Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek? Elmennék...

Mihez kezdjek? Elmennék végleg otthonról, nincsen szüleimen kívül más családtagom. Egyetlen egy dolog tart vissza az a pénz hiánya.

Figyelt kérdés
Esetleg van ezzel foglalkozó segély,vagy akármi?
2013. jún. 18. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely...
2013. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szülőktől elköltöző segély :D
2013. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ennél okosabb válaszokat is várok.Akkor kiegészítem a kérdésemet azzal,hogy nem érek semmivel a melóval,úgy,hogy iskolába járok és csak 18éves vagyok.ilyen szempontból minden tőlem telhetőt megteszek,de az iskola,és az állandó munkahely nem jön össze.
2013. jún. 18. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha diák vagy és a szüleid tartanak el, akkor mit vársz? Ki tartson el helyettük? Más örül ha van fedél a feje felett, te meg itt külön lakást akarsz? Tudod mennyibe kerül egy kiló kenyér? Egy villanyszámla?

Hülye kérdésre hülye válasz.

2013. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még mielőtt ilyen válaszokat kapok,előtte légy figyelmes,és ne okoskodj abba,hogy ezért-azért örüljek.Nem szándékoztam bele írni,de mivel kaptam ilyen választ,hát bele írom.Édesanyám kirakott otthonról,és nem volt más választásom,eljártam dolgozni,és suliba járok.Ezért tettem fel a kérdést!
2013. jún. 18. 20:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Diákmunkánál jobb ötletem sajnos nekem sincs. Ha végeztél a sulival, utána menj el külföldre te is valami hotelbe, ahol adnak szállást is, meg jó fizetést.
2013. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha kirakott, akkor most hol laksz?

Normális válasz: 18 elmúltál, ha még középiskolás vagy nem rakhat ki! Az életed megkeserítheti, de köteles gondoskodni rólad! Ha egyetemista vagy már, akkor kirakhat, és nincs rá támogatás. Munkanélküli segély egy év munkanélküli jogviszony után jár, de vmi minimális, abból nem tartasz fent albérletet.

2013. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy tudom,hogy míg iskolába jársz,addig semmilyen segélyt nem kapsz.Ha elvégzed,és nem találsz vele munkát,majd akkor mehetsz a munkaügyi központba,ha ők se találnak neked ,akkor kapsz aktív korúak ellátása c.segélyt,amit addig kapsz,míg nem találsz,találnak neked munkát,amit majd el kell vállalnod,ha nem vállalod nem kapsz semmit.

Megkérdezhetem,mért tett ki anyukád?Akármi is történt,az ember nem rakja ki a gyerekét az utcára élelem,víz,pénz ,minden nélkül.

Ha nem fogad vissza,akkor kérj segítséget a családsegítő szolgálattól,vagy ami még egyszerűbb keresd fel az iskolavédőnőt,és intézkedni fog,hogy az iskolaéved/éveid alatt megfelelő helyre kerülj,ahol lakhatást tudnak biztosítani.

2013. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kijöttem a suliból, nem volt munkám, elmentem a mhivatalba h bejelentkezzek stb...

Tamogatás?

Azert vannak a szuleim,,,, szószerinte ezt mondta az ugyintézo, mondom es akinek nincs az addig mit csinal? Vallvonaas a valasz, mert palyakezdokent semilyen juttatas nem jar.

Azt modnta esteleg az onkormanyzat tud segiteni, de ehhez bejelentett lakcim, es az 1 fore juto jovedelem akkor (3 eve). 35e ftnak kellett lennie, ekkor fizettek a tb- t meg a rezsire kaptam tamogatast.

Hat kesobb amikor lett munkam 6 havi reszit kellett kifizetnem annyi hatralekom volt. Szerencsere alberletet nem kellett fizetnem.....


Dolgozz, az a segely...

2013. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Diákmunkát választottam mikor betöltöttem a 18.életévemet.

Nem ment olyan egyszerűen,hogy dolgozzak 8-10órát,és még iskolába is legyek,tanuljak,és pihenjek is!

Külföld terveim között van,de addig míg nem fejeztem be a középsulit (mihez két év kell) nem jön össze.

Édesanyám gondolkozása:,,nagykorú vagy téged büntettnek nekem közöm sincs hozzád" Morbidnak hangzik,de ez az igazság,nem

sajnáltatom magam,nem csak össze vesztünk,mert nem engedett meg valamit..vagy hasonló.Komoly családi balhé van már lassan 5 éve.

Jaa.a Barátomnál tartózkodom a nyár végéig..de mivel egyszer vége a nyárnak a jövőt terveznem kell,de a szüleim segítsége nélkül kell gondolkoznom.

2013. jún. 18. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!