Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rühellem a szüleim. Szégyenlem...

Rühellem a szüleim. Szégyenlem magam helyettük, hogy ilyen pénzmániás az Apám. Hogy érjem el, hogy legalább a nyaralóban pár hetet eltölthessek a gyerekeimmel, ha az én gyerekkorom elcseszte?

Figyelt kérdés
Mindig is utálattal fordultam Apám felé. Elég nyűgös gyerekkorom volt. Ide-oda rángattak, anélkül, hogy mi akartuk volna a húgommal. Apám kb 5 éves voltam, amikor kiment külföldre dolgozni, itthon is elég magas színvonalon éltünk, de neki ez nem volt jó. Kb 5 évig nem is láttuk, csak 4 havonta. Aztán jött, hogy menjünk ki vele. Nem akartunk, akkor voltam 12 éves. De menni kellett, mentünk hát, Után 4 év múlva, amikor végre gimis lettem volna, gyerünk haza. Tisztára összeomlottam, anorexiás lettem. 6 évig voltam benne, aztán magam ura lettem és kijöttem belőle. Apám mindig is uralkodott a családon. Most már kicsit elegem lett belőle, meg Anyám is mellé áll. Két üzletet adnak ki arbéletbe meg mellette egy lakást, ebből élnek. És nagyon sajnáltatják magukat, hogy milyen csórók. Mi a férjemmel 2 gyerekkel fele ennyi pénzből élünk. Ha kell adnak, de mi nem kérünk. Egy kérésem volt, csak a szemét Apámtól, hogy van egy balatoni nyaralója is, amit nyáron kiad, hogy ne adja ki az egyik lakást, hogy a két kicsi gyerekemmel nyáron lent legyek. Erre persze kiadta. Két lakás van, és egyik két hétig üres. Kértem, hogy most ne adja ki, nem is adta. Most jöttek vendégek, kértem, hogy a kicsi gyerekkel, ne kelljen a fenti lakásban lennem, maradhassak lent. Erre közölte nem a vendégnek az alsó szint kell, azt kapja, menjek fel az emeletre. Az a lakás jobb, csak van egy iszonyatos meredek lépcső, ami felnőttnek nem gáz, de kicsi gyerek ott egyszer esik le. Kértem, hogy beszéljenek a vendéggel, hogy menjenek fel, erre meg sem próbálták. Kicsit már elegem van, hogy mindig más fontosabb mint én meg a gyerekeim. Sajnos a szüleim felett lakunk egy szinttel otthon is, így nem tudok tőlük független lenni, mert csak oda megy a gyerekem Mamázni. Pedig szeretném, ha nem sok közöm lenne hozzájuk. Nem csak ezért, de már kicsit nekem elég a rinyából, hogy nincs pénzük, pedig van bőven. Mindig más fontosabb mint az én gyerekeim, meg én. Kicsi koromban egyszer voltunk nyaralni. Egyébként itt voltam Balcsin 4 öreggel a tesómmal, abban a kis házban, ahol se melegvíz sem rendes szoba, a négy öreggel egy 20 nm-en, szoba konyha. A nagy házban meg német vendégek. Mnden hétvégén nyáron takarítani és ágyat húzni, volt a nagy nyári program. Ha felhozom, hogy szánalom amit csinálnak neki áll feljebb, hogy hálátlan dög vagyok. Mellesleg mindenki rajtuk röhög már. Mit tehetnék, hogy megértse, hogy így csak magával viszi a sírba a sok pénzét, de élvezni senki nem fogja. Unokáival addig játszanak, amíg nincs más fontosabb, ha jön valami dolog Apám simán elfelejti a gyereket. Hogy lehetne rádöbbenteni Apámat, hogy tönkreteszi az egész család életét. Anyám már beáll a sorba lassan....
2013. júl. 6. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Annyit foglalkozol vele hogy az már durva.

Egyfolytában csak azzal vagy hogy mit csinál, meg mit nem csinál. Nekem semmilyen balatoni nyaralót nem adnak ingyen kölcsön, és mégse rinyálok. Ajándék ló, meg ilyenek ..

2013. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Apósoméknál is ugyan ez van. A barátnőm is azért költözött hozzánk mert elege lett abból hogy a szülei folyton az üzletről beszélnek, és mindenből pénzt csinálnak.

Ők tényleg mindenből. Szemetet összeszedik lomtalanításkor az udvaruk ami régen úgy 10 éve egy nagy szép füves hangulatos kert volt, ma már egy bútor raktárnak és tüzépnek felel meg. Az apja minden nap még munka előtt is elkezd barkácsolni és felveri a fél házat. Mindenből pénzt csinál. Amikor meghalt a barátnőm nagypapája akkor apja egyből lecsapott a házra, a testvérének kifizette a részét és azt a házat felújította, úgy volt hogy a barátnőmé lesz ahová mehettünk volna, mert ugye itt a szüleinknél kicsit szűkösen vagyunk most, meg már amúgy is szeretnénk önállósodni még jobban. De nem inkább kiadta albérletbe mert neki az jó kis pénz. És persze valami fejesnek adta ki aki nagyon jó árat fizet érte.

A másik meg ugye ők nagyon smucigok, a barátnőm ugye 18. szülinapjára amikor meglett a jogsija kapott egy autót, és ugye annak sok hibája volt és 100 ezer lett volna a javítás mert az egész alváz ki volt rohadva és az volt alapból 50 ezer aztán elektronikai munkák, meg egy kevés motor rendberakás, szűrőcsere, oké hogy ezek nem nagy pénzek de összegyűlt sajnos és ők nem adtak semmit. Nagy nehezen összekapartuk a pénzt, de azért dühítő volt.

