Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok az alábbi...

Ti hogy reagálnátok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám megismerkedett kb. 1 éve egy 25 évvel fiatalabb nővel a munkahelyén, elég jó barátok lettek. Viszont anyámat kezdettől fogva zavarja a dolog, mivel mióta apám találkozik azzal a nővel, alig van itthon és az a nő szent számára, míg velünk úgy bánik, mint más a kutyájával sem. Szóval a vita és a válási fenyegetések már 1 éve elkezdődtek, anyám már többször eligazította a nőt, hogy ne hívogassa apámat itthon is (pl. pár hete felhívta apámat, hogy "mit csinálsz báránykám, egyedül vagy?", és mikor azt mondta apám, hogy nem, akkor gyors letette a telefont, hogy akkor nem számít). Mindenesetre apám szerint ők csak barátok. Anyám meg 1 éve házisárkány, folyamatosan megy a veszekedés itthon, és sajnos engem is bevontak a vitáikba elég rendesen. Ha anyámnak adok igazat, hogy tényleg durva már apám viszonya azzal a nővel, akkor apám eldug előlem mindent, a kocsi kulcsát, a spájz kulcsát, hogy ne tudjak ételt behozni, bármit, csak hogy megszívasson. Ha meg anyámnak adok igazat, akkor ő szívat. Ha meg semleges próbálok maradni, addig cseszegetnek, míg ki nem akadok és pontot nem teszek a végére.

De ez nem minden. Nemrég odakerültem gyakorlatra, ahol ez a nő és apám dolgozik, így a saját két szememmel látom, mit művelnek és rájöttem, hogy anyámnak teljesen igaza volt mindvégig. Ha én szólok apámhoz, engem leugat, ha a nő, akkor meg bájolog vele, mindezt fél percen belül mindkettőnkkel. Ha a nő hazautazik a szüleihez, apám napokig eteti a kutyáját, de az én macskámat utálja és a halálát kívánja (egyébként a kutyámat is utálta gyerekkoromban, sokszor verte is, de persze most azt bizonygatja, ő mennyire szereti a kutyákat és mennyire nem a macskákat). Van, hogy kettesben összeülnek este iszogatni pl. Tényleg sok, amit csinálnak és ezt visszamondtam anyámnak a héten, hogy már én is látom, mit művelnek és egy nős férfival nem szabadna így viselkednie egy nőnek (amúgy a munkatársaink egy r*b*ncnak tartják), és hogy igaza volt anyámnak. De anyám visszamondta apámnak, hogy megtudta, miket művelnek a gyakorlati helyemen, hogy milyen jó és közeli a viszonyuk, hogy ha külön töltenek egy délelőttöt, kb. ötször felhívják egymást (ebből 2-3 sosem munka ügy). És a lényeg, hogy apám teljesen kiakadt rám, azt mondta, hogy takarodjak el a házából és soha többé nem fog nekem semmiben sem segíteni (nem mintha eddig annyira tett volna valamit is), állítása szerint egy "szemét, mocskos k*rv*" vagyok, aki tönkretette a házasságát. Elsírtam magam, még azt sem engedte, hogy megmagyarázzam a dolgot vagy visszaszóljak, leüvöltött és rámcsapta az ajtót. Elegem lett, összecsomagoltam a párommal és elköltöztünk az ő szüleihez. Csakhogy náluk sem maradhattunk, ők sem látnak szívesen, így anyám kérésére visszajöttünk pár nap után, de apám nem szól hozzánk és ismét elzárt előlünk mindent, nem vihetem el a nekem vett laptopot, nem hajlandó megnézni a közben tönkrement kocsit, semmit, de érdekes mód anyámmal beszél, vele semmi baja... Egyébként van egy húgom, akinek drog- és alkoholproblémái vannak, le is tartóztatták már egyszer, és apám azt mondta, hogy azt a lányát sokkal jobban szereti és ő sokkal normálisabb gyereke, mint én... ezért, mert elmondtam anyámnak, hogy viselkedik azzal a magamutogató nővel...

Ti mit tennétek most? Meg vagyok szívatva, de haza kényszerültem és nézegethetem apám képét is. A kocsink tönkrement, laptopom nincs a jövő heti nyaralásra, vacsorát max. a 20 km-re lévő városból tudnánk szerezni. Mit tegyek? Apámmal beszélni kizárt dolog.


