Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elég nagy dilemmában vagyok,...

Elég nagy dilemmában vagyok, tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
Nos,én 17 évesen lettem terhes és megtartottuk.Nem volt szívem elvetetni.Nem is bántam meg.De ott kellett hagynom a sulit és én hülye nem folytattam.Most itt vagyok 8 általánossal és sehova nem haladok az élettel.Hamarosan lejár a gyesem.Abból a 12 ezerből meg nem lehet eltartani egy gyereket.Szüleimnél lakok,akik sokat segítenek.Ha meg szeptemberig nem lesz munkám akkor rendesen megszívom.Miképp tudnék előre haladni?
2013. jún. 17. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Csak úgy mellékesen: apuka hogyan támogatja a gyerkőcöt?


Érettségizel, munkát keresel.

2013. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Érettségizz le, és keress munkát. Gyerek mehet oviba, vagy a szüleid vigyáznak rá napközben. Így tudsz előrehaladni.
2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Érettségizz le! Ha valahova haladni akarsz az életben, és nem napszámba járni, akkor ez a minimum.
2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Remélem, ezt most sok terhes tiniliba látja és elretten... :)
2013. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az apja ad havonta 10 ezer forintot a gyerekre.De amit kapok a gyes,családi plusz az apjától kapott pénz az el is megy a gyerekre.Meg a szüleimnek is adok havonta 12 ezret.Nekem nem kell semmit fizetnem nekik.Csak a gyerek szükségleteit.Gondolkoztam hogy leteszem az érettségit esti tagozaton.De mivel az is fizetős,így nem tudnám a gyereket öltöztetni meg semmit.
2013. jún. 17. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Felelőtlenek voltatok, ez a nagy igazság, de ez most már mindegy.

Próbálj meg leülni beszélgetni nagyszülőkkel és az apukával, hogy támogatásukat kérd addig, amíg elvégzed a középiskolát, hisz ez a gyermek érdeke is. Sajnos jelen helyzetedben csak akkor tudsz előrébb haladni, ha mások segítségét igénybe veszed. Sok sikert neked! Ne feledd, a gyermeked nem tehet semmiről, tehát tegyél meg mindent annak érdekében, hogy rendesen felneveld, még ha ez megaláztatásokkal is jár.

2013. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan állást, ahová egyelőre elég a nyolc általános.

Nem sok válogatási lehetőséged lesz: gyárban operátor, csomagoló, takarító, stb.

Arra is készülj fel, hogy egy sima érettségivel sem lesz sokkal több lehetőséged, ha nem végzel el legalább egy OKJ képzést.

Egy műkörmös/kozmetikus/fodrász/pedikűrös/masszőr akár maszekolni is elmehet, és főállás mellett össze lehet annyit szedni havonta, amiből tudsz félretenni. Ebből már tudnál továbbtanulni, vagy kiépíthetsz akkora vendégkört lassacskán, amiből meg tudsz élni.


Elsőként döntsd el, mi leszel, ha nagy leszel, és úgy tervezd el a következő pár évet, hogy a végén teljesüljön.

Ha mondjuk (a példa kedvéért) vegyészmérnök szeretnél lenni, akkor megint más lépések vezetnek el oda, mintha könyvelő.

Lehet, hogy nem elsőre sikerül, meg lesz pár kitérő (mondjuk alkalmi munkák, amiből meg tudsz élni pillanatnyilag), de ha tudod, mit akarsz, úgy fogod alakítani az életed menetét, hogy el is érd azt.


Szüleid szerintem továbbra is támogatni fognak mindenben, amiben tudnak, hisz nekik is az az érdekük, hogy jó végzettséggel, jó állással rendelkezz, és önálló életet tudjatok kezdeni a kisgyerekkel.

2013. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Gyes alatt annyira nem volt eszed, hogy legalább az utolsó osztályt befejezd esti/hétvégi oktatáson? Szégyelld magadat.


Na mindegy.


Állj neki munkát keresni már most. Bolti eladónak, takarítónőnek, stb. elég szokott lenni a 8 általános. Ne tedd magasra a mércét, mert NINCSENEK lehetőségeid! Az is lehet, hogy csak gyárba vesznek majd fel.


Mindenesetre ha találsz munkát mindenképpen fejezd be esti/hétvégi képzésben a gimit, érettségizz le - és ha szeretnél utána még levelezőn diplomát is szerezhetsz. Most az első 1-2 év borzasztó lesz, amíg az érettségid megvan, de utána kereshetsz jobb munkát is.

2013. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 23 éves korig ingyenes az esti suli, le tudod tenni az érettségit. Ez egy héten 2 délutánt vesz igénybe. 8 általánossal próbálkozz gyárakba, ha máshogy nem, munkaközvetítőkön keresztül.
2013. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!