Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor érkezik el...

Szerintetek mikor érkezik el egy család életében az a pont, amikor egy szülő joggal mondhatja a gyermekére, hogy élősködik rajta?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Ha kikövetel magának extra dolgokat (okostelefon, márkás cuccok, pénz bulikra) mert az szerinte neki jár, de cserébe nem hajlandó a családban segíteni. Ha lenne lehetősége dolgozni, beleadni a közösbe, de csak követel, de semmit sem ad.

Ha úgy babázik le a szülőknél, hogy aztán rálőcsöli a gyereket a tesóra, az anyjára, ő meg elmegy bulizni, szórakozni és eltartatja magát.


Szóval azt az egyetemistát, aki a tanulásra koncentrál, de még otthon lakik, a szülei segítik, cserébe segítőkész, azt nem tartom élősködőnek.


Azt, aki otthon lakik, eljár dolgozni, a számlákba nem ad de nem azért mert magának gyűjtene hanem mert elbulizza, közben a hűtőből csak kifelé tud pakolni, az élősködő.

2013. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsonek igaza van.
2013. júl. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Az elsőnek igaza van.

De hogy _joggal_ mondhatja egy szülő a gyerekére, abban már nem vagyok biztos. Mert a gyerek a rossz nevelése miatt válik élősködővé, így a szülő inkább magát hibáztassa, ha ilyen gyereket nevelt.

2013. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Én 12 éves korom óta hallgatom, hogy csak élősködök, de már nem érdekel. Lassan sikerül összeköltöznöm a párommal, őszintén szóval nem is akarok nekik szólni, hogy elmegyek. Olyan, mintha házimanó lennék, csak abból veszik észre, hogy nem jöttem haza munka után, hogy nincs elmosogatva. Anyám úgy ordibál velem egy koszos bögréért, amit ő hagyott ott, mint az óvodással, aki ész nélkül átszaladt az úton. Ha nem érzed jogosnak a dolgot, nyeld le és ne foglalkozz vele. Attól, hogy szomorkodsz, meg bosszankodsz rajta, semmi se fog változni, csak a kedved lesz egyre rosszabb. 26N
2013. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az elvárásai köszöviszonyban sincsenek mindazzal,amit ő tesz le otthon az asztalra.Értem ez alatt mind az anyagiakat,mind a házimunkában való segítséget.Természetesen itt a keresőképes,munkával rendelkező,életerős fiatalokra gondolok,akik megtehetnék,hogy segítenek,de mégsem.
2013. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Aspartia ***** válasza:

Ha pl a gyereke még 31 évesen is otthon lakik, és az anyja mos főz takarít rá, nem képes a saját ágyát áthúzni, felporszívózni, esetleg néha-néha felmosogatni.

például.

De szerintem ebben a szülő is hibás, mert ha nagyon el akarná paterolni, akkor már megtette volna, de valójában ez így kényelmes neki is, meg anyuci kicsi fiának is.

2013. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a sógorom pontosan ezt csinálja. Dolgozik, de nem hagyja az anyja, hogy fizessen neki a lakhatásért, otthon semmit sem szabad (!) csinálnia, ennek köszönhetően lövése sincs a házimunkához. 34 éves, egy csőd az élete. Többször próbált elköltözni, de mindig csak otthonról menekült a kapcsolataiba, és hát nem valami rendes nőkkel hozta össze a sors. A vége mindig az lett, hogy hazaköltözött, anyuka legnagyobb örömére... Ha jön hozzánk látogatóba, egy hétre való kaját hoz magával. A férjem rendszerint közli vele, hogy akkor egye is meg, ebből az anyósom azt a következtetést vonja le, hogy ha nem hozna kaját, nem lenne mit ennie, mert én nem főzök. Meg különben is olyan kis sovány az ő kisfia... 80 kiló, a sógorom meg 110... Szóval külső szemlélőként tényleg élősködésnek tűnhet, amit a sógorom csinál, de vannak anyák, akik élvezik ezt és sose verné a képébe, hogy élősködik.
2013. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!