Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ez hogy esne? Nem...

Nektek ez hogy esne? Nem szeretnék igazságtalan lenni, mégis zavar a dolog.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjem is, van egy 9 hónapos babánk. Tanultunk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, jók a kilátásaink van egy kis megtakarított pénzünk is. Teljes nulláról kezdtük el mindketten, albérletben lakunk, amit szép lassan bebútoroztunk, hogy azok legalább már sajátok legyenek, spórolunk szépen lassan saját lakásra, de ez egyelőre elérhetetlennek látszik, nem tudunk annyit félretenni. Ő is szegény sorból jön, minket pedig anyukám egyedül nevelt hármunkat szintén nem túl jó körülmények között, így mindig is tudtam, hogy teljesen egyedül kell majd megoldanunk az életet minden segítség nélkül.


Azonban menet közben fordult a helyzet. Anyukám újraházasodott egy nagyon tehetős férfivel. A legkisebb húgom még otthon él, azóta őt elárasztják mindennel, mindent megkap amit csak akar, nyaralni viszik külföldre barátostul stb. A nagyobbik húgom szintén albérletben lakik és dolgozik suli mellett rengeteget. Anyámék olyan burzsuj módon élnek, hogy már szemet szúr, és engem meg a másik tesómat eszébe sem jut kicsit segíteni, sőt, ha kölcsön ad pár ezer ft-ot, egy hét múlva veri az asztalt, hogy miért nem adtuk már vissza, mindent azonnal követel, és amikor nemtetszésemet fejezem ki, akkor kiakad, hogy itt a tisztességről van szó. Rengeteg ilyen dolog történt már, ami nagyon rosszul esett.


Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket. Már kezdtem volna örülni, hogy esetleg mégcsak nem is azért, hogy nekünk, hanem hogy mondjuk lakhatunk ott, amíg spórolunk, hogy hamarabb meglegyen a saját lakásra a pénz, ne albérletre menjen, de nem, eszükbe sem jutott, hanem még pármilláért luxusra csinálják teljes berendezéssel és külföldieknek kiadják, hogy fialjon a pénz. De a húgomra ugyanúgy nem gondoltak, aki ugyanúgy albérletet fizet.


Én ezen most nagyon kibuktam...sosem vártam el, hogy a popsim alá dugjanak bármit, de azt gondoltam, ha egyszer ennyire megteheti, akkor egy minimális módon besegít az életünk elindításában. Azt elfelejti, hogy neki anno mennyit segítettek a szülei. Én nagyon örülök, hogy ennyi sanyarú év után ilyen jól él végre, és nem is várnék el több támogatást, és ezért nem tudom, hogy jogos-e a kiakadásom, de mégis fáj.


Amúgy apám kb. ugyanezt megcsinálta...a világvégén felhúzott egy 3 lakásnyi parasztházat nyaralónak, amit kb. sosem tudunk majd látogatni olyan messze van egy eldugott kis faluban, aminek az árából már mindkettőnknek vehetett volna egy kis garzont és még magának is marad egy kis nyaralóra. A férjem szülei meg a húgát támogatják mindenben, mert ő "helyben van".

Annyira elegem van abból, hogy mindenki ennyire "magunkra hagyott" minket, mert mi vagyunk azok, akik majd úgyis megoldják, mert keményen dolgoznak. Jogtalan a rossz érzetem?

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 6. 22:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
82%
Értem, hogy szarul esik, de attól hogy anyukád épp egy gazdag pasival jött össze, még nem várhatod el, hogy a pasi támogasson benneteket.
2013. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
76%

A pasinak van pénze nem anyádnak mért venne a pasi lakást 2 felnött idegen családos nőnek. Az a lakás 1000 % hogy a pasi nevén van anyád legfeljebb lakhat benne amíg össze nem balhéznak

onnan anyád egy fillért nem fog látni.

2013. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem teljesen jogosan vagy kiakadva!


