Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem akarok orvosira menni?

Figyelt kérdés

Bejártam egy jó nagy körútat pályaválasztást illetően. Először gyógyszerészetire szerettem volna jelentkezni, aztán arról lemondtam és orvosira akartam menni. Elhatároztam, hogy egészségügy mindenképp, végül meg most utolsó pillanatban vegyészmérnökire szeretnék menni. Nincsenek otthon szüleim nagyon karrier témában, és hát ennél fogva "csak orvosi diplomával biztos a jövő

", és ha már egyetemre megyek akkor. Az előbb kértek számon, hogy ki beszélte tele a fejem ezzel(pedig abszolút senki, csak imádom a kémiát, érdekel, és úgy gondolom, hogy ezzel mégis el tudnék helyezkedni), és hogy az messzébb van, így ők sem jöhetnek hozzám majd egy napra (orvosis egyetem 180kmre, vegyészmérnöki tőlünk 300-ra) most bőgettek meg, hogy igen, mert egyre jobban jövök lefele, mindjárt majd egy valláspedagógiára fogok menni, de őket nem érdekli, azt csinálok amit akarok, majd én meglátom.. Ott kezdődik az egész, hogy tényleg fogalmuk sincs az egészhez, a felsőoktatáshoz, nem tudják melyik egyetem mennyit ér.. azt látják, hogy az orvos a mindenható és annak megéri elmenni, a többi meg mehet a fenébe, mert úgysem fog szakmájában dolgozni. Hogy magyarázzam már el nekük, hogy nem csak orvosival lehet elhelyezkedni és azért a vegyészmérnöki (jó hírű, színvonalas egyetem) sem ad büfés diplomát?


2013. jún. 16. 20:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzfűzném, hogy nem vagyok hóbortos azért, de fontosnak tartom a pályaválasztást, mert egész életemben ezt fogom majd csinálni. A reál tárgyak vonzanak, ennél fogva kémia is. Mikor úgy döntöttem, hogy orvosira megyek és ugyebár anatómiából kellett készülnöm a felvételire (nem magyarországon élek), a kémiát hanyagolnom kellett, és kis idő után valahogy rájöttem, hogy a kémiát enyémnek mondhatom és a szívem szakadt meg, hogy nem volt időm a kémia könyvet lapozni.
2013. jún. 16. 20:50
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést: nem Magyarországon* élek
2013. jún. 16. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen kijelented!!!

A te életed,nem vagy gyerek többé.A vegyészmérnöki sem egy "gyerekdal"

Büszkék lesznek ha végigcsinálod majd!!!

Hú bár nekem lenne ennyi eszem......

2013. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
"Anya! Apa! Nem akarok orvosira menni! Felfogtátok? Megértettétek?! Vagy írjam le egy cetlire?"
2013. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, tényleg jó tanácsként írom: Ne hagyd magad lebeszélni!!!!


Tanulj az én esetemből. A szüleim világéletemben meg akarták mondani, hogy mit csináljak, mi legyen belőlem, baromira nem érdekelte őket, hogy én mit szeretnék, én hülye meg nem álltam ki magamért. Tanárnak szántak, végigcsináltam egy BA képzést bölcsészkaron úgy, hogy mindig is tudtam, hogy nem akarok tanítani.


És most ott tartok, hogy váltok, mert mást szeretnék (eü-ben szeretnék egyébként dolgozni) csak hát valahol jogosan a második diplomát az állam nem támogatja..így most el kell mennem dolgozni, hogy kezdőtőkém legyen a tandíjhoz, amivel elkezdhetek egy teljesen más képzést, ami mellett szintén dolgoznom kell majd (ha találok munkát, ugye)


Ha nem lettem volna hülye, akkor nem hoztam volna magam ilyen helyzetbe, így bőven 25 felett leszek mire kezembe lesz az a papír, amit én szeretnék..


A szüleid biztos jót akarnak, de nem látnak bele a felsőoktatásba, az orvosi jó, munkád tuti lenne, de ha mást akarsz, ne miattuk dönts amellett. Ne kövesd el azt a hibát amit én!!!

2013. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészként külföldön rommá keresheted magad, főleg ha élelmiszer vagy biomérnöknek specializálódsz. Sőt ezekkel még Magyarországon is nyerő vagy.

Ne add fel az álmaid!

2013. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!