2013. aug. 2. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megfontolnam hogy a baratommal kozosen el tudnek-e menni egy alberletbe. Ahogy irtad mentek nyaralni, akkor valoszinuleg van nemi penzetek is, inkabb lemondanam a nyaralast es megjavitanam a kocsit/fizetnek kaukciot. Ok meg maradjanak csak egyutt a latszat kapcsolatban. Esetleg a kis ribizlit is le lehetne valasztani rola valahogyan, bar eleg szomoru hogy apadnak sajat magatol nem jut eszebe, hanyok az ilyen paliktol (a huszon eves kis ribizliktol is)
2013. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem huszonéves a nő, hanem a 30-as évei közepén jár. Ráadásul van párja, de ő hasonlóképp ki van akadva, mint anyám. Mégis én lettem a fő bűnbak, aki tönkreteszi a házasságukat, miközben csak igazat adtam anyámnak és elmondtam, hogy ez már nekem is sok, nézni napi több órán át, ahogy bájolognak egymással. Tényleg durva.

Van némi pénzünk, de ezt vállalkozásra szánjuk, ebben kellett volna apámnak egy kisujjmozdításnyi segítsége (kb 10 kattintása interneten), ezt tagadta most meg tőlem ezért. Emiatt lehet ugrott a leendő vállalkozásunk. A kocsi pedig nem az enyém (hanem anyámé), csak sokat használom, így nem nekem kellene megjavíttatnom. De apám még csak rá sem néz, pedig ő ért hozzá...

2013. aug. 2. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnalom a dolgot, remelem megoldodik majd minden, es sok sikert
2013. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Már rég megtanulhattad volna hogy ne szólj bele a szüleid dolgába. Ha anyád nem képes tenni semmit ez ellen, és még melléd sem áll, akkor minek belekotnyeleskedni??
2013. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valami nem stimm ebben a dologban. A csajnak a párja, hogy-hogy türi? Neki is közbe kellene lépnie.

Nem lehet, hogy a lánya? A mai világban annyi minden kiderül utólag.

Anyukád helyében meg ultimátumot adnék az apádnak, és nem türném a helyében azt, hogy bájolog egy nõvel. Sajnos neked sem könnyü a helyzeted, nem tudom, hogy hány éves vagy, de az biztos, hogy önálló életre törekednék.

2013. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt egyértelműen mindkét szülő hibás. Egy gyereket SOHA nem szabad a szülők magánéletébe belevonni, mindegy, hogy kiskorú vagy felnőtt. Nem a Te hibád, hogy apád félrelépett, ez kettejük dolga. Nem is értem anyukád miért mondta vissza amit tőled hallott, és apád egyáltalán miért haragszik emiatt? Nem Te találtad ki, csak elmondtad amit hallottál.. Ha nem kapod meg a laptopot ne is törődj vele. Spájz? Minek? Vesztek egy használt hűtőt a szobátokba és zárjátok az ajtót.. Valószínűleg a húgod alkoholproblémái is a szülők helytelen hozzáállásából erednek, Ti pedig lehetőség szerint költözzetek albérletbe (ha megtehetitek). Hosszútávon csak a kapcsolatotokat teszi tönkre ez az állandó feszültség.
2013. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, legalább a tudat megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a gondolattal, hogy én nem tettem semmi rosszat.

Egyébként régen a szüleim a húgom alkohol- és drogproblémái miatt is folyton engem hibáztattak, mert szerintük én rontottam el (3 év van köztünk...?!). Apámnak meg van még egy lánya, aki hasonló korú, mint az a nő, de vele is évekkel ezelőtt úgy összeveszett, hogy a féltestvérem nem is köszön nekünk azóta. Sajnos én is hasonló sorsra fogok jutni a jelek szerint.

A kocsi meg az étel mellett leginkább a vállalkozásunkat sajnálom, súlyos heteket és többtízezer forintot veszítünk őmiatta, mert nem képes 10 kattintásra nekünk az interneten.

