Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is rosszul nevelem...

Szerintetek is rosszul nevelem kamaszlányom? Barátnőm azt mondja teljesen elrontom!

Figyelt kérdés

15 éves múlt a lányom,a húga 8 éves.Barátnőm szerint,aki gyermekpszichológus teljesen elrontom a nevelését.

-Nem "kötelezem" arra,hogy a húgára vigyázzon,maximum néha-néha,de igyekszem megoldani magam.Jó a kapcsolatuk,sokat játszik vele a nagy.A barátnőm azt mondja így nem alakul ki benne semmiféle kötelességtudat,én azt gondolom nem erőltetek semmit.

-Nem tanulok vele,nem nézem át a leckéit,bízom benne.A 8 általános iskolai éve alatt nem okozott csalódást.Nem szidom meg egy rosszabb jegyért,bár nem gyakori.Barátnőm szerint így nagyon hamar elkanászodhat,és én még csak észre se veszem,de én azon az állásponton vagyok,hogy ha már a második-harmadik rossz jegyet hozza haza,akkor sem megszidom,inkább az okára vagyok kíváncsi (ilyenre még nem volt példa),egy nem jól sikerült doga még nem a világ,de a barátnőm még azt is mondja,hogyha "minden" felett szemet hunyok,akkor nem tanulja meg,hogy igenis vannak elvárások az életben,amiket teljesíteni kell (munkahely stb.)

-Barátnőm múltkor látta,a két lánykámat a villamoson,és a nagyobbik-állítólag-zenét hallgatott fél füllel.Barátnőm tajtékozva hívott fel,hogy hogy engedhetem,ez micsoda bunkóság a kicsivel szemben,nem félek-e,hogy elütik őket.Én azt mondtam,hogy amíg a kicsi és a nagy között ez nem jelent problémát nem szólok bele,ahhoz,hogy hallja,amit a a húga beszél halkan kell hallgassa,és ha fél füllel,pláne nem érdekel.Ismerem,és tudom,hogy nagyon vigyáz a húgára-még talán aggósósabb,mint én,konkrétan rajong érte,akkor minek szóljak bele?Barátnőm szerint nem jó ez a feltétel nélküli bizalom.

-Engedem,hogy igyon.Persze mértékkel,és ritkán,nem pálinka,hanem egy kicsi krémlikőr,bacardi,somersby,szerintem ebből nincs baj,örökké úgyse tilthatom,barátnőm azt mondja így szokik hozzá.

-Nem kérdezősködöm,amit akar úgyis elmond,a lényeg,hogy tudja bármivel fordulhat hozzám.Barátnőm szerint így kimaradok a fontos dolgokból,én meg amellett vagyok,hogyha valamit el akar mondani elmond,ha kérdezősködök,ha nem.

-Nincs konkrét zsebpénze,ha el akar menni valahová kér,a szükségeseket meg megvesszük mi.Barátnőm szerint így sohasem tanulja meg a pénz értékét,nem tudja majd beosztani,én meg azt mondom,hogy 15 évesen nehogy már most a pénzzel kelljen foglalkoznia,ne ez vigye el a fiatalságát,lesz még elég gondja a pénzzel/pénzből :)

-Nem határozom meg a körömlakkja színét,sminkelést,ha túl extrém úgyis látom,akkor meg minek fektessem le előre a szabályokat?Barátnőm szerint ez egy tök jó trükk,hogy egyre erősebb,én majd csak egy utcalány kinézetet fogok észrevenni és kezében a lehetőség,hogy a fejemhez vágja "miért,eddig nem érdekelt?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe,amiket beszélgettünk.Ti mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 11. 22:40
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy egy rendest lányt képzeljetek el,sokat beszélgetünk stb.
2013. júl. 11. 22:44
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
a barátnőd egy idióta, adja le a diplomáját
2013. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőd pszihomókus, rendben, és hány gyereket nevel? És hányat nevel nem tankönyvből?
2013. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
9%

Sok mindenben igaza van a barátnődnek! A lányod nem tanul önállóságod, fogalma sincs a pénz értékéről, beosztásáról.

Ha nem segít otthon, akkor később hogyan látja majd el a saját háztartását?

Fontos a bizalom, de ezzel nagyon hamar visszaélhet. Akkor már késő lesz rajta változtatni.

2013. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
Baratnodet a helyedben leepitenem...kicsit sok az okoskodasa...
2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
60%

15 évesen én még nem engedném semmit sem inni, még mértékkel sem!

A többivel kapcsolatban veled értek egyet.

2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%
Szia! A barátnődnek vannak gyerekei? Szerintem ha nincs gond a lányaiddal, akkor teljesen jól neveled őket! Mivel az én gyerekeim még kicsik ebben nincs tapasztalatom. De azt tudom, hogy nálunk sem szólt bele anyu mindenbe, még is teljesen normális felnőttek lettünk az öcsémmel. Nem vagyunk alkoholisták,pedig ő is engedte hogy igyunk egy kicsit, jól tanultunk, ő sem tanult velünk, csak ha kértük hogy kérdezzen ki, festettem a körmöm és sminkeltem is, ebbe se szólt bele anyukám soha. Prosti sem vagyok! Szóval nem értem a barátnődet, mindig nem szabad a rosszat látni mindenben!
2013. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
92%
hasonlóan lettem nevelve kivéve a tanulást ott mindig minden kőkemény volt. köszönöm szépen jól vagyok:) a barátnődnek üzenem nem katonát nevelünk hanem gyereket. törődjön a saját dolgával:) meg azokkal akik hozzá mennek tanácsért! 19L
2013. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Egy lánya van a barátnőmnek,13 éves.
2013. júl. 11. 22:50
 10/39 anonim ***** válasza:
81%

Eléggé szomorú, hogy manapság Bárkiből lehet pszichológus, vagy hogy ilyen kontár módon oktatják őket.

Engem is teljesen így nevelt anyukám és most az orvosira járok. Nem tiltották az alkoholt, a cigarettát, kipróbáltam, nincs igényem rá.

Enyhén kifestem a szemöldököm, mert szőke és egyébként nem látszana.

Hallgattam egy évig zenét a buszon, elmúlt az újdonság varázsa, a készülék is elromlott, már nem érdekes.

A pénzzel tudok bánni anélkül is, hogy valaki a számba rágta volna állandóan, hogy be kell osztani (szerintem elég látni a példát).

Felelősségtudatom anélkül is lett, hogy a tengernyi szakkör és fakultáció mellett/helyett a testvéremre vigyáztam volna (amikor volt időm, vele töltöttem de nem lógtam a nyakán - annak meg az lett volna a hátulütője, hogy Ő nem válik önállóvá).

A nevelés csak egy rész, ott van még a tágabb környezet hatása és az öröklött tulajdonságok.

Pszichológia alapfok.

2013. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!