Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadtam ki apám...

Jogosan akadtam ki apám viselkedésén?

Figyelt kérdés

Én egy fél éve Angliában élek. Dolgozok, anyagilag független vagyok. Mikor kijöttem, úgy terveztem, hogy szeptembertől elkezdek tanulni. Aztán most úgy alakult, hogy csak következő évben, addig még gyakorolnám a nyelvet és gyűjtenék pénzt. Jelenleg 8 órában dolgozok, elég lenne 4-ben is, tehát a fizetésem több mint fele megmarad. Ha elkezdnék tanulni, akkor mellette csak 4 órában tudnék.


Apum a családi pótlékot Ausztriából kapja, utánam nem kap amióta nincs tanulói jogviszonyom (fél éve). Nem gondoltam, hogy ez baj, elvégre már nem kell eltartania.


Most apum közölte, hogy önző vagyok amiért nem kezdem el most a sulit és ő így nem kap pénzt. Tehát ha most elkezdem, akkor apáméknak lesz több pénzük, ha csak jövőre, akkor én járok jobban anyagilag. Szeretem a szüleimet, csak most elérték, hogy bűntudatom legyen.

(mellesleg egyáltalán nem élnek rosszul otthon, tehát nem kajára meg számlákra költenék azt a pénzt.)



2013. júl. 6. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
A munkát választani a tanulás helyett.... nekem furcsa
2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem állnak rosszul anyagilag, akkor minek kellene neki az a pluszpénz? Mondd meg neki, hogy most te szeretnél kicsit gyűjtögetni, mert jelenleg ez a legfontosabb számodra, nem a tanulás.
2013. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nosco ***** válasza:
100%
Szerintem éld a saját életed, úgy ahogy TE jónak érzed. A szülők majd megbékélnek ne hagyd, hogy manipuláljanak.
2013. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem miért dolgozol :) /mit nem lehet ezen érteni?/ Nem vagy önző a csp. neked jár nem apukádnak! Csak amíg kiskorú voltál apud vagy anyud tartott el, most már nem mivel delnőt ként tanulsz dolgozol, jelen esetben dolgozol .. nem tudom hány éves vagy de 21 évesen úgyis meg szűnik! És igazad van ha egyébként se vagy otthon nem is kell eltartaniuk.
2013. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ne hagyd, hogy befolyásoljanak, ez a te döntésed. Hány éves vagy?
2013. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul emiatt.
2013. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megélhetési gyerekvállalás nincs is, mi? :)))))


Éld a saját életedet, légy sikeres, és boldog :)

2013. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy mondd meg, hogy visszamész tanulni, de te kéred a pénzt, mivel elesel attól, amit keresnél. Ezt nem komolyan mondom, ne mondj ilyet, csak konfliktus lenne belőle. Éld a saját életedet!
2013. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos anyum se mellettem van, mert szerinte ha kimarad még egy év, akkor már soha nem is fogom elkezdeni a sulit. Sajnos nem értenek meg :S

2013. júl. 7. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!