Én szüleim normálisak szerencsére, ők sem élnek rosszul, apám inkább az a spórolós fajta de ő tudja hogy min lehet spórolni és min nem, ami azért nagyon fontos. A barátnőm irigyel is miatta, de az én szüleim legalább megadják neki azt ami gyerekkorába nem volt. Ők nem nyaraltak soha szinte, mert az nem olcsó, és akkor kifogja vinni az üzletet. A barátnőm most 21 éves kénytelen volt feladni a fősulit és inkább ment a tescoba dolgozni. Én egy haverom vállalkozásába vagyok benne jól megy, ott dolgozok, a barátnőm is kitanulná a szakmát lenne is rá pénze mert én eltudnám őt tartani meg a szüleim is támogatják az ötletet hogy legalább egy szakmája lehessen neki, csak ugye a szülei befolyásolják őt.

A barátnőm 2 éve volt életébe először nyaralni még mielőtt ideköltözött volna hozzánk. Akkor a spórolt pénzemből levittem őt a Balatonra egy bérelt házba mert az ő apjának is van ott nyaralója csak ott állandó bérlők laknak de csak nyáron mert szezonális munkájuk van ott.

Ez van sajnos. Hiába szeretnénk hogy belássák hogy elcseszték a párom gyerekkorát úgysem látják be. Az anyja még normális gondolkodású de sajnos az apja elnyomja már elakart válni de akkor ment a zsarolás, és ugye a pénz szokás szerint. A nővére még mindig velük lakik meg az öccse is, jó ő még csak 17 éves lesz ez érthető még, de az öccse is már költözne mert elege van már a dolgokból, a nővére meg teljesen el lett nyomva, elkényeztetett lett, nincsenek barátai sem, nagyon, van egy üzlete ahol boldogtalan mert utálja de csak azért csinálja mert az apja azt mondta.

Én sem értem ezt, két dolgot tehetsz, ha elfelejted az egészet és teljesen új életet kezdesz.

Barátnőm is már ezt tenné legszívesebben de a szülei itt laknak a szomszéd városba az egyik üzletük meg 2 utcányira van innen. Költözés nem nagyon kivitelezhető mert itt helyben van a munkahely mindkettőnknek albérlet meg nem nagyon van mert rengetegen kényszerülnek abba. Persze vannak üres lakások de senki nem adja ki senkinek mert félnek hogy átverik őket.

2013. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Én nem látom át miért kéne rühellni az apád. Ha ezt olvasná a hátad mögött....

Nem hogy örülnél hogy volt lehetőséged 4 évig külföldön tanulni, nyelvet beszélni...hát tényleg jó nagy szemét az apád. Van pénzük és írod bármikor adnának, ebben is nagy szemét.

Büdös volt egy ágyhúzás is nyáron? Én végigdolgoztam a nyarakat diákként, és nem finnyogtam mert a szüleimnek nem volt pénzük és hazaadtam.


A sok pénzét nem a sírba viszi hanem valószínű neked gyűjtögeti és te fogod majd megörökölni.


És az hogy szültél egy gyereket ne várd már el hogy mindenki eldobjon mindent és csak a gyerek létezzen, van dolguk életük attól még imádhatják a gyerekeket. De te azt sem látnád meg, annyira csak az érdekel hogy én én én...


A defekt az nálad van.

2013. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk ugyanez a helyzet.Én nem foglalkozom már vele...Fogom magam felpakolom a kölköket és kibérelek egy másik nyaralót...Igaz apám majd felrobban de hát ez az én életem....és én máshogy gondolom.Csak így tudsz továbblépni.
2013. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
4. vagyok. Szerintem aki nem volt még ebben a helyzetben az nem értheti. Ha valakinek van valamilye, mondjuk egy balatoni nyaralója, akkor igenis az legyen az első, hogy az a családot szolgálja ne mást....túl rövid az élet és 1-2 ilyen alkalom van az évben amikor kikapcsolódhata a család együtt.
2013. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Én valamilyen szinten megértem a problémádat. De, ha függetlenedni akarsz, költözz el, és ne kérd kölcsön a nyaralót.
2013. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem? Tényleg sz.ar hogy apátok nem enged be a nyaralótokba...én se láttam apámat mert külföldön dolgozott folyamatosan kábé egyrakásszor akartak elválni anyámmal, anyám az alkohol rabja volt (leszokott) 17 éves korom óta dolgozom.


Tényleg nem érthetem...

2013. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Olyan életed volt,ami sok embernek nem adatott meg. Rosszul alkalmazkodsz a helyzethez. Nem éheztek,mint sok ember,az az igazi probléma,a tiéd nevetséges!
2013. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Olyan vagy, mint egy kis 14éves tini. Rühelled a szüleid? Akkor költözz el, ne kérj szívességet, függetlenedj.

Ja, hogy a semmire szültél gyereket? Kellemetlen..

2013. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nem úgy tűnik, hogy édesapád pénzmániás lenne. Inkább úgy látom, hogy egész életében hajtott, hogy mindenetek meglegyen, te meg csak a szádat húztad. Most öregségére pihenne, de te követelőzöl, hogy azt a kis bevételét is elveszítse, mert te nyaralni akarsz. Ingyen. Talán a férjednél követelőzz, hogy vigyen titeket nyaralni, apukádat meg úgy "rühelld" hogy közben nem kérsz tőle anyagi szivességeket...
2013. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!