Én soha nem értettem az olyan embereket, akik, miután egy jó befektetésnek köszönhetően sok pénzre tettek szert, elfeledkeznek róla, hogy másnak ettől még lehetnek problémái. Semmi bajom azzal, ha valaki megveszi, amit szeretne, ha megdolgozik érte, és ha mindez nem olyan szintű parazarlás, mint pl. "van három kocsim, de veszek még egyet, csak mert olyan jól mutatna a garázsban". Természetesen ha lecseréli a régi kocsiját, azzal nincs gondom, én is megtenném; én is vennék lakást, utaznék is egy-két helyre, DE a családomat mindenképpen támogatnám, mert mi sem vagyunk milliomosok. Én már most, 16 éves fejjel kikötöttem, hogy ha nekem lesz egy jó állásom, a fizetésem egy részét mindenképpen félre fogom tenni, és a szüleimet fogom belőle segíteni... bár lehet, hogy csak az én véleményem szerint alap, hogy aki megteheti, az segít annak, aki rossz helyzetben van. :\

2013. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
69%

Igazad van hogy fáj mert nem igazságos. De ez van, nyeld le a békát és légy távolságtarto.màst nagyon nem tudsz tenni.probàlj nem gondolni rájuk, ne kérj kölcsön ne keresd őket, várd meg mig ők keresnek...

Nem csak hogy jo anya de azért ko nagymama is az ilyen :(

2013. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
52%
Az az anyád élete, ez meg a tied. Neki bejött, neked nem. Nem lehet semmit követelni, semmit elvárni, ha adnak az ő dolguk, ha nem az is. És ha nem adnak, azért sem lehet haragudni. Felnevelt, önálló családod van, a többi már a ti dolgotok.
2013. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
39%
Igazságtalan, de az a pasi pénze, nem anyádé és végképp nem a tiétek. Ha ő nem akar alátok nyomni egy lakást a pénzén, akkor nem akar, ez van. Anyád meg a húgod is addig élvezheti, amíg együtt vannak, mert semmi közük a férfi pénzéhez, csak élvezkednek most rajta.
2013. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a házasság vagyonközösséget is jelent, és mivel a lakás házasság alatt szerzett vagyon, ezért közös. Aztán lehet, hogy rosszul tudom.


Nem azt vártam volna el, hogy a pasi vegyen nekünk egy lakást, hanem mint írtam,. mondjuk 2 évig lakhattunk volna benne, fizettük volna a rezsit, és akkor mondjuk a havi 80.000fz-ot, amit albérletre fizetünk, egy az egybe félre tudjuk tenni és van kilátásunk saját lakásra. Így nincs még egy jó 10 évig, de lehet, hogy tovább.

Amúgy az a baj, hogy a pasi előbb segítene nekünk mint anyukám. Sokszor kapom őket azon, hogy ő adna nekünk valamit, vagy mondja, hogy vegyük meg nekik és anyám lehurrogja, hogy ne. Vagy most: el akartak minket vinni Balatonra 4 napra nyaralni (engem és a kisfiam), erre anyum kijelentette, hogy most a lakásvásárlás és az ő 2 külföldi nyaralásuk mellett már egy kicsit sok lenne ez is, így nem mentünk sehova a nyáron.

2013. aug. 6. 23:00
 8/88 anonim ***** válasza:
44%

"Én már most, 16 éves fejjel kikötöttem, hogy ha nekem lesz egy jó állásom, a fizetésem egy részét mindenképpen félre fogom tenni, és a szüleimet fogom belőle segíteni... "


Igen, a sajátodból, de nem a pasid pénzéből!!!

2013. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
27%

Mi közöd van neked vagy anyádnak a pasi pénzéhez?

Mivel egy háztartásban van a húgoddal, így vele is megosztja a pénzzel járó jómódot, de miért kellene, hogy titeket támogasson?

És anyád mégis mit mondjon neki? "Vegyél a gyereeimnek lakást!"?? Mert ha olyan mocskosul igazságos vagy, akkor ugye belátod, hogy csak TE nem kaphatsz lakást. Akkor az jár a testvéreidnek is.

2013. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
47%
És ha nem lenne most ez a pasija??? Akkor is boldogulni kéne valahogyan.
2013. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!