Azért vádol a házassága tönkretételével, mert visszamondtam anyámnak, amiket láttam a gyakszihelyemen. Hogy egy délelőtt alatt 4-5-ször hívják egymást mindenféle buta indokkal (pl hogy apám látta, hogy a nő a pasija kocsijával ment dolgozni és hogyhogy azzal ment, miért nem a sajátjával?!). A nő pasija amúgy külföldön dolgozik, hozza haza a nagy pénzeket a nő kényelméért, miküözben ő itthon fűvel-fával csalja. Lehet apám nem mint férfi érdekli, de ez még barátságnak is túl durva. Egy családos férfinak nem így kéne viselkednie, ahogy a nőnek sem. Tegnap este pl. anyám fűnyírózott 8 óra munka meg koszorúkötés után, míg apám egész délután aludt (délelőtt gondolom a nőnél volt), majd elkezdett telefonálgatni a munkatársaival és benn ücsörgött, újságot olvasott meg telefonálgatott, míg anyám kint fűnyírózott. De én teszem tönkre a házasságát! És a legbosszantóbb, hogy mikor meg akartam magyarázni, hogy csakis ő a felelős a házasságáért, és talán nem kellett volna bevonniuk ebbe az egészbe (ők kezdték rá nekem kb 2-3 hónapja, hogy szerintem kinek van igaza stb., addig azt sem tudtam, ki az a nő!), de olyan agresszív, önző és sajnos buta, hogy nem kéeps meghallgatni a másikat veszekedés közben (az agresszivitása miatt már a család több barátja elfordult tőlünk az évek alatt, mert senkivel nem jön ki és mindenkit leoszt, akár a vendégeket is). Ráadásul, ha tudnék beszélni vele, sem lenne képes elfogadni, hogy egy "21 éves csitrinek" lehet igaza, nem neki.

Még egy kérdés azért felmerült bennem: szerintetek ha visszamegyek dolgozni (most "szabin" vagyok), elbeszélgessek a nővel? Vagy csak mégjobban elintézem magam?

2013. aug. 3. 09:54
 8/11 A kérdező kommentje:

"Már rég megtanulhattad volna hogy ne szólj bele a szüleid dolgába. Ha anyád nem képes tenni semmit ez ellen, és még melléd sem áll, akkor minek belekotnyeleskedni??"


Már korábban belevontak engem a vitáikba, már akkor, mikor még nem is ismertem azt a nőt.

Másrészt meg, nem bírtam végignézni, ahogy apám a nővel bájolog, fél perc után meg engem leugat ugyanazért, ővele mindig kedves volt, velünk meg itthon úgy bánik, mint más a kutyával sem. Engem ez borzasztóan bántott, főleg, hogy egyszer már megpróbált megalázni is a nő előtt. Szóval ezért beszéltem anyámnak ezekről. De már látom, hogy felesleges volt. A mostani alkalommal fogadtam meg, hogy ha 200 éves hitelt kell felvenni, vagy 20 évig kell külföldön dolgoznom érte, akkor is lesz egy lakásom, ahova menekülhetek...

2013. aug. 3. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a szüleidnél laktok. Ők tartanak el benneteket, használod édesanyád kocsiját, vállalkozni akartok, s édesapád segítségére számítottatok a beindításban is.

Minden bizonnyal édesanyád beletörődött apukád nőügyeibe. Apukád pedig sérelmezi, hogy eltartanak benneteket, te meg beleavatkozol a magánéletébe, és "kavarod" a mamád és közte a szamócát. A helyedben megjavíttatnám a gépkocsit (hiszen ahogy írod, te használod), elmennék albérletbe, és megpróbálnék a magam lábára állni az apukám segítsége nélkül. Azt a "tíz kattintást" lehet, hogy Te is meg tudnád tenni az ügy érdekében.

2013. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az ő ügyfélkapuja és az ő könyvelője kellene hozzá, semmi illegális nincs benne és havonta tízezreket takaríthatnánk meg vele. De ő erre nem képes...

Nem beleavatkoztam a magánügyeibe, de ha lenne egy kis esze, nem előttem nyalnák egymás s*ggét azzal a nővel... utána ne csodálkozzon, ha anyám visszahallja tőlem (egyébként már a fél könyék róluk beszél, többen szóltak már anyámnak, mégis én vagyok apám szemében a fő szemét...). Mindegy, legalább kibújt a szög a zsákból, eddig is bunkó volt velem, csak a vállalkozást sajnálom, de azt meg beindítjuk valahogy nélküle is.

2013. aug. 4. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!