Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis ha ennyire utal a...

Normalis ha ennyire utal a mostohaanyam?

Figyelt kérdés

13 eves lany vagyok. 4 eve meghalt az anyukam, es apukammal es a 3 batyammal elek. Apam 2 eve beleszeretett egy nobe, akinek az elozo hazassagabol 3 fia van. Nemreg ugy dontottek, hogy osszehazasodnak. De; A leendo mostohaanyam allandoan azt mondja, hogy neki nem kell lany, neki csak fiai lehenek. Volt, hogy azt mondta;

,,Ne sajatisd ki a fiukat, ok egyenlore 1 not szeressenek legjobban, engem, nem akarom, hogy huguk legyen egyenlore csak en!"

Tudom, ez nem a vilag vege, de veluk a batyaimmal (a verszerintiekkel is) olyan kedves, velem meg elutasito. Mar mondtam apunak is, de o nem tudja elhinni, mert szerinte; ,, Egy olyan joindulatu no mint Edit, hogy arthatna neked?".

Lehet, hogy ez nem nagy dolog, de nekem nagyon rosszul esik, hogy miert pont enem utal. Kerlek segitsetek! Mit csinaljak?



2013. júl. 22. 23:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elore is KOSZI a normalis valaszokat, es kerlek kimeljetek a beszolasoktol!
2013. júl. 22. 23:43
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel mit mond és játsz le apukádnak ha nem hiszi, hogy ezt mondja.
2013. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Sajnos előfordulhat. Elég primitív, ha ezt csinálja, de ez van. Hogy normális-e? Nem, de őszinte. Nyilván tudja, hogy apukád szerette anyukádat, te meg még esetleg hasonlítasz is rá. Meg ahogy mondta. Ő szeretne lenni az egyedüli nő. A figyelem középpontja. Erről nem tehetsz. Ne vedd magadra! Kitartás!
2013. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel diktafonra.
2013. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én biztos tönkretenném az életét ha velem valaki ezt csinálná...
2013. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem normális dolog,jól látod,és nagyon sajnálom!Ugyanazt éled át,amit a páromnak is át kellett élnie gyerekkorától kezdve.Vannak ilyen önző és gonosz emberek,mint a mostohád.Viszont Neked erősnek kell most maradnod,higgadtnak.Add meg az alapvető tiszteletet a nőnek,de ne vedd fel tőle a bántásokat,hanem nézz át rajta!Hidd el,ez fogja bántani a legjobban.Illetve ne hagyd,hogy apukádat ellened uszítsa,légy Te az okosabb.Láthatod,ez a nő buta,primitív,ne süllyedj le a szintjére.
2013. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Arra, hogy ne vegyem magamra, meg nem igazan gondoltam. Tenyleg koszi!

Amugy a hangrogzito jo otlet! :)

2013. júl. 24. 00:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzetbe kerültetek, de nincs olyan, amit ne lehetne okosan megoldani. Szerintem az olyan brutális hátulróltámadós ötleteket, mint a diktafon, felejtsd el. Nem fogsz vele elérni sokat apukádnál, de a viszonyod a mostohaanyukáddal még rosszabbra fordulhat.

Köztudott, hogy a mozaikcsaládok összehangolódásánál az azonos neműeknek a nehezebb a rivalizálás miatt, és a nőknél (mostohaanya-mostohalány) még gyakrabban előfordul. A leghelyesebb amit tehetsz, hogy körülnézel ebben a témában, hogy minél több hasznos információd legyen (neten sok oldal foglalkozik a mozaikcsalád témával) amit a gyakorlatban felhasználhatsz. Arra kéne rávezetned valahogy a mostohaanyát, hogy kapcsolata az apukáddal és a Te kapcsolatod az apukáddal nem azonos síkon fut, tehát a kettő nem ütközik, ergo nem veszélyeztetitek egymás "pályáját". Elég szomorú, hogy egy ilyen helyzetben a felnőtt csak háborúzik, míg egy tinilány a megoldást keresi, de ebből is látszik, hogy már most bölcsebb vagy nála. Ezt kell kihasználnod. Okosan rávezetni, hogy mindenkinek a béke a jó, elvégre egy család vagytok már.

2013. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zenon ***** válasza:

Szerintem ez kegyetlenség, mármint ilyet mondani.

Magát mintázza. Normális nevelőszülő soha nem jönne ezzel.

Nem normális, sajnos.

2013. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hazahoztam egy figyelmeztetot, mert az egyik osztalytarsam letapizott en meg pofon vagtam. (Persze a tanarok csak engem vettek eszre)

Edit elmeselte minden ismerosnek akivel osszefutottunk, hogy verekszem, pedig en mondtam, hogy letapiztak. Eleg rendesen.

Most az osszes tavolabbi ismeros (aki nem ismer annyira) azt hiszi, hogy agressziv vagyok. Az egyik meg a gyereket sem engedi at hozzank azota, nehogy bantsam. Mit tegyek?

2013. aug. 15. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!