Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám miért nem hisz bennem?

Az apám miért nem hisz bennem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy telefont, mert a régi 2 év után tönkrement. Apukám azt mondja, hogy csak feltöltőkártyásat vehetek. Én pedig előfizetéseset szeretnék venni, mert úgy olcsóbb lenne. Kicsit számolgattam, hogy mennyibe kerülne a a szám fenntartása. És úgy jött ki, hogy az előfizetés olcsóbb lenne. Ebbe beleszámoltam, hogy mennyi a perdíj, hogy 3 havonta tölteni kéne rá. Tudom, hogy az előfizetéshez van hűség idő. Ezt beleszámoltam. Kinéztem egy király telefont, ami 30 ezer forint. De nekem csak 20 ezer forintom van. Előfizetéssel a telefon 0 forint lenne. Az előfizetés havi 1700 forint lenne. Ezt lebeszélhetem, és kapok mellé 100 mega netet. Miért nem hisz nekem? Pedig levezettem neki egy táblázatban is.

2013. júl. 1. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarja, hogy onnantól neki kelljen fizetnie a számládat.
2013. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én így számoltam: A telefon 0 ft. A havidíj 1700 ft. Ez két éven keresztül 40800. Ebből levonjuk az én 20 ezer forintomat, akkor 20800 forint. HA feltöltőkártyám lenne, az egy alkalommal 1500 forint. 3 havonta fel kell tölteni, különben lejár. Ez két éves szinten 10500 forint. Ha a ezt levonjuk a 20800-ból, akkor ez 10300 forint. Ezt kéne kifizetni 2 éven keresztül, vagyis havi 430 forint. Ez nem túl sok.
2013. júl. 1. 16:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A számítás az ideális állapotot mutatja, apád pedig nyilván azt is beleszámolta, hogy jóval túlléped a keretet.
2013. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A feltöltőkártyás telefonnal csak annyit tudsz beszélni, amennyit rátöltöttél. Az előfizetéssel pedig nagyobb havi számlát tudsz csinálni. Ezért nem engedi. 17 évesnek még én sem engedném.
2013. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Te figyelj csak, ugyan nem tartozik szorosan a kérdéshez, meg semmi közöm hozzá, de minek Neked 20-30 ezer forintos telefon? Mire fogod használni? :D


Mert ha magaddal hurcolászod és ellopják az 20-30 ezer forintos kár lesz! Ha pl. meglátja a mélyszegénységben élő csőcselék Nálad akkor lehet, hogy még egy kiadós verést is kapsz mellé!


Én is ugyan vehetnék okostelefont is - de minek?

Vettem egy sima samsungot 2000 ft-ért. Azzal is lehet telefonálni, sms-eket fogadni, küldeni. Működik, semmi bajom nincs vele. Tökéletes.

2013. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megrendelném mellé az ingyenes költségkontrollt. Szóval nem lépném túl. Én nem igazán szoktam beszélgetni telefonnal. Arra inkább vibert használnék. Amúgy nem vagyunk azon a veszélyes környéken. Különben nem igazán szoktam vilogni semmivel.
2013. júl. 1. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom Apud neven menne az egesz. Na ezert nem megy bele...
2013. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, az övén lenne. De miért nem?
2013. júl. 1. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Kitartó vagy :) de én mint apuka és veled egy korú gyermekkel én se engedném meg , még ha kontroll van rajta akkor se. Szerintem itt tanulod meg, hogy türelmesnek kell lenni! :) nem kicseszésből írom! Az én fiam veled egy idős Ő meg értette mert beszélgettünk erről. És ő vár míg nem fog rendszeresen dolgozni és vállalja hogy majd bírja fizetni és akkor ő dönti el milyen telefont vesz és milyen opciókkal!
2013. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#Zsolt G.

Köszönöm a választ. Akkor erről most lemondok. De azért ezt nem értem. Ha bebizonyítottam neki, hogy majdnem fele annyi lenne a szám fenntartása, akkor miért a drágábbik megoldást választja?

2013. júl. 1. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!