Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van itt szinte minden...

Miért van itt szinte minden nap "gyűlölöm anyámat, gyűlölöm apámat" témájú kérdés? A szülők akármilyenek is, tisztelni kell őket!

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Te akkor egy szülő vagy?
2013. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok szülő. Az én szüleim sem tökéletesek, vannak hibáik, de valahol természetes dolognak kellene lenni, hogy szeressük, tiszteljük őket.
2013. júl. 10. 13:40
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell tisztelni, ha nem érdemli meg.
2013. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Sok az unatkozó tini.
2013. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar a "vannak hibáik"?


Mert nem mindegy, hogy nem ad pénzt minden hónapban a legújabb iPhone-ra, vagy részegen szétveri a családot.

2013. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

"A szülők akármilyenek is, tisztelni kell őket!"

A hatalomfitogtatás egyik legtipikusabb formája!


Persze, ha gyerekkorodban ütnek-vernek, te akkor is tiszteled őket és szereted?

A tisztelet és a szeretet nem egy automata dolog! el is lehet veszíteni! Főleg, ha az a szülő dolgozik is azon, hogy ne tiszteld és szeresd!

2013. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem találkoztál még "akármilyen" szülővel, ezért nem tudod elképzelni, hogy van az a szülő, aki nem érdemli meg, hogy tiszteljék egyáltalán. Mivel ők sokan vannak, ezért sok a fiatal is, aki tanácsot kér.
2013. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Frászt kell tisztelni a szülőt! csak azért mert esetleg éppen csak úgy esett!

Azt az embert kell tisztelni, aki megérdemli! Legyen az szülő, idős ember, vagy fiatal. Én így neveltem a gyerekemet, nem is lett belőle problémája.

Nekem sem:)

2013. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

"A szülők akármilyenek is, tisztelni kell őket!"


Ez a nagy tévedés. Senki sem KELL tisztelni, mert a tisztelet vagy van, vagy nincsen. ha a szülő úgy viselkedik, úgy él, hogy tiszteletet kelt a gyermekében, akkor az tisztelni fogja magától is. De kikényszeríteni ezt nem lehet.


A vaskalapos vallásokban van ez a "szülő az isten" -téma. Rengeteg kárt okoznak vele, mert általában azok szoktak erre hivatkozni, akik egyáltalán nem élnek úgy, hogy tiszteletre méltóan legyenek. És rengeteg olyan ember is van köztük, akik bántalmazó szülő, és nemhogy a tiszteletet nem érdemli meg, de azt sem igen, hogy embernek nevezzék.


Nem kell álszenteskedni. Rengeteg gonosz és önző ember van a társadalomban, aki nagyon szeret a társadalmi panelok mögé bújkálni - egyik ilyen pl. a "mert a szülőt kötelezően tisztelni kell". Nem, nem kell. Az a kor már lejárt.

2013. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Annyira kell tisztelni őket, amennyire ők tisztelnek minket.
2013. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!