Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha házvásárlás...

Mit tennél, ha házvásárlás vagy a család segítése közt kellene választanod az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne nagyon jó áron megvenni egy közeli faluban lévő házat. Hirdetik jó ideje, de nagyon szükségük lenne így komoly összeget engednének az árból, 3 helyett 2 millió forintért eladnák. Jelenleg van annyi megtakarításom, hogy abból, illetve fél millió Ft-nyi kölcsönből meg tudnám venni, napokon belül tudnék fizetni, nagyon jól jönne nekik. Persze, ezt fel is kéne újítani, ami szintén egy másfél milliós összeg kb, de ennyi pénzért a városomban üres telket sem kapnék később!

Viszont úgy tűnik édesapámat munkahelyi vétség miatt elbocsájtják... Ebben az esetben édesanyám fizetéséből nem tudják fent tartani a házat, nem tudják fizetni a lakáshitelt, tehát a spórolt pénzemmel kellene kisegítenem őket, adott esetben rendezni a hitelt.

Nagyon dilemmázok. Nagyon sajnálom ami történt, és tudom, hogy ebben az esetben kötelességem lenne segíteni, de bosszant, hogy a saját hülyesége miatt vagyunk ilyen helyzetben, és ha tényleg úgy alakulna, hogy a segítségemre szorulnak, az elkövetkezendő 10 évben esélyem nem lenne a különköltözésre.

A család nem jó módú, kemény munkával és tanulással tartok ott, ahol, sem korábban, sem később sem tudnának segíteni az önállósodásban.

Apukám testvére viszont felajánlotta a segítségét, szüleim testvérei mind jó módúak.

A kérdés, ha úgy alakul, hogy elbocsájtják, mit tennél a helyemben?

Segítenéd a szüleidet te, vállalva ezzel, hogy saját házad nem lesz hosszú évekig, vagy hagynád, hogy a testvérek összefogjanak?

25L



2013. aug. 8. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem a spórolt pénzemmel segítenék. Inkább apukámnak próbálnék új munkát szerezni az ismeretségeimen keresztül.
2013. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagy, ideje a saját életedet rendezni.A szüleid, -ha jól veszem ki a soraidból,- nem kértek tőled, ez csak a te dillemád.


Ha megtudják oldani máshogy is a dolgot, akkor én a saját kuckómmal foglalkoznék.Persze, ha nem megy nekik, akkor segítenék, de ha van másik opció is, akkor inkább az.

2013. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Hagynám a testvéreket érvényesülni... Ha jó módúak akkor nem csapná földhöz valószínűleg őket ez az összeg, neked viszont tönkre tenné a jövődet.
2013. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Én is inkább a munkakeresésben segíteném, a házat 25 évesen biztosan megvenném, már így is eléggé ideje a költözésnek.
2013. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű: házat vennék.
2013. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is, mi az, hogy munkahelyi vétség miatt? Más hülyesége után én nem tartanám a hátam.
2013. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan gondolkodnak a szüleid és szeretnek téged, nem róják rád ezt a terhet. Igaz, hogy a szüleid, és eddig ők tartottak el téged (ameddig eltartottak), felneveltek, de ez nem azt jelenti, hogy most te jössz, és neked kell segítened őket.

Most kezdődik csak igazán az életed, azzal kell törődnöd. Én a szüleid helyében ezt mondanám. Egyébként meg nekik is jobb, ha most "megszabadulnak" tőled. Ha most nem lépsz, örökre a "nyakukon ragadhatsz". Ha jól átgondoltad, eltervezted, kiszámoltad, s úgy érzed, hogy meg akarod venni a házat, akkor ne halaszd el.

Az ilyen szülő segítése probléma sokak számára nem ismeretlen. Az embernek lelkiismeretfurdalása van tőle. A gyereknek azért, mert nem segít a szülőn, a szülőnek meg azért, mert gyermekét kell megkérnie rá, hogy segítsen.

(nálunk már évek óta dilemma: külföldön lakunk, anyósom olyan szegény, hogy a bugyiján kívűl jóformán semmilye sincs. Férjem nevelőapja egy tahó, alkoholista, övé a lakás, amiben laknak. Anyósom elhagyná, de hova mehetne? Bennem is megszólal mindig a lelkiismeret, hogy vegyük magunkhoz. De ha magamhoz veszem, 100%-osan el kell tartanom élete végéig... arról már nem is beszélve, hogy mindenki el tudja képzelni, milyen lenne az életünk...állandó konfliktusok. Akármennyire is szeretem anyósomat, kizárt dolog, hogy önszántamból vele éljek....egyébként se férne el, max a nappalinkban, de még 30 évig így éljek? Szóval értem én, hogy megszólalt a lelkiismereted, de hidd el, nem a te dolgod, hogy az ő életét helyrehozd, neked a sajátoddal kell foglalkoznod. Valahogy máshogy kell megpróbálni segíteni.)

2013. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Család segítése. A ház csak egy tárgy ami bármikor pótólható, az emberi szükség viszont mindig is előnyt élvez. A család pedig nem arra való, hogy csak jópofizzunk, hanem ilyen kemény helyzetbe segitő kezet nyujtunk, és együtt kihuzzuk egymást a bajból-ezért család a család.
2013. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Semmit nem tennék, gyűjtenék tovább mert 2-3millió ft-ból nem lehet élhető közeget elővarázsolni, 25 évesen bőven elég a szülői házban lakni, minek mennél külön ha barátod sincsen még? és ha neki nem tetszik a ház akkor eladod?

Amúgy se egy költözés fogja meghatározni, hogy mikor van ott az ideje a külön életnek, csak ezt sokan nem látják be.

21/F

2013. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a dilemmát, ha apád testvére segít, akkor ő segítse apádat, a testvérét, Te pedig éld a saját életed... A saját otthon nagyon fontos (akár most, akár később veszed) és láthatóan nem vagy eleresztve...
2013. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!