Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hiszem elvesztettem az...

Azt hiszem elvesztettem az apám bizalmát. Mit csináljak hogy visszaszerezzem? .

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok van két kamasz fiú tesóm.

A szüleim között elég rossz a kapcsolat már kb 3 éve. És azóta csak egyre rosszabb. Tavaly óta emlegetik a válást.

Igazából apa akar válni mert elege lett anyából.

Anya mindig veszekszik velünk amikor itthon van. Amikor haza jön egyből kiabál velünk amikor apa is otthon van akkor veszekednek...

Van egy nyaralónk a Balcsin anya egész nyáron ott van ha haza jön akkor csak 3-4 napig marad és már megy is vissza.

És amikor itthon van mindig azzal jön hogy sokkal jobb balcsin egyedül...

És apa is szokta neki mondani hogy minek jött haza.

Múltkor amikor 2 hétig nem volt itthon anya akkor apával beszélgettünk (apával se volt jó a kapcsolatom, nem szoktunk beszélgetni) de most elmondta nekem hogy állandóan azon jár az agya még a melóhelyén is hogy mennyivel jobb lenne ha elválnának és jobban megtudnánk élni. És elmondta hogy anya már nem szeret minket és nem szeret velünk lenni és ezt eddig is tudtam,...stb...

Ma anyával beszélgettem és valahogy szóba jött az hogy apa mérges lesz e rá ha elmegy a balcsira...és én mondtam neki hogy nem mert csodálkozott azon hogy anya egy egész hétre haza jött és elárultam neki hogy hazudtam neki legutóbb telefonon amikor azt mondtam neki hogy apa futni ment(azért mondtam neki ezt mert apával akkor beszélgettem apa felhúzta magát és nem akart anyával beszélni.

És elmondtam anyának ezt is hogy nem akart beszélni vele és azt is hogy beszélgettem vele és erre anya megkérdezte hogy miket mondott apa róla és elmondtam....és apa pont haza ért és anya meg sírt és elmondta anya apának amit én elmondtam neki és apa nagyon haragszik rám és szarkeverőnek tart...

És már apa se szeret

Ma egész nap bujkáltam előlük nem akarom hogy lássanak. És anya most még jobban utál. Anyáék ma miattam veszekednek, legszívesebben autó elé ugranék...

Apa azt hiszi hogy anya pátján állok anya meg azt hogy apáék. Anya most azt hiszi hogy amikor vígasztaltam őt pár hónapja egy nagy veszekedést követően nem igaziból vígasztaltam csak úgy csináltam és nem hiszi el hogy amikor beszélgettem vele komolyan a problémáiról csak miatta tettem mert tudtam azzal segíteni neki és jót akartam

És nem veszik észre hogy én mindkettőjüket szeretem és jót akarol mindkettőjüknek.

De most baromi jól megcsináltam ezt. Már apa is utál!! És nem hiszem hogy elég lenne egy bocsánat kérés.

Most hozzá se merek szólni.

Mit kéne ilyenkor csinálni?

Ha a helyembe lennétek ti mit csinálnátok?



2013. júl. 11. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Mond meg apukádnak, hogy sajnálod, kérj bocsánatot amiért elmondtad és mond meg neki, hogy te csak segíteni akartál hisz nem jó így látni őket és egyformán szereted őket, senkinek a pártján nem állsz, és neked is jó volna egy szerető családban felnőni.

Talán javasolj nekik párkapcsolat terápiát vagy valamit.El se akarnak válni de együtt se hajlandóak normálisan élni.Ez így nem normális és titeket is tönkretesz,megvisel lelkileg.

2013. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ültesd le mind a kettőt egymás mellé és kérd meg őket h hallgassanak végig egy szó nélkül


és mond el nekik amit érzel, h mennyire szereted őket és h mennyire rossz a veszekedés és h anya nincs otthon és h apa ....szal mindent

2013. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem te tehetsz arról, hogy anyádék nem bírják elviselni egymást.. Ez a szüleid ostobasága, hogy még nem váltak el. Az a legszörnyűbb, hogy ilyenkor sok esetben belevonják a gyerekeket is a vitákba és ezáltal ők isszák meg a levét az egésznek, hiába ártatlanok az egészben. Mondd meg nekik, hogy te mivel mind a kettőnek a gyereke vagy, ugyanúgy szereted mindkettőt, nem állsz senki pártján, ezért legyenek szívesek kihagyni téged a vitáikból, ne rád hárítsák a feszültségeiket, ha valami problémájuk van egymással, azt oldják meg ők ketten. Azt is elmondhatod nekik, hogy te nem valamelyikük szövetségese vagy, hanem a gyerekük, ezért nem ítélhetnek el, ha elmondod pl. anyádnak, hogy mi van apáddal.. mert ez elvileg egy család.. ha ez baj, akkor inkább ne mondjanak neked semmi ilyesmit. Ha értelmes emberek, akkor biztosan felfogják, ha valami hasonlót mondasz nekik.
2013. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ostoba szüleid miatt te szívsz!

Semmi rosszat nem tettél, nyugi!

Ültesd le őket, és mond meg, hogy amíg nem fejezted be, ne szóljanak közbe! És mond meg nekik, hogy te mind a kettőjüket szereted, és nem jó neked, hogy ezt csinálják!Mind a kettőnek segíteni akartál, ha egymással nem jönnek ki, ne rád haragudjanak!

Anyukádat meg végképp nem értem, ott hagy hetekre egyedül, és ő a balcsin van? No komment...

2013. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem lehet velük beszélni egyszerre,mert nem hallgatnának végig, legalább is anya tuti,hogy nem.

én most nem szeretnék hozzájuk szólni, nem szeretném,hogy lássanak. késő este fogok csak haza érni.

talán apa alszik rá pár napot és jobb lesz a helyzet.

anyától meg facebbok-on kértem bocsánatot, de nem fogok beszélni vele itthon! és csak azért kértem tőle bocsánatot,mert miattam veszekedtek.

most elég rosszul érzem magam itthon, rosszabb mint eddig az biztos! Utálok itthon lennii!!!!!!

2013. júl. 12. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!