Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még helyrehozható ez a kapcsol...

Még helyrehozható ez a kapcsolat anyukámmal? 13/L

Figyelt kérdés
Anyukámmal sosem volt bizalmi kapcsolatunk, semmit nem tud a magánéletemről. Sosem kérdezi, hogy mi van velem, tetszik-e valaki stb.. Puszit, ölelést sosem szokott adni mert szerinte én már nagy vagyok ehhez-ezzel vitatkoznék de inkább csendbe maradok-. A szexről, mentstruációról se beszél velem. Annyit elmondott, hogy majd menstruálni fogok, meg megmutatta, hogy hogyan kell felhelyezni a betétet, semmit mást nem mondott. Tulajdonképpen semmit nem tudok arról ami a testemmel történik.. Ha apukám a barátok körében viccelődik valamit a szexxel kapcsolatba és én is ott ülök akkor anya rögtön mondja, hogy: "maradj már csendbe itt van Viki.." Szóval nem is vesz komolyan. Meg sajnos kicsi koromtól kezdve belém van nevelve, hogy mit lehet elmondani apának és mit nem. A mai napig nem tudok teljesen őszintén beszélni apummal pont emiatt. Pár hónapja már minden kis hülyeségen összekapunk anyával, de a veszekedések száma mostanra kicsit talán csökkent. Ez köszönhető annak is, hogy kevesebbet vagyok itthon mostanság. Anya nagyon hirtelen haragú típus tehát könnyen eljár a keze. Ezért nem is merek semmit elmondani neki. Mamámmal szoktam szinte mindent megbeszélni, ő megért, és meg is bízom benne. Olyan ciki mikor már 2 ismerősöd + a mamád is érdeklődik arról, hogy tetszik-e valaki, szerelmes vagy-e, de a saját anyád még sose tette fel ezt a kérdést a 13,5 éves lányának.. Meg állandóan belém köt, piszkál valamivel.. Na mind egy én már ebbe beletörődtem, igaz nagyon fáj, de nem tudok neki mit csinálni..

2013. júl. 13. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ott van mamád, meg apukád, velük alakíts ki bizalmas kapcsolatot, nem kell vele akkor beszélni mikor hallja anyukád.

Szerintem anyukád nagyon konzervatív ember lehet, aki ráadásul nem szereti kimutatni az érzéseit.Nem hinném, hogy meg lehetne változtatni.Gondolom, szerelem témákról azért nem beszél veled, mert úgy gondolja, ráér majd, ha 30 éves leszel.Az ilyen anyukák szoktak rettenetesen meglepődni, mikor a lányuk 16 évesen terhes lesz.Ezt persze ne vedd magadra, csak mondom...

2013. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ők is ott vannak, de nem tudom.. Egyikük szeretete se pótolja azt az anyai szeretetet amit jó ideje nem kapok meg..
2013. júl. 13. 18:43
 3/5 anonim válasza:
100%

Sosem voltam igazán bizalmas kapcsolatban anyukámmal, apukám pedig sosem vett komolyan semmit sem. persze amíg kicsi voltam, jó volt, lehetett viccelődni, hülyeségeket csinálni, aztán közösen kuncogni hogy milyen ideges lesz majd anyám. aztán eljött a tinédzserkorom, aggódtam a bennem lévő változások miatt, rosszul éreztem magam, és hirtelen nem volt kivel megbeszélnem. anyámmal nem mertem egyszerűen, apámmal pedig nem lehetett, mert ezt is csak elpoénkodta.

mindegy, az egész odáig jutott, hogy amint 16 éves lettem, elköltöztem otthonról, pszichológushoz jártam, és komoly depresszióm volt.

18 éves vagyok, és apám fél éve meghalt egy balesetben.

És most itt vagyok én és anyám, és mindketten egyedül maradtunk, és igazából csak most kezdjük megérteni, hogy milyen boldogok lehettünk volna akkoriban, és hogy mi mindent hagytunk ki. Lényegében semmit sem tudtunk eddig egymásról, most fogom fel, hogy amikor bezárkózott a szobájába, és akkor sem engedett be mikor egy órája zokogtam az ajtaja előtt, arra is meg volt az oka, hogy azért nem ölelt át soha, mert őt sem nevelték ilyen "közvetlen szeretetben", nem is tudta hogy nyúljon szeretetteljesen valakihez, egyszerűen nem tanulta meg sehonnan, és amíg én ezek miatt mindvégig azt hittem rossz gyerek vagyok, őt mindvégig az emésztette hogy rossz anya.

csak azt akarom mondani, hogy mindenkinek megvan az oka arra hogy miért lett olyan, amilyen, és a legegyszerűbb dolog ha odaállsz elé, és megmondod neki hogy hiányzik hogy beszélgessen veled, hiányzik hogy foglalkozzon veled, és egyszerűen hiányzik ő. lehet hogy furcsán fog nézni, vagy ideges lesz nem tudom, mikor én próbáltam először ezt megbeszélni anyámmal, a westendben ebédeltünk, és úgy végződött hogy az egész bevásárlóközpont közepén ordítva vitatkozunk, majd elviharzott, én pedig egy órát sírtam a mosdóban. aztán mindketten hazamentünk, és emésztettük a dolgot pár napig. aztán találkoztunk, és megbeszéltük újra. aztán újra. egy ilyen kapcsolatot nem lehet egyik napról a másikra helyrehozni, de valahol valakinek lépnie kell, hogy legyen valami.

na jó nem akarok regényt írni a lényeg hogy beszélj vele, vagy a nagymamáddal, főleg ha ő anyukád mamája, tőle biztos meg tudod kérdezni hogy szerinte miért ilyen, és mit tehetnél.

de azt az egyet ne felejtsd el, hogy az apukád és az anyukád mindig az apukád és az anyukád lesznek, és te mindig az ő kislányuk leszel. és hidd el, egy anyukának az tud a legjobban fájni, ha nem bízik benne a saját gyereke. és ha leülsz vele, és elmondod mi a bajod, ha nem is hipp hopp elsőre, de végiggondolja, és megérti majd.

mert az anyukád, és az csak egy van.

2013. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18:57 : Rengeteget segítettél, köszönöm szépen!!
2013. júl. 13. 19:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Amugy nem hinnem, hogy anyanak barmi is fajna, egszeruen sose szokta kimutatni az erzeseit, ha orul, ha szomoru, akkor sem. Annyira el vagyunk hidegulve egymastol...Egyebkent nem lehet hogy azert ilyen mert szules utan elegge meghizott anyam es ez bantja, hogy ez miattam van?

18:57 : neked mar anyud kimutatja az erzeseit? Illetve mar valamilyen szinten rajott, hogy hogy kell veled banni?

2013. júl. 14. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!