Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha el akarok...

Mit tegyek ha el akarok koltozni Anyumtol?

Figyelt kérdés
Mar nem birom azt ami otthon van,a szuleim elvaltak par eve es anyumnal lakom akinek van egy uj parja es tolle 2 gyereke.A neveloapam ki akar kesziteni es mindenhol keresztbe tesz,ezt latja anyum de aztmondja hogy amig o tart el addig szot kell fogadjak.Ezen kivul ma megkert anyum hogy mennyek el a hugom utan az iskolaba es en nem akartam,erre anyum megharagudott es emiatt nem engedett delutan el a barataimmal(keresztbe akar tenni ilyenkor mint egy gyerek,nincs tobb esze nem fogja fel hogy en gyerek vagyok o meg felnott,es tobb esze kene legyen).Ezek utan osszevesztem vele es felhivtam a baratnom hogy szoljak neki hogy nem mehetek mert anyum nem akar engedni (odaraktam hogy mert hulye) es ezt meghalotta,erre akkora pofot katam hogy meglilult az arcom es ezek utan a foldon rugdodott,kek meg lila vagyok :( Apumnak ezeket nem merem elmondani mert a gyamhatosaghoz fordul es sajnalom hogy mit fog erezni anyum ha elkoltozom tolle.Apummal meg sose beszeltem ilyenrol (nem mertem).Es azert szeretem anyum de egy anya nemtesz ilyet a gyerekevel,nem bizik bennem es akkor csodalkozik hogyha hazudok.Nemis merem neki elmondani mert rogton ordibal,nem halgat meg :(( Mit lehet tenni?
2013. jún. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy gyerek sem hülyézi le az anyját, meg mást sem. Miért nem költöztél már előbb apádhoz amúgy?
2013. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most igaz hogy rossz dontes volt lehulyezni es nem gondoltam komolyan,de egy anyase tehet ilyet :( azert mert apum nemtud rolla es mindig biztam benne hogy megmannya es ez csak egyszeri lesz,de egyre durvabb :(
2013. jún. 17. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A verés durva. A barátnőtiltás valahol jogos.


Inkább lakjál apukáddal.

2013. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szörnyű a helyesírásod, de most nem ez volt a kérdés.

Anyukád jogosan nem engedett el téged a barátnőddel. Megkért valamire, erre te azt írod, hogy kereszte akar tenni neked, "nincs több esze", "nem fogja fel"...

Hihetetlenül pimasz gyerek vagy. És még le is hülyézed a saját anyád.

Bár én nem verném a gyerekem, de valahol érthető, hogy kaptál egy pofont. A földön rúgdosást pedig nem hiszem el neked. Egy bántalmazott gyerek nem ilyen pimasz, mint te.


Ha nem bírod tovább otthon, beszélj apukáddal, hogy hozzá szeretnél költözni.

2013. jún. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj őszintén az apukáddal. Költözz hozzá. Anyukád nem dolgozik? Ő nem sajnál téged, amiatt ahogyan a nevelőapád bánik veled? Akkor talán nem kéne a nevelőapád eltartására szorulnod, aki amúgy ha normális ember lenne nem csak eltartana, hanem rendesen is bánna veled.

Nem tudom, hogy általában milyen gyerek vagy (mennyire vagy jó tanuló, mennyire lázadsz, mennyire vagy kicsapongó...), de azért ha egyszer nincs kedved elmenni a húgodért az iskolába, akkor az azért nem akkora tragédia, ha anyukád otthon van, akkor miért nem megy el érte ő? Ő az anyja, nem te akartad a kis tesót, nem vagy a dadusa... vagy ha valami fontos dolga van otthon, akkor mondja azt, hogy oké, én elmegyek a húgodért a suliba, de te addig légyszi fejezd be a krumplipucolást vagy valami... Vagy esetleg kedvesen megkérhetne, hogy segíts többet neki, ha amúgy kevesli, nem egyből büntetni.

Amúgy szerintem a kamaszoknál normális az, ha lehülyézik a szüleiket (főleg, hogy csak kicsúszott és azért gondolom általában nem mondasz durva dolgokat a szüleidről) és ha ezt a kedves édesanya meghallja, akkor elszomorodik egy picit, vagy tudomásul veszi, hogy lázadsz, de biztos nem gondoltad komolyan, stb...Meg különben is én annyira nem bírom az ilyen típusú anyákat (nem tudok valami sokat az életedről, csak a leírtak alapján mondom ezt). Az én nézeteim szerint egy gyereknek nem kell feltétlenül szeretnie/tisztelnie a szüleit, csakis akkor ha kiérdemlik, rendesen ellátják a szülői teendőiket (egy olyan szülő aki pl. veri a gyerekét, bántalmazza, terrorizálja, eldobja magától az azért csak nem érdemel tiszteletet senkitől sem, a agyerekétől sem). VISZONT egy szülőnek feltétel nélkül kell szeretnie a gyerekét, akármit is csinál, mert attól lesz jó szülő, hogy segíti a gyerekét, szereti, támogatja ahogyan tudja.

2013. jún. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen eggyetertek a leirtakkal,nemszoktam lehulyezni meg ilyesmi de ha neha elofordul az csak a duhtol van,nem gondoltam komolyan,es ezt elhihetne.Es probalok a tanulasra koncentralni hogy arra buszke legyen,masodik tanulo vagyok.De mar ahhoz sincs kedvem,hiszen nem ertekeli.Mindenkepp beszelek apummal,mert egy anya nem tesz ilyet.En megertem ha rossz vagyok es ad egy pofot de ez nem csak egy pof!
2013. jún. 18. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!