Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazaköltözzünk a szülőkhöz...

Hazaköltözzünk a szülőkhöz vagy a kényelmetlenebb életet válasszuk de külön? Tapasztalat együtt élésről?

Figyelt kérdés
Párom nagymamájának a házában lakunk most ketten, a háznak szörnyű a szigetelése az ablakok tartozik hozzá egy üzlet is és hatalmas a fűtési rendszer. Tavaly télen több mint félmillióba került a fűtés kettőnkre. Idén kandallót akartunk betenni de a tegnapi napon kiderült, hogy nem lehetséges csak egy nagyobb átalakítással ami százezrekbe kerülne. A ház nem a mi tulajdonunk és később sem lesz mivel párom unokatestvérére hagyta rá a mama, így is sokat költöttünk már rá hogy élhetőbb legyen de most megint százezreket az sok lenne. Két választásunk van tovább fűtünk a rossz kazánnal el rengeteg pénzt vagy hazaköltözünk a szüleimhez. Ott külön szobánk lenne és az egész tetőtér a miénk lenne csak az egy kevés felújításra szorul de úgy teljesen külön lakrész lenne fürdő, konyha szobák külső feljáró. Későbbiekben az a ház végleg a miénk lenne szüleim és tesóim nekem adták. Indéglenesen a földszinten laknánk a szülőkkel. Párom és én is nagyon jól kijövünk velük. De nem tudom hogy azt válasszuk e, hogy kettesben éljünk és költsünk majd egymilliót erre a házra a fűtéssel vagy inkább azt a pénzt ott a tetőtérre ami a miénk lenne. Igaz együtt kellene a szüleimmel laknunk nem lennénk kettesben. Ez ugye nem menne a kapcsolat rovására? Anyagilag mind kettőt megengedhetnénk de így sokkal több pénz maradna a zsebünkben amit autóra, tandíjra stb költhetnénk.

2013. júl. 31. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Van még választásotok, menjetek albérletbe. Olcsóbban kijönnétek, és nincs gond, külön vagytok.
2013. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én elvből nem költenék ennyi pénzt olyan házra, ami sosem térül meg... Mint említetted, közötök sincs ahhoz a házhoz, amiben laktok, így is sok pénzt beleöltetek, minek ölnétek még többet bele, ha abból sosem fogtok semmit viszont látni?

Amit még esetleg eltudok képzelni: Beszéltetek épületgépésszel, vagy fűtési szakemberrel a meglévő rendszerről? Nem megoldható azon területek (pl üzlethelyiség) totális leválasztása, amiket nem használtok?


Egyébként ha jóban lennénk a szüleimmel, egyértelműen a hazaköltözést választanám. Külön bejáratotok van, ha ki tudtok alakítani egy külön kis lakrészt, akkor hosszútávon szerintem ezzel jobban jártok.

2013. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Beszéltünk a fűtés szerelővel tegnap volt itt elmondta a a különböző megoldásokat a legolcsóbb 320 000 forintból jönne ki. Az üzlethelyiséget én üzemeltetem és ott eddig is külön fűtöttünk mivel hiába van ott is lent a rendszer nem fűti fel de a leválasztás nem lenne egyszerű... Meg hát nem is a miénk minden döntést a tulaj hoz meg ilyen téren...
2013. júl. 31. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak akkor költenék rá ennyi pénzt ha kiderül hogy a ház tényleg az enyém lesz örökre. mert ha a nagymama másra hagyta rá a házat akkor előbb utóbb mennetek kell mert ha az unokatesó gondol egyet és eladja vagy elköltözik akkor vagy kifizetitek a ház árát ami kitudja mennyibe kerülne és kitudja hogy megtudjátok -e engedni magatoknak vagy ha nem akkor bukjátok a fűtés szerelésének a díját mármint nem térülne meg. Plusz ha nagyon rossz a szigetelés akkor ugye a fűtés mellett azt is célszerű rendbe rakatni mert másképp semmit nem érne.


Szerintem az a legjobb ha a szülőkhöz mentek, ha belegondoltok olcsóbb is mert tényleg csak egy házat kell fűtenetek a rezsit felezitek későbbiekben a tiétek lesz tehát megéri rá költeni a tetőteret ha elkezditek most rendbe rakni akkor addig maradhattok a mostani lakhelyen de ha részben is de ha meg tudjátok csinálni fűtésig hogy legalább egy szoba és a fürdőszoba tökéletes legyen meg a konyha is használható legyen valamennyire akkor szerintem költözhettek és akkor nem kell a földszinten sem lennetek. De ha ez most nem kivitelezhető ideiglenesen jobb ha a szülőkkel vagytok együtt mert mégis olcsóbb és jobban tudtok spórolni a tetőtéri felújításra.

Meg ugye mégis csak a tiétek lesz tehát lesz egy nagy házatok ami később meg a gyereknek is jó lesz mert mégis két külön lakrész az meg nem rossz.

Előttem szóló írta az albérletet. Az is jó csak kitudja mennyi a bérleti díj panel vagy társasházban a legolcsóbb az meg nem a legjobb én szerintem bár ízlések kérdése én csak akkor laknék panelba ha nagyon muszáj így is 2 évig panelban laktam albérletben a munkám miatt, utáltam örültem hogy visszatudtam költözni.

Meg ugye akkor ha később hozzátok kerül a nagyház kitudja milyen világ lesz, kitudja hogy mennyi pénzetekbe fájna a rendberakása, meg ugye jó dolog az albérlet csak ha a főbérlő gondol egyet akkor állhattok neki keresgélni aztán költözni megint, tehát ez sem egy jó dolog sajnos a mai világban.

Meg ha jól kijöttök a szülőkkel akkor nem lehet gond ameddig nem lesz kész a tetőtér addig csak kihúzzátok ott. Fent meg mégis külön lesztek csak az udvar lesz közös. Sokaknál nem vált be ez a módszer, de nálunk bevált.

A szüleim telkén van egy külön rész ahová egy kisebb házat építettünk igaz két emeletes, alsó szinten a konyha nappali, felső szinten pedig a fürdő, wc helyiség, és egy nagyszoba van ahol aludhatunk. de bővíthető is ha jönne a gyerek mert megvan az alap ami jelenleg terasz plusz a folyosót is betudjuk építeni tehát ha több szoba kell akkor megtudnánk mi is oldani. Egy telken vagyunk a szülőkkel nincs baj a mi házunk mögött van egy külön kisebb rész ha magányra vágynánk vagy ha jönnének az ismerősök ott is eltudunk lenni.

Tehát nálunk ezzel nincs gond, minden rendben van.

2013. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod. Elmondom én hogy döntenék. Ha záros határidőn belül meglenne a teljes külön választás, akkor ha az én anyukámról és a férjéről van szó, oda költöznék. Ha párom anyujáról, akkor odaköltöznék, ha párom apjáról akkor nem költöznék, ha az én apámról, akkor nem költöznék.


Mert nálunk a faterok a minden lében kanál emberek. Párom anyukájánál már laktunk 10 hónapot, és nem volt semmi gond, különválasztással teljesen boldogok lehetnénk.


Szóval attól függ. Ti ismeritek anyukádékat. Ha nem szólnának bele az életetekbe és simán szomszédként viselkednének a szétválasztás után, akkor működni fog. A szomszéd alatt azt értem, hogy nem jönnek váratlanul, nem lógnak a nyakatokon, nem adnak kéretlen tanácsokat.

2013. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!