szalon, ahol csak nők tetoválnak. Viszont tetoválókkal is Dunát lehet rekeszteni. Csakúgy, mint a sminkessel, kozmetikussal, tanárral, ügyvéddel, könyvelővel. Viszont könyvelőként legalább lehet állást kapni. Nem akarom elvenni a kedved, mert ilyen alapon semmit se érdemes tanulni. Mármint senki se garantálja, hogy lesz állásod, vagy ha lesz is, azt, hogy nem éhbérért fogsz dolgozni. Szóval érted...


Hogy értesd meg anyukáddal... Nem fogja megérteni, mert te nem azt akarod, amit ő, és nem vagy a kicsinyített mása. Hiába mondod el neki szépen, vagy csúnyán, nem érti meg, hogy te miért nem akarod azt, a "jót", amit ő akar neked.


Legyenek céljaid, konkrét elképzeléseid, amikhez ragaszkodsz. Pl., ha tetováló akarsz lenni, menj rajzszakra! Aztán, ha perfekt vagy képi ábrázolásból, végezz el egy tetováló tanfolyamot, váltsd ki a vállalkozóit, bérelj egy üzletet és dolgozz ezerrel. Nagyjából ennyi.

2013. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!