Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A tudatalattimban félek az...

A tudatalattimban félek az apámtól?

Figyelt kérdés
Kiskoromban sokszor megvert, anyu sem nagyon mert vele szembeszállni. Nagyobb tesóm van, aki mindig tett egy lapáttal a helyzetemre, aztán jót röhögött, meg azt hajtogatta hogy gyenge, jelentéktelen vagyok. A testi- lelki bántalmazást egy időre abbahagyta. Eltelt jó pár év, most 16 vagyok :) Van barátom, úgy tűnt hogy minden helyrejött, én is elfelejtettem, apa is. A barátomat elfogadták, nagyon megszerették. Az elmúlt időben megint mindig ordít, csapkod azért is, ha nem a kedvenc kajája van főzve, szóval szinte mindenért. Nem merek erről senkinek sem beszélni, szégyenlem azt ami a múltban történt, de mostanában ha kérdeznem kell valamit tőle, begörcsölök, ideges leszek, s végül megfutamodom. Már attól megijedek, ha valaki kiabál, főleg ha ő, de most szerencsére még nem ütött meg. Ez nagy hatással lehet még az életemre? :( 16/l

2013. aug. 9. 08:12
 1/7 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy nem tudom kontrollálni azt hogy ne legyek ideges. reszket a kezem, vagy izzad a tenyerem, esetleg a hangom elcsuklik...
2013. aug. 9. 08:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát...nehezen fogod tudni feldolgozni. Nálunk az volt, hogy Anya eléggé ideges természetű, bár bántani nem bántott minket, de nagyon sokat kiabált, minden apró dolog miatt. Fel sem fogtam, hogy ez milyen rossz hatással van rám. Egy éve összeköltözünk a párommal, és pont a minap voltam Anyáéknál egy kicsit hosszabb időre. Valami apróság miatt elkezdett kiabálni, nem rám, hanem valami házimunka jellegű dolog miatt, és olyan rossz érzés fogott el, nagyon ingerült lettem, felzaklatott, ideges voltam. Rég éreztem már ezt. Ekkor esett le, hogy mennyire rossz hatással volt ez rám évekig. A férjemmel nincs ilyen, otthon nyugodt vagyok, de ha Anyáékhoz megyek, és rázendít, egyből azt érzem, hogy nem akarom ezt hallani, el innen gyorsan! Persze megvan neki a lelki oka rá, az most lényegtelen, de megértem, hogy az idegrendszere nem frankó. Ezért türelmesebb vagyok vele, és nem szólok neki.

Mit lehet ezzel tenni? Azt nem tudom..... De a későbbi életedre, ha te úgy szeretnéd, nem lesz hatással, csak próbálj majd magadnak nyugodt körülményeket biztosítani. Értem ez alatt azt, hogy olyan párt keress magadnak, aki türelmesebb, nem ilyen ingerült. Ez mondjuk csak akkor jöhet szóba, ha nagyobb leszel és elköltözöl majd otthonról. Addig pedig próbáld meg kerülni Apádat, amikor ilyen.

2013. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Gondoltam, hogy elmondom a barátomnak, csak szégyenlem... Rossz érzés amikor rajtam csattan az ostor, s azt hittem h már vége, de most nem is tudom az okát hogy miét ilyen megint. Múltkor is bent voltam, csak olvastam, s bejött velem veszekedni hogy a ruhák miért vannak a napon, lusta vagyok behozni, meg nem vagyok jó semmire sem. Azelőtt terítettem ki őket egy fél órával, szóval nem voltak szárazok. Mondtam neki, erre fel elkezdett csapkodni, nagyon ideges lettem. Ott volt tesóm, de ő lapít, meg ő mindig visszaszól. Talán ezért rajtam tölti le megint minden baját, mert tényleg én vagyok a gyengébb?
2013. aug. 9. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Te próbáltál már visszaszólni neki?
2013. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, pofon lett vége, hogy már én is visszapofázok. Már várom, hogy elmenjek innen továbbtanulni...
2013. aug. 9. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne is mond én már 38 éves vagyok,de ugyanezek miatt még mindig rettegéssel gondolok rá.


Mindenesetre nem lett igaz rám,amit a pszichológia mond,hogy ezek után az erőszakos emberrel kötök házasságot stb,annyira nem bírom a testi erőszakot,hogy semmilyen szinten nem engedem be a saját életembe.


A párkapcsolataim is csupa olyan emberek voltak,akik ugyan határozottak,de meg nem ütnének egy nőt.

2013. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is rettegek.. mikor hazajön s becsukja az ajtót, már kezdek idegeskedni. S most nyáron nem ülhetek minden nap máshol, hogy kerüljem sokat. Suli közbe még jó, mert délután tanulok, meg könyvtárba járok + házimunka, de most kezdődik minden elölről... Lehet kap külföldön melót, hát nem akarok rossz lenni de imádkozom hogy vállalja el.
2013. aug. 9. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!